trakyalı arkadaşlar kanola tohumu nereden bulabilirim?

Ynt: trakyalı arkadaşlar kanola tohumu nereden bulabilirim?

kanola tohumları gümrükte bekliyor. bugün itibariyle geçmesi lazımdı. ama ne gelen var ne giden. geçen seneden tohumu olanlar ekime başladı. biz de bekliyoruz. yerleri hazırladık. 150 dekar civarı.

l.burgazlı arkadaşım tat hydromel bizim özellikle talep etdiğimiz kanola çeşididir..denenmiş ve kabul görmüş iyi bir çeşittir..bende tohum bekliyorum..tat hydromel nerde bulduğunu söylersen bende talibim..300 dönüm kanola yerim gübresi atılmış hazır vaziyetde tohum bekliyor..

Biz kendimiz kanola tohumu satarken,kendi tarlalarımıza ekecek tohum bulamıyoruz. bu sene kanola tohumunda biraz sıkıntı var.Ama kısa sürede gelecek bilginiz olsun.

ithal tohumların gelmesi artık zor, daha izin çıkmamış bile çıksada 10 günden önce gelmez,
ben çimsan ın yerli tohumunu buldum. ekilecek yerler hazır kısmetse yarın gübreyi saçıp ekime başlıyorum.

15 gün önceki görüşmeme göre tohumların dün elimde olması lazımdı...sözde tohumlar ilaçsız geldiği için ilaçlanıp gelecekti..dün görüştüğümde ise tohumların daha gümrükde olduğunu öğrendim..açıkcası 15 gün sonra gelecek tohumunda fana faydası yok..15 ekim den sonra ekilen kanolalarda verim kaybı oluyor..çimsan tohumu var ama onada güvenemedim..kanola çok masraflı bir bitki..riske etmek istemiyorum...1 hafta içinde gelmezse hazırladığım yerlerin bir kısmına arpa kalanınıda ayçiçeğine bırakıcam..

Birileri para kazansın diye gümrükte bekliyor bir dünya kanola tohumu.Normalde 350-400 tl olan tohum karaborsaya düştüğü için istediği gibi fiyat koyan var.yazık.Ne zaman ekicez de ne zaman 6 yaprak olup kışı geçirecek bu kanola.

arkadaşlar biz 15 eylül de ektik kanolaları edirnede. yazınızı görseydim yardımcı olurdum.bize pioneer 46 w 31 geldi dışarıdan ama kanolalar yeni çıkmaya başladı bence çok şey de kaybetmediniz yani