Case jx 100 ler ve jd 6420 anız gübreleme

Merhaba arkadaslar bugün anızlarımızı gübrelemeye basladık,3 sene boyunca arazide biriktiediğimiz hayvan gübrelerini bugün anızlara taşımaya basladık,gübreler gayet güzel olgunlaşmıs,ayrıca fotoğraflarda,dün aldığımız görgülü kepçeyi göreceksiniz,bugün gayet iyi bir iş cıkardı,keyifli forumlar

Ynt: Case jx 100 ler ve jd 6420 anız gübreleme

Güzel paylaşım. Biraz kokulu bir iş. Ama üç traktörle çabuk bitmiştir. Kepçenizde hayırlı olsun. Güle güle kullanın. Yalnız keşke açma-kapamasıda pistonlu olsaydı. Nasılsa motorların hepsinde 4 çıkış var. Cam açıp koku koklama derdi olmazdı...:D

ranger link=topic=58942.msg635182#msg635182 date=1349023909' Alıntı:
Kolay gelsin bunlar kötü kokulu işler :D maşallah caselere iş mi dayanır jd ye kepçe ufak gelmiş sanki.Paylaşıma tşk.
Eyvallah ;) biz istemesekte tarla istiyor bunu,kepçeyi case e göre aldık dün kamyondan indiğinde jd ordaydı ona taktık kaldı bidaha,bununda bi büyüğü vardı cokta büyük istemedik,normalde ayda bir ,bahçeden araziye tasırken 2,3 araba doldurcak kepce,arazide doldurduğu 3,4 senenin birikmişi,o yüzden en büyüğüne ihtiyac duymadık..

alipasalierkan link=topic=58942.msg635193#msg635193 date=1349025546' Alıntı:
Güzel paylaşım. Biraz kokulu bir iş. Ama üç traktörle çabuk bitmiştir. Kepçenizde hayırlı olsun. Güle güle kullanın. Yalnız keşke açma-kapamasıda pistonlu olsaydı. Nasılsa motorların hepsinde 4 çıkış var. Cam açıp koku koklama derdi olmazdı...:D
Sağolasın,bende kokar diye düşünüyodum ama öyle olmadı,gübre olgunlastığı için koku yapcak bişey kalmamıs,siyahlasmıs artık.kepceyi acma kısmını ilk bende öyle istedim fakat hiç bi modelinde yoktu,adama dedim böyle isterseniz sonra takabiliriz dedi,oralardada genelde böyle kullanılıyormus daha pratik olduğu için,sonradan aklıma yattı,bi birini yoksa bi ötekini,yere indirnce kapamayı unutcan dökülebilir vs diye düşündüm biraz zamn gecsin bakalım olmazsa taktırırız sorun değil ;)

ismail_17 link=topic=58942.msg635199#msg635199 date=1349025772' Alıntı:
Gübre kendi hayvanlarınızdanmı benimde tarlada dağıtma işi var ben çeltikçilerin kullandiğı tekerlekli tesfiye küreği ile dağıtacam bizde katır derler yalancı lazerde diyorlar güzel dağıtıyor o alet
Evet kendi hayvanlarımızdan,ben sürmeden ciguli den önce kullandığımız geniş sopa toplama tırmıkları ile yayıcam,birazda yağmur yağdığında toprak kendini saldıktan sonra derin nadas yapmayı düşünüyoruz,gübre tamamen toprağın altına gömülcek şekilde.

Ertuğ Aslan link=topic=58942.msg635210#msg635210 date=1349026636' Alıntı:
kolay gelsin .güzel paylaşım kepçeyide güle güle kullanın
Sağolasın,kepceyi hayraboludan aldık dün,sanayisi cok hosuma gitti neredeyse ana baslıktaki tarım ürünlerinin hepsi üretiliyor,fuardan daha iyiydi diyebilirim ;)

Güzel bir çalışma faydalı olacaktır elbet. Fakat şunu bir düşün. Sen bu gübreyi 3 sene biriktirdin. İçinde bir miktar azot kaldı ve faydalı mikroorganizmalar kaldı. Yağmur yağdığı zaman bunların büyük çoğunluğu yağmur suyu ile gidecek. Ve geriye sadece posa kalmış olacak. Tabiki ondada bir miktar yararlı şeyler var. Ama birde derin pullukla sürdün mü iyice toprağın altına gidecek. Ve senin ektiğin mahsül bundan fazla yararlanmayacak. Bunu dağıtıp ardından bir goble veya yüzeysel işleme yapsan daha faydalı olur düşüncesindeyim.

doganbey1 link=topic=58942.msg635230#msg635230 date=1349029469' Alıntı:
Güzel bir çalışma faydalı olacaktır elbet. Fakat şunu bir düşün. Sen bu gübreyi 3 sene biriktirdin. İçinde bir miktar azot kaldı ve faydalı mikroorganizmalar kaldı. Yağmur yağdığı zaman bunların büyük çoğunluğu yağmur suyu ile gidecek. Ve geriye sadece posa kalmış olacak. Tabiki ondada bir miktar yararlı şeyler var. Ama birde derin pullukla sürdün mü iyice toprağın altına gidecek. Ve senin ektiğin mahsül bundan fazla yararlanmayacak. Bunu dağıtıp ardından bir goble veya yüzeysel işleme yapsan daha faydalı olur düşüncesindeyim.
Şuda var ben bu anızı sürmeden ayçiçeği ekemem,ne kadar gübrede olsa yüzeysel işlem ayçiçeği için yetmiycek,üstelik yağmur yedirmeden dahi sürebilsem ki süremiyorum kurak,yüzeysel olduğu için yine dediğin olucak ;)nadas altında kaldıktan sonra akabinde mart,nisan ayları gibi derin tiller cekilicek bu hem gübreli toprağın ekilmeden önce havalanmasını hemde nadas altında olan gübrenin yüzeye cıkararak karışmasını sağlıycak
Aspir link=topic=58942.msg635228#msg635228 date=1349029389' Alıntı:
Kolay gelsin , Kepceyi kaca aldiniz?
Eyvallah sağolun 1100 liraya aldık
şerefli1 link=topic=58942.msg635219#msg635219 date=1349027289' Alıntı:
kolay gelsin güzel paylaşımlar
Sağolun teşekkürler