bu yıp patates hakında düşündükleriniz

arkadaşlar bugun patates sökümüne başladık dölümden 9 ton felan aldık ortalama olarak 7 tton felan alıyoruz ama fiyatlar hiç iyi deil 1.200 2. yarıfiyatı sizin düşünceleriniz nasıl fiyatlar cıkarmı düşermi depoya cekiyorum cok ta borç var gecenseneki gibi cöpe dökersem batarım düşünceleriniz nedir ?

Ynt: bu yıp patates hakında düşündükleriniz

vallaha arkadaşım benim 15 tan vardı akyazıda kilosu 80-85 kr den sattım gitti dert felan kalmadı inşallah sende satarsın emeğin çöpe gitmez ama seninki belli olmaz çünkü geç başlamışsın

marebeli 260 tan söktük . sonra piyasa düştü 180 veren vardı . 3-4 gün öncesine kadar depodanda para etmeyecegini düşünüyordum .
ama bi kaç gündür çanlanma var 4 gün önce 240 verdiler agria ya dün 280 bugün 330 a çıktı . ihraçat açıldıgı söyleniyor . 2-3 gün sonra bizde kalanları sökecegiz

sizin patates söktüğünüz şehir neresiden ben nevşehir için konuşuyorum biraz fiyatlarda kıprama var deniliyor ama tüpcar 20 25 kuruşu gecmiyor 2 gündür depolara cekiyorum sabah depo lardan 1 tanesi dolacak allah izin verirse eger birde depodan satamaz isek birde tekrar depoyu boşaltması var inşallah biraz para ederde şu borçlardan kurtuluruz 30.000 tl elektirik yaktım 10.000 mazot 20.000 gübre 6 000 tl ilaç daha tarla icarlarını ve depo kiralarını ve işciliği katmadan 66 tl masraf 70 dölüm 1 dölüm 1600 m kare

Nevşehir ve Niğde ' li arkadaşlar, tanıdığınız bildiğiniz yerde , eski-kullanım dışı-hurda-bir kenara atılmış patates sökme makinası varsa bana bildirebilirmisiniz?

Biz bu sene Allahın izniyle 2000 dönümden fazla ekecektik.Ama son durumlar bizi korkuttu.300 dönüm civarı ekecegiz

Emin Ünal link=topic=58987.msg636267#msg636267 date=1349370148' Alıntı:
Biz bu sene Allahın izniyle 2000 dönümden fazla ekecektik.Ama son durumlar bizi korkuttu.300 dönüm civarı ekecegiz
vallaha fazla ekmeyin artık bu patates cok tehlikeli bu savaşlar olduğu sürece para etmez cünkü patates dışarıya gidiyor 1 2 sene para etmez nezaman suriye düzelir o zaman 50 kuruş felan olur

mecbur öyle yapacağız kendine güvenen varsa tüm parasını yatırsın 300 500 1000 dölüm ne ekebiliyorsa eksin sonra 150 kruruşa satınca verdiği parayıda alamaz :D

arkadaşlar bizim patatesler haziran temmuz ayında söküldü ama genellikle sökülmedi tarlada imha edeildi sizin orda gene 20 kuruşa alıcı var bizim burda kimse almadı alnlarda 5 kuruşa almıştı oda tanıdıklarınınkini aldı delirenler batanlar kendini asanlar çoktu
en iyisi anlaşmalı bizim busene 40 kuruşa anlaşmalıydı dönümde 10-11 ton arası aldık ve biraz para kazandık ama geçen sene 100 dekar patatesimiz mildiyo olmuştu ondan kalan borçları yatırdık şimdi ikinci ürün patesler var onlaıda kötü diyolar

SADIK480 link=topic=58987.msg637315#msg637315 date=1349722606' Alıntı:
arkadaşlar bizim patatesler haziran temmuz ayında söküldü ama genellikle sökülmedi tarlada imha edeildi sizin orda gene 20 kuruşa alıcı var bizim burda kimse almadı alnlarda 5 kuruşa almıştı oda tanıdıklarınınkini aldı delirenler batanlar kendini asanlar çoktu
en iyisi anlaşmalı bizim busene 40 kuruşa anlaşmalıydı dönümde 10-11 ton arası aldık ve biraz para kazandık ama geçen sene 100 dekar patatesimiz mildiyo olmuştu ondan kalan borçları yatırdık şimdi ikinci ürün patesler var onlaıda kötü diyolar
Abi bizde G** olduk.320 bin civarı borç var.1 ekimde yüklü bir ödeme var...İnşallah ödeyebiliriz.

emin kardeşim inşallah öderiz ama bence hiç korkma ödersi bizim güvancemiz var gene tarlayı kiralayıp banka kıredisiyle traktör alanlar daha kötü durumda çiftçilik hem şans hem de Allaha kalmış bişey

SADIK480 link=topic=58987.msg637326#msg637326 date=1349723512' Alıntı:
emin kardeşim inşallah öderiz ama bence hiç korkma ödersi bizim güvancemiz var gene tarlayı kiralayıp banka kıredisiyle traktör alanlar daha kötü durumda çiftçilik hem şans hem de Allaha kalmış bişey
Evet abi...

500 ton patates var 1. ayda ödenecek borç var 1 ısuzu npr alıp patatesleri ankarada satmayı düşünüyorum ne diyorsunuz kazanclı olurmu ankarada 75 kuruşa satıyorlarmış bende her hafta doldurup satıp gelsem ?

turk50 link=topic=58987.msg642134#msg642134 date=1351264881' Alıntı:
500 ton patates var 1. ayda ödenecek borç var 1 ısuzu npr alıp patatesleri ankarada satmayı düşünüyorum ne diyorsunuz kazanclı olurmu ankarada 75 kuruşa satıyorlarmış bende her hafta doldurup satıp gelsem ?
sen satana kadar patates yenıden cıkar konya sekerı deneyın sozleşmelı 420krş du fena fıyat degıl bırde fıreye cok kesmeseler