Goble ve Diskaro'da 'V-X' Tip ve Marka Tercihi?

Ynt: Goble ve Diskaro'da 'V-X' Tip ve Marka Tercihi?

ben bağda 20 li hidrolik kaydırmalı uğur tarım marka diskaro kullanıyorum 240 da 2. vitesle rahat çekiyor hidroliği tam salmazsan ,tavsiye ederim traktörün yanaşmadığı yerde diskaroyu kaydırarak yanaşıp otları parçalayabilirsiniz hem derin işleme yapmadığınız için köklere zarar gelmez hem zamandan ve mazottan tasarruf edersiniz

65 beygir civarında alçak traktörün varsa sana 28 li x tipi diskaro önerebilirim. 2 tane takma yeri olacak, biri normal ortada diğeri 20 cm kadar sola kaymış şekilde olacak. ortakol ve normal kolların takma yerlerini 20 cm sola kaymış şekilde 2 ' li yapıldığını düşün. İstediği kadar ot olsun yeterki yere tavında gir havaalanı gibi yapar senin meyve bahçeni.

ydincbayram link=topic=59165.msg638638#msg638638 date=1350078344' Alıntı:
65 beygir civarında alçak traktörün varsa sana 28 li x tipi diskaro önerebilirim. 2 tane takma yeri olacak, biri normal ortada diğeri 20 cm kadar sola kaymış şekilde olacak. ortakol ve normal kolların takma yerlerini 20 cm sola kaymış şekilde 2 ' li yapıldığını düşün. İstediği kadar ot olsun yeterki yere tavında gir havaalanı gibi yapar senin meyve bahçeni.

önerinizi çok merak ettim doğrusu. Cevabınızı bekliyorum

hannas link=topic=59165.msg639639#msg639639 date=1350410189' Alıntı:
önerinizi çok merak ettim doğrusu. Cevabınızı bekliyorum
http://www.trakkulup.net/videolar-(cekimler)-323/mf-3-070-minimax-ford-7610un-diskarasiyla-seftali-bahcelerinde/msg605152/#msg605152
Bahsettiğim aletin şeftali bahçesinde çalışması. bende bunun çelsan marka olanı var. Her şeyiyle aynı hatta traktörüne ağır gelmeyecekse 46 lık yerine 51 lik çanak istersen ağırlığı fazla olur çabuk aşınmaz ve toprağa daha iyi sarar. Takma yerinin iki tane olduğunu farkedersin video da yandakine taktığında traktörden çıkıntısı daha fazla oluyor va daha rahat yanaşıyorsun ağaçların altına. Ben bunu 260 gold ile çekiyorum 240 da denedim pek tadı yok. Güzel olmuyor.

Özellikle Meyve bahçeleri için toprağı işleme amacı ile alınacak diskora hangi tip olmalı? V tipimi X tipimi.Kulanan arkadaşlar veya bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim

Tesekkurler bilgin icin.Hendek tarafi, findik bahcesi icin.Bu bolgelerde bu konular fazla bilinmiyor ama yavas yavas ogrenilecek galiba.