arkadaşlar bu yil tarim kredi koperatifine ne kadar borç ödediniz

Ynt: arkadaşlar bu yil tarim kredi koperatifine ne kadar borç ödediniz

Ali SARAÇ link=topic=58808.msg633084#msg633084 date=1348429560' Alıntı:
abi sizin orası nasıl bilmiyorum ama burda tkk cok pahalı geliyo bana mazottan ba$ka bi$ey almıyorum .. piyasanın en uygunu pancar kooperatifi burda ..
bende gelecek sene pancar koop tifine yöneleceğim zaten ali ..tkk ,,fatura üzerinde görünmeyen masraflarda çıkarıyor ..ekstreleri ve faturaları detaylı karşılaştırdığın zaman ekstradan % 1lik bir faiz daha çıkıyor ama bunu kimse bilmiyor ..

vale link=topic=58808.msg633099#msg633099 date=1348430432' Alıntı:
bende gelecek sene pancar koop tifine yöneleceğim zaten ali ..tkk ,,fatura üzerinde görünmeyen masraflarda çıkarıyor ..ekstreleri ve faturaları detaylı karşılaştırdığın zaman ekstradan % 1lik bir faiz daha çıkıyor ama bunu kimse bilmiyor ..
tkk kendi yüklediğin gübreye hammaliye yazıyor müdürle bu yüzden kavga ettim o kadar gübre yükledim 8 10 sene önce adam bide hammaliye yazmı$ .. tkk biraz garip .. mazotları güzel olmasa ugramam hiç ama mazotlar kaliteli hile hurda yok ..

Peşin çalışıyoruz demeye çekiniyorum bu ortamda. TT55 arkadaşım peşinciyiz demiş Allahtan.
Peki peşin çalışan başka arkadaşımız yok mu acaba Trakklup üyelerinden.

ydincbayram link=topic=58808.msg633163#msg633163 date=1348437901' Alıntı:
Peşin çalışıyoruz demeye çekiniyorum bu ortamda. TT55 arkadaşım peşinciyiz demiş Allahtan.
ağa adam belli etti kendini :D

Butarım kıredi kooperatifi olayı şu kefillik işi olmasa iyi olurdu bu kefillik olayı yüzünden ayrıldık iyi oldu ama mazotu yinede oradan peşin almaktayız güzel ve güvenilir mazotu var sonuçta bir şekilde giriiyodu oraya ama inşaalah birdaha oradan borçlu durumuna düşmeyiz kimsede düşmesin

ydincbayram link=topic=58808.msg633163#msg633163 date=1348437901' Alıntı:
bende peişinciyim agam tkk ile pancar koop. ile işim olmaz mazotuda Shell den alırım peşin ödememelerde 1000 tl 100 tl karım olur ok-*-s ok-*-s

mazot haric hepsi peşin sayılır mazotda 2 3 ay vadeli petrotürkden kullanıyorum shell dönecem tkk üyü olmayı düşünüyorum sözleşmeli mısır bugday ekimi teklif ediyolar degerlendirme yapacagım uyarsa ekecem

1994 yılında babamın ölümü ile tkk den çıkış o çıkış bidaha uğramadım kafamda rahat.bu sene mibzer almak için bi hesap yaptırdım mibzer tkk peşin fiyatı 8000 tl 3 yıl vadeli 11bin küsüre geliyo bende dün esnaftan yarısı pancar kalan yarısıda gelecek sene harmana vadeli 7200 tl ' ye aldım özdöken 14 lü.

Atalarımız ayağını yorganına göre uzat demiş, Allah tüm arkadaşlarımıza peşin çalışmayı nasip etsin. Zaten çiftçinin kazandığı belli onuda faize verirse ne kazanacak.
Arkadaşımın bahsettiği 1000 tl de 100 tl çok iyi. %10 kazanç demek. Bizim petrolcü ile %3 ' ü geçemedik, onuda sayılı kimselere yapıyor adamın müşteri sıkıntısı olmayınca.
Önceki yıl üre gübrelerini ekim kasım gibi aldım 34 tl, den. Sezonda kar ettik. Bu yıl almadık en son 53 TL oldu almayayım düşer dedim. Atacağımız zaman 68 TL den aldık. Bu gibi durumlarda peşin çalışmanın çok faydasını görüyorum. Çok nadirde olsa bazen zam gelmiyor sadece parayı önceden vermiş oluyorsun. Ama indirim olduğunu daha hiç görmedim :)

agrolux75 link=topic=58808.msg633035#msg633035 date=1348423909' Alıntı:
emin ne yaptınız 5-6 günde 1000 litreyi
şerefli1 link=topic=58808.msg633063#msg633063 date=1348426508' Alıntı:
ne yapacaklar eminin o zamanki isyanını bilmiyodun galiba şimdi biraz sakinledi ;D

arada bir eminde çekiyodurda ondan iç-*-* iç-*-*
;D
Ali SARAÇ link=topic=58808.msg633066#msg633066 date=1348426791' Alıntı:
la biz güççük çiftçi galdık .. ben bu yıl pancar kooperatifine 20 bin falan ödedim tohum gübre .. 2 ton mazotta tarım krediye ödedim .. ki bunun 1 tonu sadece slajda yaktık .. 1 tonda 2 ürün ekiyoruz iki kere yer i$ledik .. emin oglum sizde kaç bin dönüm arazi var 5-6 günde 1 ton mazot yakıyonuz laa :D bende 200 dönüm yer var 2 ton mazotla 3 mahsül yeti$tiriyom ..
Oturak motor,2 traktör,araba hiç durmadan çalışıyor abi.Olacak o kadar.4 km uzaklıktan dinamo tarlaların başı ucundaki göle su akıtıyor,ordanda oturak motor, td75d ve td85d tarlalara basıyor.dinamo da mazotlu olsa mazot hiç dayanmaz. Ayrıca bu yaz sulama hiç eksik olmadı.15 güne bir 2 gün mola verip tekrar sulamaya başlıyorduk.Tam sulama bitiyor derken ilk sulanan yerler yanıyor,su istiyor.Hiç durmak yok.Sadece mazotla kalsa iyi.Günlük 5 sulamacı geliyor.Günlük kişi başı 50 tl alıyorlar,yani günde 250 tl yapıyor.Bazen 7-8 kişi çağırdığımızda oluyor.Hesabı siz yapın.Yaz başından beri böyle.Zehir+Gübre hariç

biz tarım krediye 1100 yatırdık pancar kopp 2500 tarımsal vadeli kartlar 5000 zirai ilç bayilerinede 10000 toplamda 32 bin filan borç 2012 ürünlerine yaptımız borçlar tabi peşin aldıklarımızda var baya

İSHAK ÇAVUŞ AYDIN link=topic=58808.msg634012#msg634012 date=1348669190' Alıntı:
Fıııışşşş.Arkadaşlar tepkim için kusura bakmayın.Valla babamda bende borçtan öcü gibi korkarız. cöö-*s Sizin o rakamlar bize çok uçuk.Tarım krediden geçen yıl aldığımız 4 ton pehlivan buğday tohumluğuna 4600 tl para ödedik.

borç yiğidin kamçısıdır ben hayata borçtan korkmam yeterkı boğaz borcu olmasın boğaz keyf borcu oldumu sonu kötüdür fakat sen yatırım yapıyorsan o borç değil

Borçlu olanlara ALLAH ödeme kolaylığı versin daha hiç borçla tarla ektiğimizi hatırlamıyorum çok şükür babam peşincidir her şeyi peşin alır ama sizin söylediğiniz mevlalar gibi değil tabiki senede toplam en fazla 30000tl gibi bir masraf yaparız.

şimdiye kadar herşeyimi peşin alrım allahta bundan ayırmasın yıllık ortalama 50 000 tl gibi bir harçamam olur
burcu olan arkadaşlarımızada herşeyin istedikleri gibi gitmesini ve allahtan ödeme kolaylığı vermesini dilerim