Tümosan 80 95 klimalı hararet sorunu acil yardım

Arkadaşlar bu yıl ocakta 80 95 klimalı tümosan aldık traktörle çizel çektik bi sorun olmadı ama kötende sıfır traktör hararet yapmaya başladı biraz sürdükten sonra hararet kırmızı çizgiye dayanıyor lütfen bu konu hakkında bilgi sahibi olan varsa yardım etsin

Ynt: Tümosan 80 95 klimalı hararet sorunu acil yardım

karde$ tümosanların çoğunda bu hararet sorunu var radyotörü deği$tirecen kurtulcan .. çok i$ yapılan sıkı$tırılan tümosanlarda genelde problem hararet .. radyatörü deği$tirip sorunu çözüyorlar .. servise söyle böyle böyle diye onlar yardımcı olur .. bide kuru filtreyse toz falan birikmi$tir klima peteklerini hava filtresini temizleyin her i$ten sonra ..

New holland ve Case ' lerde radyatör önünde tel elek var o tıkanıverir ufak parçalarla temizlemediğiniz takdirde yükselir hararet bi t5060 sahibi abi slajda traktörü patlatıyorduk dedi bende tecrübe ettim temizlenmediginde orta seviyeyi geçiriyor hararet ama öyle birden yükselme olmaz tümosanda da ayrıca elektrikle çalışan bir fan yoksa ve ısınıyorsa çok kötü bi durum iş ortasında can sıkabilir.

hararet yapma sebepleri ;radyatör tıklaıdır, radyatör önündeki petekler tıkalıdır. bunların çok büyük zararları oluyor motora.
kendimde t5060 kullnıcısyım başıma 2 kez geldi. meğerki radyatör tıkanmış. şimdi tedbiri elden bırakmıyorum her filitreyi temizlememde radyatörü ve radyatör önündeki peteklere iyice hava basıyorum.