Erkunt 60 Massey 255 EP yi aratırmı?

Arkadaşlar ikinci el tek çeker 60 lık erkunt almayı düşünüyorum yeni tiplerinden fiyatıda 30-31 arasında.. Massey 255 ep traktörüm vardı 23 bine sattım 1800 saatte üst kapagı yedi lastiklerde eskimişti ve arka tek çıkışlı idi ama en önemli sıkıntımda bendeki 2 kollu denilen buçuksuzdu çift sürerken seride çekmediginde takviye geri ile geri gitmek dönmek ölüm oluyordu Levyeli veya buçuklu vitese sahip traktörler çok avantajlı oluyor onun dışında çok iyiydi. Yakıtı 54c lerden ve tt55 lerden azdı ve onlardan çok çekiyordu 240 lardan biraz fazla yakıyordu ama ona görede çok kuvvetli ve patinajı azdı. 63 bg güce sahip ve 225 nm torka sahipti.. tabiki yeni iken ama en son hız denememde düzde 50 km hız yapıyordu :)) ve dörtlü sekiz numara alpler pullugu takviye 4 ile çekiyordu...

Gelelim soruma 60lık erkunt bana 255 i aratırmı yakıt , çekiş, dayanıklılık, hız, pratiklik vs örnek aynı pullukları rahat asılırmı? bi glaeride 55 lik var boşta ileri geri yaptım levye olayı çok güzel düşük devirde fergusondan daha iyi topluyor gibi geldi ama baya bi yavaş sanırım...yükte napar bilmiyorum.

Veya arkadaşlar massey 260g 3060 266 g ler ve nh td 65 bu traktörler hakkında bilginiz varsa yardımcı olursanız sevinirim başka marka ve modelde olur ama fiyatı 30 bin civarında olmalı bütçem o kadar ve mutlaka levye veya buçuk olmalı saygılar

Ynt: Erkunt 60 Massey 255 EP yi aratırmı?

gönül rahatlığıyla aratmaz diyebilirim ok-*-s içinize sindiyse işinizi en güzel biçimde görür bakmayın erkunta kötü yorum yapan çok olur hatta ben bile yapıyorum ama meyve veren ağaç taşlanır :)

erkunt 60 zf buçuklu vites 60e ise 12+12 mekanik shutlle lidir . işinizi her ikiside çok rahat görür ve 255ep yi aratmaz. toprağına göre 4 lü 8 - 10 no pulluk çeker. 13 numara çeken bile gördük. yakıtta 255 le bi fark olmaz sanırım. zf düzde seridir. e modelide rampada seridir.

bunlar e(carraro şanzıman) ve lüks(zf şanzıman) şeklinde 2 ye ayrılıyor benim şöyle bir tespitim var zf şanzıman yüksek hp li makinalarda daha randımanlı gözüküyor mesele 60 lık 70 lik zf lerin şikayetleri 90-100-110 luk kullannanlarda mevcut değil. ama küçük serilerde carraro kullananların memnuniyetleri yüksek 255 iyi makina ama 60 lık erkunt bence onu aratmaz memnun kalırsın.

Arkadaşlar bu yeni tipler eski tipler kadar güçlü değilmi eskilerin torku 220 idi bunlar 190 mış birde yeni seride 60 lıklarda zf şanzuman yokmu... zf mi kullanışlı carrarolarmı yorumlarınız için teşekkür ederim...

bızdede 255 t ıle 2060 başak var orta hal ıcın ıkısıde mukemmel basagı 36 mılyara almsıtık sımdı ne kadar bılmem valla cekıste erkunt felan hıkaye patı felan tutmuyor agır oldugu ıcın ılla turk malı alıcam dıyosan başagı onerırım kendımızden bılıyorum

Başak düşünmüyorum ama 6066 lar gerçekten çok güzel ikinci elide çok iyi ama en yenisi 10 yaşında bende orda kararsızım 10-12 yaşında 6066 mı 1-2 yaşında erkuntmu birde 3060 lar var çok güçlü bir makina ama onlar çok elektrik arızası yapıyor diyorlar. Başım ağrımayacak birşey olsun istiyorum çok kararsızım.

Bizde 60/e serisi var 4*4.Ara işleri için ideal makina çokta az yakıyor.Mf gore emın ol kı daha az yakıyor.Ama dersen kı ben agır ısler ıcın kullanıcam o zaman 60 lık 4*4 al zf sansuman agır ısler ıcın ıdeal. Ben toprak işlemede 3 lu 12 numara pulluk kullanıyorum.Ben Edirne liyim ve buranın toprakları kara toprak biraz zorluyor traktorlerı. Rampaya gelınce rampalarda bıraz erkunt hakıkaten yavas kalıyor rampa cıkmada(Çok boğuluyor bu makıne sanırım artık 4 silindirlerde çzdüler bu sorunu ama 3 sılındırlerın hepsınde var aynı şey). Maksat traktörü alıp sürmek degıl maksat traktorunu zorlamadan ona en ıyı performansla ıs yaptırmak bazı arkadaslarımız bunu karıstırıyorlar sonra da yok benım traktorum bu kadar yakıyor yok soyle yok boyle.Ben sana eskı bır fıat kullanıcısı olarak hakıkaten erkuntu tavsıye ederım hem rahat hem de az yakıyor hem de cekısı ıyı...

Arkadaşlar yorumlar için teşekkür ediyorum ben 255 e 4 lü 8 numara koşuyordum büyük numaralı pulluklar bizim buraya olmuyor topragımız kara toprak hemen altından çok yakından kist çıkıyor derin sürüm yaptığımızda verim alamıyoruz onun için küçük bıçak kullanıyoruz yani en fazla 10 numara.aldığım traktörede aynı pulluğu veya az büyüğünü koşacam..
Yorumlarınız için teşekkür ediyorum erkuntçu arkadaşlar gerçekten içimi rahatlattı. 266 mf lerde güzelmiş bu tipini ben hiç görmemiştim pantomlara benzemiş linkteki ferguson güzelde kmsi çok fazla yinede bi arayım diyom........yakıtı nasıl acaba bunların ?

arkadaşlar bu gün düzcede 2006 model bir 266 g yi inceledim erkunt 60 a göre daha performanslı gibi duruyo şanzumanı firenleri kovanalrı hidrolik sistemi vs aynı 265 s gibi motor ise yeni nesil 3 silindirli perkins ama erkuntun 70 liği kesinlikle daha iyi...

255 ep de yanılmıyorsam 260 gold un motoru var 2.7 lt turbo 63 hp ,erkunt 60 daki motor mf 3050 deki motor 3.3 lt turbosuz 58 hp
güç olarak 255ep den geri kalıyor turbo yok motor hacmi de fazla güç ve yakıt konusunda seni üzebilir diyorum

arkadaşlar ben zaten 2000 senesinde motor alırken 260 almaya gitmiştim 260 larda bagımsız kuyruk mili var diye 255 aldım çünkü o zamanlar patoz kullanıyorduk patoz için bağımsız debriyaj olmuyordu şimdi bıraktık ama keşke 260 g yi alsaymışım o zaman sonra çok pişman oldum.....255 ep nin motoru 260 gden farklı 255 ep nin motoru at3,152 diye geçiyor 240 ların turbolusu diyebiliriz2500 cc...260 g ise 903 serisi diye geçiyor 2700 cc ...260 g ile diğer konularda aynı sayılır çekiş olarak pek bişey fark etmiyor 255 yolda hızlı 260 g tarlada hızlı ama 260 g daha iyi gibi ama 2002 leri falan fiyat olarak 28-29 bin ediyor onun yerine 60 lık erkunt daha mantıklı yetersiz kalırsa bi turbo koydururum diyorum nasıl olur sizce.....
birde şu ilanı değerlendirebilirmisiniz 70 lik 31 e falan verirse almayı düşünüyorum.
http://www.sahibinden.com/ilan/is-makineleri-sanayi-is-makinesi-satilik-2011-model-erkunt-70t-e-100405225/detay/