Merak Ettim

Arkadaşlar Bizin Köyde Nerdeyse Herkes Bahce Motoru kullanıyor sebebini merak ettim. NH TD75 Gibi td5030 b gibi same frutteto 3 gibi ve hepside 70 80 beygir sebebini anlamadım bizim köyde cok bayır rampa falan var tepede yani çift süülen yerler falan rampa neden acaba bahce motoru kullanıyolarda tarla motoru değil. Köyde Geçim Kiraz ayva armut lahana dan sağlanıyo. Sakarya

Ynt: Merak Ettim

54kadir link=topic=58827.msg633311#msg633311 date=1348502702' Alıntı:
Arkadaşlar Bizin Köyde Nerdeyse Herkes Bahce Motoru kullanıyor sebebini merak ettim. NH TD75 Gibi td5030 b gibi same frutteto 3 gibi ve hepside 70 80 beygir sebebini anlamadım bizim köyde cok bayır rampa falan var tepede yani çift süülen yerler falan rampa neden acaba bahce motoru kullanıyolarda tarla motoru değil. Köyde Geçim Kiraz ayva armut lahana dan sağlanıyo. Sakarya

Çok bayır yerlerse yüksek motorların devrilme olasılığı daha fazla yani yere yakın motorlar daha iyi kullanım bakımından..

yüksek olmadıgından dolayı bahce i$lerinde rahat olur yere yakın traktör bayırlarda falanda rahat olur bizim burdada bayır yerlerde nhnin 4030 larıyla tn serisi bahce traktörleri kullanılır .. kiraz bahcelerinde yüksek traktör iyi olmaz herhalde .. burda bağların arasına zaten girmiyo :D dı$tan dı$a 1.30 1.40 traktörler bag bahce i$lerinde daha çok tercih ediliyo

tamamda o bahce traktörleri o rampada nasıl çift sürüyo gübre cekıyolar 5 tonluk ta ötekı köyden silaj alıyolar 7.5 tonluk silaj çektık biz nh td5030 bahçe ile nasıl cekyıyse hemde rampada nasıl yapıyo bu motorlar bu işleri :D