MASSEY FERGUSON 3635, CASE İH JX 80, ERKUNT SERVET 80.3 LÜKS SİZCE HANGİSİ?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Arkadaşlar bu üç traktörün güçleri 80 HP ve 3 silindir Turbo intercooler.ağırlıklarını, boyutlarını ve teknik özelliklerini göz önünde bulundurarak karşılaştıracak olursak rampada en seri olanı çiftte en seri olanı çamurda en rahat hareket edebileni çekiştirmede hangisinin çekibileceğini teknik özellik olarak hangisinin üstün olduğunu en az hangisinin yakacacağını hangisinin daha kaliteli olduğunu fiyat ve ikinciel piyasaları konularında ve aklınıza gelebilecek tüm konularda sizce en iyisi hagisi? Özellikle kullanıcılardan tüm artı ve eksilerini tarafsız olarak anlatmanızı istiyorum.

Ynt: MASSEY FERGUSON 3635, CASE İH JX 80, ERKUNT SERVET 80.3 LÜKS SİZCE HANGİSİ?

80 LİKTE 3 SİLİNDİR TERCİH ETMEM. MOTOR ZORLANDIKÇA CEBİNİ YAKAR. 80 BEYGİR 3500 KG TRAKTÖR MOTOR 3 SİLİNDİR ZORLANACAĞI KESİN.
MF - 12+12 VİTES 2 DEVİR KUYRUK MİLİ SİSU MOTOR 108 LİTRE DEPO KALDIRMA KAPASİTESİ 2500 KG ÇOK YAKACAĞINDAN VE KALDIRMA KAPASİTESİNİN DÜŞÜKLÜĞÜNDEN SORUN YAŞARSIN. AMA SAĞLAM TRAKTÖR, MOTOR SİSU ODA SIKINTI.
CASE - 20+12 VİTES 2 DEVİR KUYRUK MİLİ KENDİ MOTORU 92 LİTRE DEPO KALDIRMA 3565 KG. BU BİRAZ DAHA İYİ. AMA FİYATLARA BAKMAK LAZIM ÇOK BİR ÖZELLİK FARKI YOK AMA FİYATI YÜKSEK OLDUĞUNU BİLİYORUM.
ERKUNT-16+8 VİTES 2 DEVİR KUYRUK MİLİ PERKİNS MOTOR 110 LİTRE DEPO 3200 KALDIRMA KAPASİTESİ BUDA YAKIT ÇOK OLACAĞINI DÜŞÜNÜYORUM ASLINDA AŞAĞI YUKARI HEPSİ AYNI.
DEĞERLENDİRMEK SANA KALMIŞ.

Ynt: MASSEY FERGUSON 3635, CASE İH JX 80, ERKUNT SERVET 80.3 LÜKS SİZCE HANGİSİ?

akbulut link=topic=58981.msg635658#msg635658 date=1349189158' Alıntı:
80 LİKTE 3 SİLİNDİR TERCİH ETMEM. MOTOR ZORLANDIKÇA CEBİNİ YAKAR. 80 BEYGİR 3500 KG TRAKTÖR MOTOR 3 SİLİNDİR ZORLANACAĞI KESİN.
MF - 12+12 VİTES 2 DEVİR KUYRUK MİLİ SİSU MOTOR 108 LİTRE DEPO KALDIRMA KAPASİTESİ 2500 KG ÇOK YAKACAĞINDAN VE KALDIRMA KAPASİTESİNİN DÜŞÜKLÜĞÜNDEN SORUN YAŞARSIN. AMA SAĞLAM TRAKTÖR, MOTOR SİSU ODA SIKINTI.
CASE - 20+12 VİTES 2 DEVİR KUYRUK MİLİ KENDİ MOTORU 92 LİTRE DEPO KALDIRMA 3565 KG. BU BİRAZ DAHA İYİ. AMA FİYATLARA BAKMAK LAZIM ÇOK BİR ÖZELLİK FARKI YOK AMA FİYATI YÜKSEK OLDUĞUNU BİLİYORUM.
ERKUNT-16+8 VİTES 2 DEVİR KUYRUK MİLİ PERKİNS MOTOR 110 LİTRE DEPO 3200 KALDIRMA KAPASİTESİ BUDA YAKIT ÇOK OLACAĞINI DÜŞÜNÜYORUM ASLINDA AŞAĞI YUKARI HEPSİ AYNI.
DEĞERLENDİRMEK SANA KALMIŞ.
sisu motor neden sıkıntı olsun ki şuan AGCO grubu çoğu traktöründe sisu motor kullanıyor ayrıca 80 yıllık bir geçmişi var ve avrupada onlarca markanın binlerce aracında kullanılıyor ...

ahmetornek link=topic=58981.msg635662#msg635662 date=1349190131' Alıntı:
sisu motor neden sıkıntı olsun ki şuan AGCO grubu çoğu traktöründe sisu motor kullanıyor ayrıca 80 yıllık bir geçmişi var ve avrupada onlarca markanın binlerce aracında kullanılıyor ...
YÜZLERCE YILLIK PERKİNSLİ FERGUSON FİLLANDIYALI SİSUYLAMI OLDU AVRUPA LİDERİ.

akbulut link=topic=58981.msg635665#msg635665 date=1349190326' Alıntı:
YÜZLERCE YILLIK PERKİNSLİ FERGUSON FİLLANDIYALI SİSUYLAMI OLDU AVRUPA LİDERİ.
tabi ki ferguson perkinsle lavrupa lideri oldu ama sisu sıkıntı olacak kadar kötü bir motor değil onu demek istedim ben.. ne alaka perkinsle ???

ahmetornek link=topic=58981.msg635668#msg635668 date=1349190636' Alıntı:
tabi ki ferguson perkinsle lavrupa lideri oldu ama sisu sıkıntı olacak kadar kötü bir motor değil onu demek istedim ben.. ne alaka perkinsle ???
BENDE OYLE DÜŞÜNMEDİM AMA. PARA VERİRKEN PERKİNSLİSİNE VERİRİM SİSU İLE OLANIN NEYİ VARKİ. PERKİSTEN DAHA MI İYİ YANİ.

bunlardan jx 80 i pek tanımıyorum eğer td 80 gibiyse hemen elerim.3635 i iyi tanıdık geçen sene içinde bir mf hayranı olarak şu ana kadar gördüğüm en yetersiz mf o bence mf genelde eşdeğerlerinden iyidir ama bu makina istisna kesinlikle tavsiye etmem. erkunt 80 yiğit makina o da var köyde beğeniliyor amma 4 silindirlisi varken 2.000 tl farkla 3 silindiri tercih etmek ne kadar mantıklı bilemiyorum?

4 silindirliden şaşma bilader. Biz aldık yanıldık sen bari yanılma:) 80.4 e ya da case 75 al. 3 silindirli bu makinalarla sadece remorksuz neysiz sadece yolda gezersen az yakar. Ama bı ekipman takarsan 4 sılındırden çok yakar.

MF de 24+24 vites ve power shuttle opsiyonu mevcut olduğu yazıyor buroşüründe.şanzıman olarak diğerlerinden üstün gibi geldi bana.aks mesafelerine baktığımızda bu üç traktörün boyları diğer 4 silindirli olanlardan kısa.bunuda bayılma olmasın diye yapmışlar sanırım.ama 4 silindirlinin performansını yakalarmı onu bilemem.bunu kullanan arkaşlar varsa yorum hazards sevinirim.aks mesafeleri case 2.16, erkunt 2.21, mf 2.08m.burada MF nine boyu diğerlerinden daha kısa 80hplik bir traktöre göre bu bir avantajmıdır yoksa dezavantajmıdır.birde toplam ağırlıklarına baktığımızda case 4160kg (ağırlıklarınlan beraber tam emin değilim) erkunt 4200 kg ve mg 3200kg olması gerekiyor bildiğim kadarıyla.yine burdada mg diğerleriden yaklaşık 1 ton hafif.teorik olarak bakınca mg rampada ve remorkta yük çekerken diğerlerinden avantajlı olacağını düşünüyorum serilik konusunda.fakat çift sürerken yada çamurlu bir ortamda ağır olan daha iyi çeker gibi geliyor bana sizler bu konuda nasıl düşünüyorsunuz?

merhaba arkadaşım neden 3 silindir almak zorundasın ?Bence de 4 silindirli olursa daha iyi olur kanısındayım çünkü bende de servet 80.3 zf erkunt var .Ama bu bahsettiğin diğer iki traktörler hakkında yorum yapmak istemiyorum.erkunt tan çok memnunum Allaha şükür işimizi görüyor çekiş mükemmel yakıtta güzel ben yinede 4 silindir al derim. uyrra*-*-

80 HP Olucaksa 3 Silindir Yetersiz Kalabilir En Güzeli Erkunt 80.4 ;)
İlla 3 Silindir Olucak Bu Motorlardan Biri Olucak Derseniz MF 3635 Uygun Olur...
Şanzıman Ve Çekiş Yönünden Sıkıntınız Olmaz Ama Kaldırma Kapasitesi Bakımından Biraz Sıkıntı Çekebilirsiniz...

ömer_54 link=topic=58981.msg635760#msg635760 date=1349202875' Alıntı:
MF de 24+24 vites ve power shuttle opsiyonu mevcut olduğu yazıyor buroşüründe.şanzıman olarak diğerlerinden üstün gibi geldi bana.aks mesafelerine baktığımızda bu üç traktörün boyları diğer 4 silindirli olanlardan kısa.bunuda bayılma olmasın diye yapmışlar sanırım.ama 4 silindirlinin performansını yakalarmı onu bilemem.bunu kullanan arkaşlar varsa yorum hazards sevinirim.aks mesafeleri case 2.16, erkunt 2.21, mf 2.08m.burada MF nine boyu diğerlerinden daha kısa 80hplik bir traktöre göre bu bir avantajmıdır yoksa dezavantajmıdır.birde toplam ağırlıklarına baktığımızda case 4160kg (ağırlıklarınlan beraber tam emin değilim) erkunt 4200 kg ve mg 3200kg olması gerekiyor bildiğim kadarıyla.yine burdada mg diğerleriden yaklaşık 1 ton hafif.teorik olarak bakınca mg rampada ve remorkta yük çekerken diğerlerinden avantajlı olacağını düşünüyorum serilik konusunda.fakat çift sürerken yada çamurlu bir ortamda ağır olan daha iyi çeker gibi geliyor bana sizler bu konuda nasıl düşünüyorsunuz?
boşken rampada iyi gider gibi geliyor ağırlıktan dolayı ama motor yetmiyor ağırlık az olsa da en az öbürleri kadar şişer mf . 3600 de hem ağırlık az hem de kısa buda kesinlikle dezavantaj çünkü 4 lü pulluk taktığında önü kalkıyor(not:4 lü 14 lü alpler de 3635 in önü kalkıyor) ağır makina çiftte iyidir bu doğru ama yükte de daha çok yakar. ağır ve uzun makina daha çok asılır.

Biz daha önce 97 model 265s kullandık bize yakıtı çok geldi.şu an 96 model 255t kullanıyoruz bunun öncesinde 87 model ve 98 model iki tane 240s kullandık 12 şer yıl.içlerinden yaktığının hakkını fazlasıyla veren bana göre 255t .buda turbonun sayesindedir diye düşünüyorum.tabiki güçlerine göre sınıflayacak olursak.255 240 kadar yakıyor ama 55 HP sunuyor.ben o yüzden 3 silindir turbonun daha avantajlı olacağını düşündüm ama çift çeker traktörde bu avantajlı olurmu 4 silindirliye göre onuda bilmiyorum.zorlamalarda belki 3 silindir fazla yakabilir ama bunu kullanan arkadaşlar daha iyi bilir.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...