tav$anım Doğurdu

arkada$lar bugun tav$anlarım vardı 3 tane biri doğurmu$ 8 tane :D :D bu yavruları anasıyla beraber ayırayım mı erkek tav$an bi$ey yaparmı bilgisi olan varmı ?

Ynt: tav$anım Doğurdu

Bilmiyom valla bakabilirmi bizim köpek 11 tane dogurdu onada bakamaz dediler 1 tanesi öldü şimdi bugday veriyoruz anne tavşana ama bunları diğer tavşanlardan ayırayım mı bilgisi olan varmı

Maaşşallah.. bende yapmak istedim ama bizim çoban tavşanlar bizim kangallara yem olur dedi vazgeçtik. bu arada benimde kangal yavruladı 5 erkek 2 dişi cidd*-*-*

maşaallah ali saraç gözün aydın tavşan 8 taneye bakabiliyormu annesi zor olmazmı ilgi alaka nasıl bence ayırmasan iyi olur birkaç yıl önce mahallamizde bakan biri vardı devamlı yanında dururlardı o şekil büyüyordu hiçte bir sakıncasını daha duymadım ayırmandaki amaç ne....?

hocam öncelikle maaşAllah diyelim bereketli olsun
eğer ki kapalı alandalarsa ayırman yararına olacaktır. ancak açık alandalarsa gerek yok bişey olmaz Allah ın izniyle.
BOZKURT07 link=topic=58881.msg634309#msg634309 date=1348748020' Alıntı:
Maaşşallah.. bende yapmak istedim ama bizim çoban tavşanlar bizim kangallara yem olur dedi vazgeçtik. bu arada benimde kangal yavruladı 5 erkek 2 dişi cidd*-*-*
senin yavrulara da maaşAllah. fotoları bekleriz.
;)

ismail_17 link=topic=58881.msg634326#msg634326 date=1348751754' Alıntı:
Anne tavşan ile yavrular ayrılmaz ama baba bazen yavruları öldürebiliyor nedenini bilmediğim sebepten Bazılarına göre anne yavrusuz kalınca tekrar eşleşmek istesin diye babalar yavruları öldürebiliyor kedilerdede olur benzer olaylar doğanın kanunu.
İşte bende anneyle yavruları ayırayım mı diye sormuyorum erkekle ayırayım mı diyr soruyorum annryle yavruları ayrılmaz emziriyo zaten garibim ;)

kaymağı bol olsun Ali abi. ))) yavrular büyüyene kadar erkekleri ayırsan iyi olur. bazen öldüredebiliyor. yavru çok olunca anne bazılarını emzirmiyor. takip etmende yarar var. anneyi tutup emzirtirsin. yavrular kıllanana dokunmamaya çalış. elin kokusu yavruya geçip anne yavruyu öldürebilir. birde büyük fareler varsa yavrular kıllanana kadar kokularına gelebiliyor. yavruyu alıp gidiyor. tavşanların ulaşamayacağı yerlere kapan koyabilirsin.

erkek zarar vermez yavrulara ancak bıraz buyuduklerınde yavruların ıcınde erkek varsa buyuk olan ekek kıskanır dısıyı kavga ederler garıpten sesler cıkartıp ısırır kucuklerı bılgınıze bn uretıp satıyordum 4 yıl once fılan pedshoplara satarsanız para kazanırsınız... tanesı 7 ila 10 lıra arasında alırlar 30 tane anac tavsanım vardı