Durumlar Kötüye Gidiyor!.

Ynt: Durumlar Kötüye Gidiyor!.

gübre fiyatlarınada değinirsen .. bu yine 3 katı yükselmi$ gübreler neredeyse 8 katı 10 katı yükseldi 2002 ye göre :D .. ürün fiyatlarınıda yazmak lazım ama .. onlarda 3 katı çıktı desek yanlı$ olmaz ..

Ali SARAÇ link=topic=58871.msg634104#msg634104 date=1348683170' Alıntı:
gübre fiyatlarınada değinirsen .. bu yine 3 katı yükselmi$ gübreler neredeyse 8 katı 10 katı yükseldi 2002 ye göre :D .. ürün fiyatlarınıda yazmak lazım ama .. onlarda 3 katı çıktı desek yanlı$ olmaz ..
Ürün fiyatları nerede 3 katı çıktı abi ? Patates senelerdir adana 50 kr ' dan asagı düsmezdi.50 kr ' da zarar ama.Bu sene 20 kr ' a kadar düştü.Dönüme 1700-2000 arası masraf oluyor.Adanada patates taş patlasın 6 ton verir.Zararı karsılıyor mu ? Tabii ki hayır.Bu sene bizi 10 yıl geriye götürdü.

4 çeker kabin kılimalı bir traktör hayali kurarken ne olacak şim di hep hayallerlemi yaşayacağız :( :( : ' ( evi hiç deviyorum barakada yaşamaya uyum sağladık karış-*-s karış-*-s

YALÇIN link=topic=58871.msg634119#msg634119 date=1348684204' Alıntı:
Nereye gidiyoruz ne kadar daha dayana biliriz bilmiyorum. Allah sonumuzu hayır etsin.

ne dayanması be kardeş çifcinin daynacak gücümü kalmışki daha nereye kadar dayanak filan diyon işte bütün herkesin hali esiy-*- esiy-*- esiy-*- esiy-*- esiy-*- esiy-*- esiy-*- barş:s barş:s barş:s barş:s barş:s barş:s barş:s barş:s barş:s barş:s barş:s barş:s barş:s barş:s barş:s barş:s barş:s barş:s barş:s barş:s kız-*-* kız-*-* kız-*-* kız-*-* kız-*-* kız-*-* kız-*-* kız-*-* kız-*-* kız-*-* kız-*-* kız-*-* kız-*-* kız-*-* kız-*-* kız-*-* kız-*-* kız-*-* kız-*-* kız-*-* kız-*-* kız-*-* kız-*-* kız-*-* kız-*-* kavg-*-*s kavg-*-*s kavg-*-*s kavg-*-*s kavg-*-*s kavg-*-*s kavg-*-*s kavg-*-*s kavg-*-*s kavg-*-*s kavg-*-*s kavg-*-*s kavg-*-*s kavg-*-*s kavg-*-*s kavg-*-*s kavg-*-*s kavg-*-*s kavg-*-*s kavg-*-*s kavg-*-*s kavg-*-*s kavg-*-*s kavg-*-*s kavg-*-*s

artık traktörler ile ancak oyuncak yapar evcilik oynarız

beb-*-s beb-*-s beb-*-s beb-*-s beb-*-s beb-*-s beb-*-s beb-*-s beb-*-s beb-*-s beb-*-s beb-*-s beb-*-s beb-*-s beb-*-s beb-*-s beb-*-s beb-*-s beb-*-s beb-*-s beb-*-s beb-*-s beb-*-s beb-*-s beb-*-s beb-*-s

Emin Ünal link=topic=58871.msg634108#msg634108 date=1348683334' Alıntı:
Ürün fiyatları nerede 3 katı çıktı abi ? Patates senelerdir adana 50 kr ' dan asagı düsmezdi.50 kr ' da zarar ama.Bu sene 20 kr ' a kadar düştü.Dönüme 1700-2000 arası masraf oluyor.Adanada patates taş patlasın 6 ton verir.Zararı karsılıyor mu ? Tabii ki hayır.Bu sene bizi 10 yıl geriye götürdü.
patates soğan gibi ürünlerin ne olacagı belli olmuyor ki emin onların fiyatları dogru olmaz .. bi yıl önce 1 lira eder bi yıl sonra 20 krş bu böyle .. genel olarak hububata bakmamız lazım .. 2002de 20 kuru$tan bugday sattığımızı hatırlıyorum .. yanlı$ta olabilir .. ama patates soğan bunlar fiyat olarak dengesiz ürün .. seneye bakarsın tarlada 1 lira eder .. o zaman patatesi örnek alırsak bizim hükümet süt liman gibi gözükür :D anlatabildim mi bilmiyorum

Ali SARAÇ link=topic=58871.msg634135#msg634135 date=1348685455' Alıntı:
patates soğan gibi ürünlerin ne olacagı belli olmuyor ki emin onların fiyatları dogru olmaz .. bi yıl önce 1 lira eder bi yıl sonra 20 krş bu böyle .. genel olarak hububata bakmamız lazım .. 2002de 20 kuru$tan bugday sattığımızı hatırlıyorum .. yanlı$ta olabilir .. ama patates soğan bunlar fiyat olarak dengesiz ürün .. seneye bakarsın tarlada 1 lira eder .. o zaman patatesi örnek alırsak bizim hükümet süt liman gibi gözükür :D anlatabildim mi bilmiyorum
Anladım.

emin bu sene patatesin para etmeyecegi basdan belliydi nigde nin yerel gazetesinde okmusdum bu yıl arap ülkeleri patates almamis ve türkiye patates verimi olarak dunyanın ortalamsından iki kat daha fazla ürün aliyormus ve ürün cok ihracat yok mecbur patatesde para etmiyo zaten goruyoruz siyasetimizi arap ulkeleriyle hep bozuk yapacak bsy yok

akcaorenli link=topic=58871.msg634331#msg634331 date=1348753939' Alıntı:
emin bu sene patatesin para etmeyecegi basdan belliydi nigde nin yerel gazetesinde okmusdum bu yıl arap ülkeleri patates almamis ve türkiye patates verimi olarak dunyanın ortalamsından iki kat daha fazla ürün aliyormus ve ürün cok ihracat yok mecbur patatesde para etmiyo zaten goruyoruz siyasetimizi arap ulkeleriyle hep bozuk yapacak bsy yok
Bu senede para etmeyecek.Adım gibi eminim.
55-46 link=topic=58871.msg634332#msg634332 date=1348754449' Alıntı:
bugün bi patetes kızartayımda fiyatları artsın şety*-* şety*-*
Kızart bakam

mazota bir çare yok.herkes birer tane küçük traktör alacak.büyük traktörler iş bitince takoza kalkacak.

traktörlük iş yoksa tarlaya otomobille.Hatta tek gideceksen motorsiklet le gideceksin.Artık pinti olacağız.Kılı kırk yaracağız.Yoksa yaşam yok bize.

Demokrasilerde çareler tükenmez demiş beyefendi.Mevlam ölüm vermesin gerisine öyle veya böyle çare var.Alternatiflere yöneleceğiz arkadaşlar.Öncelikle petrol şirketlerinden kurtulma yollarını araştıracağız.Trakyalı arkadaşlar imkanınız var hatta elinizde altın var.Ham ayçiçek yağının ton fiyatı nedir?
Bio dizel konusunda siteyi takip edenler bilir yardımcı olurum demiştim.Siteden bikaç arkadaş bilgi almak için aradı.Gerekli bilgileri ve ilk aşamada yapılması gerekenleri söyledim.Sonra geri dönüş olmadı.Satımını yapamazsın sadece kullanacaksın dedim herhalde o yüzden.Hesap altta yorum sizlerin...
2005 model üniversal 683 dt iki traktörün deposu daha normal mazot görmedi.7 yılda biri 11.000 biri 11.500 saatte.biri rektefiye oldu toplam masrafı 4.000 lira.biri ise sezon kapanınca rektefiye olacak.Yıllık mazot ihtiyacım asgari 15 ton.Sırf mazottan yılda 30.000 lira tasarrufum var.7 yılda 210.000 yapar 200.000 de.Traktörleri leasingle toplamda 100.000 liraya almıştım.Traktörleri öldü de çalındı de yok oldu de at bi kenara yine 100.000 lira tasarruf var 7 yılda.Rektefiye masrafı toplamda 4.000 hadi 5.000 de.mümkün değil olmaz ama iki yılda rektefiye gelsin helali hoş olsun üniversallara...