PIONEER P1921 DANELİK MISIR ÇESİDİ HASATI&TARLA GÜNÜ/İZMİR(ÖZECE)

PIONEER P1921 DANELİK MISIR ÇESİDİ HASATI&TARLA GÜNÜ/İZMİR(ÖZECE)

ARKADAŞLAR PERŞEMBE GÜNÜ PIONEER FİRMASI TARLAMIZDA YENİ P1921 DANELİK ÇEŞİDİNİ TARLA GÜNÜ YAPARAK ÇİFTÇİ ARKADAŞLARIMIZA TANITTILAR.
VERİMDE ÖLÇÜMLERDE LEVHADA GÖRÜLDÜĞÜ GİBİ DEKARDA 1813 İLE 1830 KG OLARAK BELİRLENMİŞTİR.
BİZİM BÖLGEDE DANELİK MISIRDA EN ÇOK VERİM YAPAN BİZİM EKTİĞMİZ P1921 ÇEŞİDİDİR.

TARLA GÜNÜ BİTTİKTEN SONRADA BİÇİME DEVAM ETTİK NEWHOLLAND 2012 OLDUĞU İÇİN TÜRKİYE YETKİLİ SERVİSİ VEDE 2 KİŞİ İTALYA NH FABRİKASINDAN SERVİS GÖREVLİSİ OLARAK BİÇERİ KONTROL ETTİLER.SONRASINDA İSE BİRKAÇ RESİM ÇEKİLDİK MİSAFİRLERİ YOLCU ETTİK.ONLAR BİLE ŞAŞIRDILAR MISIRI GÖRÜNCE :D

Pioneer p1921 danelik misir hasatı izmir

Ynt: PIONEER P1921 DANELİK MISIR ÇESİDİ HASATI&TARLA GÜNÜ/İZMİR(ÖZECE)

Güzel paylaşım Cihan abi. Bereketli olsun. Mısırın maşallahı var. Tam tarla günlükmüş. Nh duvara toslarmış gibi gidiyor. Kasılıyor sanki...:D İtalyan arkadaşlarda fena dağıtmışlar....:D

demir45 link=topic=58927.msg634973#msg634973 date=1348947719' Alıntı:
Bereketli olsun abi..Demiştim iyi kilo yapar diye tahminimden çok çıkmış :)
sağol mahmut iyi çıktı :)
alipasalierkan link=topic=58927.msg634972#msg634972 date=1348947673' Alıntı:
Güzel paylaşım Cihan abi. Bereketli olsun. Mısırın maşallahı var. Tam tarla günlükmüş. Nh duvara toslarmış gibi gidiyor. Kasılıyor sanki...:D İtalyan arkadaşlarda fena dağıtmışlar....:D
evet erkan zırıldıyordu içerden :D

hay maşaallah hay maşaallah be ALLAH dolu dolu versin cihan kardeşim demekki isteyince oluyormuşşş.... ok-*-s ok-*-s ok-*-s ok-*-s

paylaşım için teşekkürler çocuklara yapılan gibi özen gösterilmiş maaşallah. örnek olarak 1800 kg dekardan alınması için gerekenleri kısaca yazarmısın nekadar gübre ne kadar tohum kaç sefer sulandı ekimden sonra kaç günde hasat edildi

Yorumalriniz icin cok sagolun arkadaslar.
50kg/da 13.24 misir gubresi toprak alti
25kg/da üre sira arasi.
Ekilis tarihide 1 mayis.
Sulama dibi hiç kurumadi desek olur :D

Bereketli olsun bilader hey Maşallah emek vermenin ve işi bilmenin sonucu olsa gerek gerçektende süper verim ,mısır için kullanılan taban gübresi 13,24 nasılki acaba kullanmalımıyız mısırda ,paylaşım için teşekkürler.

cihan abi paylaşım için teşekkürler haber versen gelirdim size yakındım aydında çalışıyoruz şu aralar... o tarlada nh yerine claas görmek isterdik... bide mısır gübresini slajlıklarda uyguluyor musunuz????

hacimmet link=topic=58927.msg635141#msg635141 date=1349016605' Alıntı:
Bereketli olsun bilader hey Maşallah emek vermenin ve işi bilmenin sonucu olsa gerek gerçektende süper verim ,mısır için kullanılan taban gübresi 13,24 nasılki acaba kullanmalımıyız mısırda ,paylaşım için teşekkürler.
Mısır da kesinlikle bu gübre kullanılmalı hacım.En yüksek verimi alırsınız.Ayrıca Toros Tarımın 18-24-13 de var mısır gübresi olarak.Ben Pioneer -31G98 den 1550kğ/da. alıyorum verim olarak.

cihan sana ulaşmak icin aliyi aradım pionere söyle mutkaka beni bulsunlar kafayı yicem ben burda benim tlf valla bilseydim bu kadar verm verecegini basar gelirdim izmire :D allah yedirmek nasip etsin mutlaka beni bildir referans ol bana iyi cifci falan de :D 05423393846

cihanım breketli olsun .mükemmmel ötesi verim almışsınız ..ben 3394 de 100 kg geçiyorum gübrede en fazla 1400 kg ..demekki bu tohum oldukça iyi..seneye ekmek lazım kaç günlük açaba bu çeşit ..
haa birde fiyatlardan bir bilgi verirsen sevinirim ..teşekkürler