Mısır hasadından sonra yüzey taşlama

Ynt: Mısır hasadından sonra yüzey taşlama

bildiğimiz rotovatör çekiyor .. mısır saplarının homojen bir $ekilde topraga karı$ıp gübre olması için .. bizse nasıl çaktırmadan yakarızda tarla temizlenir diye ugra$ıyoruz güzel payla$ım :) umarım dane mısır yerlerini yakmıyosundur yakup abi ..

Sap parcalama makınası web sitesine gore www.duecker.de yerden 50 mm - 250 mm yukseklıgınde parcalama yapabiliyor 1000 dev/dk
Sanırım gaspardo Turkiyede bunu benzer bir aletinin satısna basladı gecen yaz bizim bolgede demo calısmalrı vardı iki tip bıcakla satılıypt bir balta tipi var birde cubuk tipi var baltalı daha etkii perfoormans gosteriyordu

Ali SARAÇ link=topic=58974.msg659114#msg659114 date=1354768375' Alıntı:
bildiğimiz rotovatör çekiyor .. mısır saplarının homojen bir $ekilde topraga karı$ıp gübre olması için .. bizse nasıl çaktırmadan yakarızda tarla temizlenir diye ugra$ıyoruz güzel payla$ım :) umarım dane mısır yerlerini yakmıyosundur yakup abi ..
Yok kardeş yakmıyoruz. Yakmadan işlemenin yolunu araştırıyorum. Bu yıl mısır saplarını topladılar saman ihtiyacından dolayı, üzerine diskaro çektik gayet iyi oldu.

unsal link=topic=58974.msg659125#msg659125 date=1354776332' Alıntı:
Sap parcalama makınası web sitesine gore www.duecker.de yerden 50 mm - 250 mm yukseklıgınde parcalama yapabiliyor 1000 dev/dk
Sanırım gaspardo Turkiyede bunu benzer bir aletinin satısna basladı gecen yaz bizim bolgede demo calısmalrı vardı iki tip bıcakla satılıypt bir balta tipi var birde cubuk tipi var baltalı daha etkii perfoormans gosteriyordu
Siteyi inceledim, adamlar bu konuda profesyonel anlaşılan. Ancak tabii her zamanki sorun Türk çiftçisinin alım gücü yetersiz.

Mısır saplarını istediler ama vermedim.Arkadaşlar bende bu sene ilk defa dekara 5 kğ %26 CAN gübresi attım ve ardından. 2 soklu 16 numara ünlü pulluk ile kapattım.Toprağa gübre ve organik madde ile bir nebze olsun zenginleşir inşallah.

maygun10 link=topic=58974.msg659167#msg659167 date=1354785057' Alıntı:
Mısır saplarını istediler ama vermedim.Arkadaşlar bende bu sene ilk defa dekara 5 kğ %26 CAN gübresi attım ve ardından. 2 soklu 16 numara ünlü pulluk ile kapattım.Toprağa gübre ve organik madde ile bir nebze olsun zenginleşir inşallah.
Faydası olur mutlaka abi.

768 link=topic=58974.msg659151#msg659151 date=1354782315' Alıntı:
Benzer videolar çok. Ön tarafında parçalayıcı ve toprağa karıştırmak için arkada da terradisk... Bu tip malzemelerle zaman ve yakıttan tasarrufun önemi büyük. Yüksek beygir traktörlerde ön pto bulunması bir gereklilik. :)

Scheibeneggen mit Steyr Profi 4120 und Pöttinger Terradisc 3000

bu adam organik gübre yapıyora benziyor bide bu avrupalı vatandaş geldiği diziye tekrar dönmüyo biz türklerden bişe kapmışabenziyolar :)