Akaryakıta Fahiş Vergi Zammı!!!!!

Alkol ve akaryakıta ' vergi ' zammı
Maliye Bakanlığı, bütçe hedeflerindeki sapma nedeniyle 3 kalemde vergi artışına gitti.

Resmi Gazete ' de yayımlanarak bugün itibariyle yürürlüğe giren karara göre; akaryakıta 30 kuruş, tapu harçlarına binde 4, alkollü içkilere ise 30 liraya varan zam geldi.

Akaryakıt, alkollü içecekler ve tapu harçlarında vergiler artırıldı.

Maliye Bakanlığı, bütçe hedeflerindeki sapma nedeniyle bir dizi tedbir aldı.

Bir süredir üzerinde çalışılan, ' harcamaların azaltılması ' ve ' gelirlerin artırılmasına ' yönelik tedbir paketi, Resmi Gazete ' de yayımlanarak bugün itibariyle yürürlüğe girdi.

Alınan karara göre; benzin, motorin ve LPG ' nin vergi tutarı, litre başına 30 kuruş artırıldı. 95 oktan kurşunsuz benzinde 1 lira 87 kuruştan 2 lira 15 kuruşa çıkan özel tüketim vergisi; 98 oktan kurşunsuz benzinde 1 lira 99 kuruştan 2 lira 29 kuruşa yükseldi.

Vergi, motorinde 1 lira 59 kuruş, LPG ' de de 1 lira 57 kuruş oldu.

Motor silindir hacmi 1600 cc ' yi geçmeyen araçların özel tüketim vergis oranı yüzde 37 ' den yüzde 40 ' a çıkarıldı.

RAKIYA 11 LİRA ZAM
Alkollü içeceklerde ise ' asgari maktu ' vergi ' tutarları artırıldı. Artış, birada 9 kuruş, şarapta 50 ila 3 lira 37 kuruş arasında değişirken; rakıda 11 lira, likörde 30 lira cin ve votkada da 12 lira olarak belirlendi.

TAPU HARÇLARINDA BİNDE 4 ARTIŞ
Tapu harçlarında ise binde 16.5 olan bedel, binde 20 ' ye çıkarıldı.

Devasa şirketlerin kocaman uçaklarına vergisiz yakıt veren bu hükümet çiftçinin ve normal vatandaşın zaten dünyanın en pahalı fiyatları ile kullandıkları akaryakıta yetinmeyip 30 kuruş litre başı zam yaptı.Bu iş güç zamanı tüm çiftçilere hükümetin hediyesi!!!

Ynt: Akaryakıta Fahiş Vergi Zammı!!!!!

içimden geçenleri bi söylesem...
içkiler neysede 1600cc altı arabalara ve en önemlisi zaten akaryakıtta fazla olan verginin artırılmasına şerefsizlik diyorum...
gecen sene 1300 devirde sürmüştük tarlaları 1000 dede çekmiyo napıcaz biz

Ülke refah ıcındeymiş peeh. Bende yonetırım bunlar kadar ülkeyi. Herşeyi özelleştir , uçan kuştan AŞIRI derecede vergi al. Zam üstüne zam oooh sonrada çık TV ye deki ' ' kriz bizi etkılemedi teet geçti ' ' de o kadarının üstüne ellemede geçsin. Zam zamanlamaları da hep böyle zamanlarda olur gündemde tamda BALYOZ sanıkları varken arada ıtelediler yine. Bizim halkımız nasıl oy veriyo bunlara inanın ağlayasım gelıyo.

bunun hırsını akaryakıttan çiftçiden garibandan çıkaracağına zengin şirketlerden çıkarsın mesela vergisiz mazot vs. vermesin yatlara ve uçaklara.... veya devlet memuru gereğinden fazla almasın hep gölgede yatan memurları beslediğimizden biz kazanamıyoruz sen milyonliraları onların maaşına verirsen bütçede nasıl açık çıkmasınki... kimse kusura bakmasın ama ben böyle düşünüyorum hep zenginler ve akşam 5 e kadar gölgede yatane gereksiz milletvekilleri memurlar vs. zengin oluyor bu dönemde.... herkes çocuğunu okutup memur yapıyor peki sonu ne olacak kimse düşünmüyor

kontağa basmaya korkuyoruz zaten bu devlet şaşırttı türkiye tarım ülkesi olan bi ülke tek geliri tarım şerefsizler tarımı bitirmek için uğraşıyorlar bu ne saçma işki ektiğimizi mazota yatırıyok diğerlerini cebimizden ödüyok

demin mazot almak için petrole gittim akaryakıt fiyatlarını görünce adeta şok oldum.yarın sabah erken kalkıp kazayı çekmeye gidecektim moralim bozuldu canım sıkıldı bize reva görülen fiyatlara.petrolde başlayıp eve gelene kadar sövdüm alayına.

Birde çok değerleri arkadaşlarım bugun sıfır traktör aldım petrol yanaştım vay arkadaş dedim daha borcuna baslamadık bunun depoyu nasıl dolduracağız dedim

bu gidişle traktörü tarlada bırakacam mazotuda eşşekle taşırsak bu zamdan kaybettiğimiz parayı kurtarabilirmiyim diye düşünürken saman ve yem fiyatları aklıma gelio valla bu gidişle elimizde ne traktör
nede eşşek kalacak vergi iye donumuzu almazlarsa iyi cçr-*-s