4x4 yaptırma die bişi varmı

Ynt: 4x4 yaptırma die bişi varmı

hiç denemeyin astarı yüzünü gecer ve orjinali kadarda olmaz ok-*-s eğer ahir ömrümde bir 4 çekere bineyim diyosanız satın şimdiki traktörünüzden 5 hp düşükte olsa 4*4 bi motor alın inanın daha rahat edersiniz ok-*-s

yüzü astarını geçer gibi geliyor. ön takım tamamen değişecek, orta blok değişecek, ön çeker tertibatı alınacak vs. eğer iyi olsun dersen orjinal parça kullanacan. o da yüksek fiyat demek. harcayacağın parayı traktörüne ekleyip değiştirmen daha kolay olur.

yapılıyor. ama her motora olmaz bunun için traktörünün altında bi kapak varsa zannedersem 6 tane vidalı onun içinde dişli olması lazım eğer varsa kolaylıkla olabilir ama yoksa şanzumanı diferansyeli vs sini tekrardan çiftçekere uyumlu yaptırman lazım diye duymuştum. oda sağlıklı ve randumanlı olmayabilir. bizim buralarda bi köyde çok kişi yaptırdı açıkçası. orman işinde kullanıyorlar.sorun yapıyormu bilmiyorum ama oluyor yani. ok-*-s

oo ormanda kullanıyolarsa orda sorun olmadıysa düz arizide hiç bişi olmaz o kapak 240s de bile var 148 liktede baktıgım motorlarda var maliyet 5 bin bulurmu peki

zannedersem sen debriyaş plakasının altındaki kapakla karıştırıyorsun. bahsedilen kapak vites kutusunun bulunduğu blokta olmalı. orası şanzıman yağı dolu. önde ise yağ yok, sökünce plakaları görüyosun.

vizeli link=topic=58852.msg633756#msg633756 date=1348595515' Alıntı:
zannedersem sen debriyaş plakasının altındaki kapakla karıştırıyorsun. bahsedilen kapak vites kutusunun bulunduğu blokta olmalı. orası şanzıman yağı dolu. önde ise yağ yok, sökünce plakaları görüyosun.
bi dk ben bizim motora bakam gelem bidaha vites kutusunun oldugu blogta yalım hemen bakıp geliyom :D

abdil link=topic=58852.msg633755#msg633755 date=1348595172' Alıntı:
oo ormanda kullanıyolarsa orda sorun olmadıysa düz arizide hiç bişi olmaz o kapak 240s de bile var 148 liktede baktıgım motorlarda var maliyet 5 bin bulurmu peki

kardeş 5 bine intercoller takıyorlar çif çekeri hiç takarlarmı şöyle 15 20 bini bi gözden çıkart bakalım bide traktörüne göre değişir her traktöre aynı maliyet olacak diye bişe yoktur

abdil link=topic=58852.msg633788#msg633788 date=1348596844' Alıntı:

valla gardaş hiç tavsiye etmem en iyisi orjinal çif çeker almaktır sonra taktırırsın başına bir sürü dert açarsın uyum sağlamaz bilmem neolur... 70 hp lik olsun ama çif çeker olsun illaki 85 hp veya üzeri olması şart değil hem ikinci elleri kış ayı girerse ucuzlar o zaman çif çekr alman daha mantıklı olur

vizeli link=topic=58852.msg633756#msg633756 date=1348595515' Alıntı:
bahsettiğim fiat grupları. anne köyünde en son biri geçen sene 70-56 yı çevirmişti. hala gittiğimde kahve önlerind görüyorum ama sahibi ile konuşmadım hiç.

tahminim bi 7-8 bini bulur. yapan ustaya bağlı. 1 liralık işi 3 liraya yapanda var 2 ye yapanda.

yo ben zaten merak ettigim için soruyom ben zaten 285s de düşünmedim küçük traktörlerde düşündün 240s ford 3000 bin 148 gibi motorlarda bunların 4x4 leri yok eger bi kişi yaparda güzel bişi ortaya çıkarsa herkese ön ayak olmak isterim hem bu motorları alıp 4x4 edip satmak var

abdil link=topic=58852.msg633801#msg633801 date=1348597552' Alıntı:
yo ben zaten merak ettigim için soruyom ben zaten 285s de düşünmedim küçük traktörlerde düşündün 240s ford 3000 bin 148 gibi motorlarda bunların 4x4 leri yok eger bi kişi yaparda güzel bişi ortaya çıkarsa herkese ön ayak olmak isterim hem bu motorları alıp 4x4 edip satmak var
kardeş yanlış anlama ama 240 lık 4*4 olsa ne olacak ona fazla yük sarsan bu kezde yük onu sürükler verdiğin paraya değmez bence :S :S :S