ÖZGÜL TARIM STANDI / DLG-ÖÇP TARIM VE TEKNOLOJİ GÜNLERİ 2012...!!!

ÖZGÜL TARIM STANDI / DLG-ÖÇP TARIM VE TEKNOLOJİ GÜNLERİ 2012...!!!

Karaevli / Tekirdağ / Turkey

31/08/2012

Arkadaşlar bildiğiniz gibi geçtiğimiz haftalarda Karaevli / Tekirdağ ' da düzenlenen DLG-ÖÇP Tarım ve Teknoloji Günleri 2012 fuarına katıldım. Fuara katılımcı firma sayısı çok fazla değildi. Ama tatminkar derecedeydi. Birazda Çorlu fuarına yakın olduğu için firmalar her ikisinede katılmamışlardı. Demonstrasyon olanağı olduğu için görülmesi gereken bir fuar. Bu sene traktör firmaları büyük modellerini getirmemişlerdi. Fuara gittiğimiz gün fazla demonstrasyon izleme şansımız olmadı. Zaten geç gitmiştik. Arkadaşlar bu fotoğraflarda Özgül Tarım Standını göreceksiniz...;)

alipasalierkan........;)

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

SON

Ynt: ÖZGÜL TARIM STANDI / DLG-ÖÇP TARIM VE TEKNOLOJİ GÜNLERİ 2012...!!!

güzel paylaşım Erkan. tam benim mf nin renklerinde özgülün aletleri :D bu yüksek bacaklı aysanlar çok tutuyor traktörü. td110 , 24 lüsünü tam derinlikte çekemiyor.

Yorumlar için sağolun...;)

GÜRKAN link=topic=58792.msg658042#msg658042 date=1354636853' Alıntı:
güzel paylaşım Erkan. tam benim mf nin renklerinde özgülün aletleri :D bu yüksek bacaklı aysanlar çok tutuyor traktörü. td110 , 24 lüsünü tam derinlikte çekemiyor.

Yakışır Gürkan abi. Güzel aletler. Bizim köyde kullananlar var. Memnunlar. Baya ekipman alan oldu. Bizde uzun bacaklı 40 ' lı düşünüyoruz. Ama hangi marka olur bilemiyorum. Bizim aysan 30 ' lu şasesi dayanmıyor. Ares civataları koparıyor. Kazaya sebebiyet veriyor.

nailyetek link=topic=58792.msg658049#msg658049 date=1354637181' Alıntı:
Güzel paylaşım Erkan, sizin bölgedeki tarımsal alet edevat bize çok yabancı beyaw.:)

Fazla ileri değiliz Nail abi. Ama belli bir düzey yakalandı.

alipasalierkan link=topic=58792.msg658089#msg658089 date=1354639058' Alıntı:
Yorumlar için sağolun...;)

Yakışır Gürkan abi. Güzel aletler. Bizim köyde kullananlar var. Memnunlar. Baya ekipman alan oldu. Bizde uzun bacaklı 40 ' lı düşünüyoruz. Ama hangi marka olur bilemiyorum. Bizim aysan 30 ' lu şasesi dayanmıyor. Ares civataları koparıyor. Kazaya sebebiyet veriyor.

Fazla ileri değiliz Nail abi. Ama belli bir düzey yakalandı.
erkancığım yüksek bacak 40 lıyı sizin class mı çekecek. ?

hasanfuat link=topic=58792.msg658574#msg658574 date=1354725474' Alıntı:
sizin claas 105 hp diye hatırlıyorum ilk resimdeki tiller söz konusuysa 40 bacak tiller claasın boyununa göre değil

hasan bey , yüksek ayaklı kültivatörden kastımız 3. fotograf. aysanların bir yüksek modeli bunlar.

açıklamanız için teşekkür ederim
yüksek ayaklı kültivatör ün ayak kapısı aysan benzerimi yoksa tillerin daha ince ve küçük versiyonu gibi mi ?

hasanfuat link=topic=58792.msg658589#msg658589 date=1354726805' Alıntı:
açıklamanız için teşekkür ederim
yüksek ayaklı kültivatör ün ayak kapısı aysan benzerimi yoksa tillerin daha ince ve küçük versiyonu gibi mi ?
aysanın daha kalın malzemelisi ve daha yükseği. dolayısıyla yayı da sert. etki olarak tillere yakın.

http://www.ozgultarim.com.tr/urunler/Y_A_Kultuvator.asp

hasanfuat link=topic=58792.msg658574#msg658574 date=1354725474' Alıntı:
sizin claas 105 hp diye hatırlıyorum ilk resimdeki tiller söz konusuysa 40 bacak tiller claasın boyununa göre değil

Evet 105 Hp. Gürkan abi açıklamış. Aysanın bir yüksek ayaklısı oluyor. Çamurda daha iyi çalışıyor ve toplama daha az oluyor. Bunların birde tiller ayaklarının ufak olan modelleri var. Döşemenler ve Doğsan o tarz üretiyor sanırsam. Bizim köyde Özgül tarımın 26 ' lısı var. Kullanıyorlar ve memnunlar. Çekme konusunda da bir problem duymadım. 30 ' lu aysan verip, bundan aldılar. Daha rahat çalışılıyor diyorlar. O yüzden 32 ' li 4 metre bir tanede biz düşünüyoruz. Zaten bizim traktöre 30 ' lu ufak geliyor. Arkasına komple 3 metre tırmıkta bağlıyoruz. Civataları koparıyor. Bu sene yolda giderken birtanesi koptu ve yola düştü. Tamire götürürkende bir kaza atlattık. O yüzden değiştirip 32 ' li bir tane alalım diyoruz. Almışkende büyük ayaklı olur. Herkes artık onlardan tercih ediyor ve tavsiye ediyor. Bakalım hangi tipi daha iyiyse ileride almayı düşünüyoruz...

Edit: Arkadaşlar alışkanlık 40 ' lı yazmışım. Bunların ayakları normal aysana göre az oluyor. Yani 32 ayak oluyor. Benim kastetmek istediğim 4 metre olması. Yanlış anlaşılmasın...

alipasalierkan link=topic=58792.msg658600#msg658600 date=1354728390' Alıntı:
Evet 105 Hp. Gürkan abi açıklamış. Aysanın bir yüksek ayaklısı oluyor. Çamurda daha iyi çalışıyor ve toplama daha az oluyor. Bunların birde tiller ayaklarının ufak olan modelleri var. Döşemenler ve Doğsan o tarz üretiyor sanırsam. Bizim köyde Özgül tarımın 26 ' lısı var. Kullanıyorlar ve memnunlar. Çekme konusunda da bir problem duymadım. 30 ' lu aysan verip, bundan aldılar. Daha rahat çalışılıyor diyorlar. O yüzden 32 ' li 4 metre bir tanede biz düşünüyoruz. Zaten bizim traktöre 30 ' lu ufak geliyor. Arkasına komple 3 metre tırmıkta bağlıyoruz. Civataları koparıyor. Bu sene yolda giderken birtanesi koptu ve yola düştü. Tamire götürürkende bir kaza atlattık. O yüzden değiştirip 32 ' li bir tane alalım diyoruz. Almışkende büyük ayaklı olur. Herkes artık onlardan tercih ediyor ve tavsiye ediyor. Bakalım hangi tipi daha iyiyse ileride almayı düşünüyoruz...

Edit: Arkadaşlar alışkanlık 40 ' lı yazmışım. Bunların ayakları normal aysana göre az oluyor. Yani 32 ayak oluyor. Benim kastetmek istediğim 4 metre olması. Yanlış anlaşılmasın...
erkan ' cığım 32 li dersen tamam ama sen ilkten 40 lı yazmışsın ben ona istineden sizin class a büyük gelebilir diye sormuştum. 32 dediğin vakit 4 metre oluyor tahminimce yüksek ayaklar sizin class için uygun olabilir. sadece kendi görüşümü belirtmek istedim.
iletideki düzenlemeni yeni gördüm. doğrudur haklısın.

marmara591 link=topic=58792.msg658628#msg658628 date=1354731276' Alıntı:
erkan ' cığım 32 li dersen tamam ama sen ilkten 40 lı yazmışsın ben ona istineden sizin class a büyük gelebilir diye sormuştum. 32 dediğin vakit 4 metre oluyor tahminimce yüksek ayaklar sizin class için uygun olabilir. sadece kendi görüşümü belirtmek istedim.

Alışkanlık 40 ' lı aysan deyince hep. Bunlarıda öyle söylemiş. Doğrusu 4 metrelik olacak.