Samenin 4X4 ü

Arkadaşlar interntte bi video ilzedim same tiger 60 ı deniyolar tarlada patinajı falan ama önce sadece ön tekerleri kitliyor arkalar dönüyor normalde 4 cekerde hepsi kilitlenir sonra isterse sadece ön tekerleri hareket ettiriyo isterse fren yapıyo bu samelerde kullanlan 4x4 sistemi nedir bilgi verir misiniz ayrıca bu motorlarda bucuğa nasıl alınıyor bilgi verirseniz sevinirim

Ynt: Samenin 4X4 ü

deutz same ler normal çfit çekerler gibi değil 4 tekeride birbirinden bagımsız çalışıyor ve fren sistemi 4 tekerdede disk fren var normal motorlarda arkalarda disk fren var onleri şanzumandan kilitliyor 4*4 te olursa motor deutz samelerde bu olay farklı yani gerçek bi 4*4 motor kullanmak istiyorsan deutz same tercih edeceksin 4*4 un birbirinden bağımsız olması çok güzel bişey.

Ynt: Samenin 4X4 ü

arkadaşın anlatımına göre ben daha farklı birşey düşünmüştün :D kilitliyor yedince ön dingildede difransiyal kilidi var sandım , bu özellik ön dingilde de fren sistemi bulunmasından ve arkalarla bir birinden bağımsız şekilde çalışmasından kaynaklanıyor , rocky, keykubat, cazgin çok güzel açıklamış teşekkürler...