TD 90 D fren

arkadaslar geçen 6 7 ton yüklü römorkla bayır aşağı 1 saat filan indim römork frenini hiç kullanmadım genelde frene bastım motor yeni daha önce bu kadar fren kullanmadım şimdi taa aşağıda tutuyor hava mı yaptı dedim havasını aldım yukarıya çıktı fakat traktörle az gittim tekrar bastım aynı yerine geldi yani aşağıda tutuyor ama baha basıyorum sonuna kadar sizce ne olmuştur balata bitme ihtimalini vermiyorum 300 saat daha önce fren kullanmamışımdır neredeyse hiç anlamadım el freni gayet güzel tutuyor az bişey çektinmi anlam veremedim servise gitcem ama şu aralar vaktim yok ama kafama takıldı

Ynt: TD 90 D fren

balatanın bittiğini nasıl anlarız peki el freni az bişey çektinmi motor zorlanıyor tam çektinmi nerdeyse hiç kıpırdamıyor frene bastığımda tutuyor ama aşağıda kavrıyor havasını aldım ama yine aynı

pedalu kaldırmak ıcın kabının altında ayar yerlerı var bı mıktar kaldırabılırdınız banyolu balata asırı ses yapıyor ve ayarını da kaldırdıgınızda ıstenılen sevıyede tutmuyor ise balataların bıttıgı anlasılabılır ancak 300 saatte sartlar ne olursa olsun banyolu balata bıtmez

td90 d carraro şanzıman bildiğim kadarıyla ve el fireniyle ayak fireni bir birinden bağımsız ve ayrı çalışıyor balataları ayrı bunu el firenin halatını takip ederek anlayabilirsiniz traktör yeniyse balata bitirme ihtimali çok düşük havasını aldığınızda yukarıya çıkmış sonra yine düşmüşse beyincek merkezinde problem vardır servisinize baş vurmanızı öneririm fren işi ciddi bir iştir...

enter link=topic=58995.msg635911#msg635911 date=1349262279' Alıntı:
td90 d carraro şanzıman bildiğim kadarıyla ve el fireniyle ayak fireni bir birinden bağımsız ve ayrı çalışıyor balataları ayrı bunu el firenin halatını takip ederek anlayabilirsiniz traktör yeniyse balata bitirme ihtimali çok düşük havasını aldığınızda yukarıya çıkmış sonra yine düşmüşse beyincek merkezinde problem vardır servisinize baş vurmanızı öneririm fren işi ciddi bir iştir...
bnm td65s de el frenını çekince frenler oynuyor bagımlı yanı.

fren telını bıraz sıkarsan aynı yerınde tutar sanırsam ama fren zayıflamıstır zaten fren balatası cok agım sagım kalın deyıl okadarda romork frenı varkende traktor frenını kullanmakta hos deyıl gereksız.