Erkunt Çalışma Sorunu

Arkadaşlar sorum Erkunt bereket 60/e serisi kullanan arkadaşlara gelicek.Biz bu traktörü aldığımızda sorun çıkmıştı motorda bayılma ve ses değişimi ile ilgili.Daha sonra traktör tekrar fabrikaya gitti ve bize sorunun yakıt hortumlarında olduğu söylendi ve tekrar traktör geri geldi.Traktör geldikten sonra bu ses sorunu tekrar başladı.Özellikle çalısırken ve zorlandıgında pat pat pat dıye traktörden ses çıkıyor.Arkadaşlar hatta saka yapıyorlar uçak mı geçiyor diye.Bende bu konuyu sız 60/e serısı kullanan arkadaşlara soruyorum acaba herkeste olağan bir şey mi.Eğer olağan birşey değilse yine fabrika ile görüşücem.Bizde bir de erkuntun teknık sorumlusu var bu ıle bakan adamın adı Mulayım kendı de ısmıne cekmıs.Adam egzozu degıstırelım dıyor sorun motordan kaynaklanan bır sorun egzozla pek ılgısı oldugunu sanmıyorm.Yorumlarınızı beklıyorum arkadaslar ...Tesekkurler ... ıuy*u-* ıuy*u-* :) :) anlş-*s anlş-*s

Ynt: Erkunt Çalışma Sorunu

erkunt sattığı malın arkasında pek durmuyor sanırım. nasıl nasıl tamamen halledip müşteriye geri göndermesi gerekirdi traktörü. böyle olcana insan new holland veya tümosana para verir daha iyi.
bizim köyde tümosan turbo patlatlı adamlar hemen gelip yenisini taktılar hallettiler, canavar gibi gidiyor şimdi.

dizel motorlar yakıt ve havanın piston ve sübap aracılığıyla sıkıştırılması sonucu ateşleme yaparlar. bahsettiğn pat pat sesi genelde benzinli motorlarda olur, dizel de ilk defa duyuyorum. motorun hava emiş elemanlarına bi baktır. fazla ya da yetersiz hava dediğin soruna yol açabilir. bence egzost la alakası yok.

edirnenin neresindensin hemşerim , geçmiş olsun bu normal birşey değil ilgili yerlere başvurmanı tavsiye ederim erkunt bu gibi durumlarda malının arkasında duran bir firmaydı...

bzm burda erkunt 60 e kullanan bı yakınımız var 4 lü 10 pulluk kullanıyo ünlü marka çift sürerken sesi taa nerden duyuluyo hatta bı arkadaşım ona sormuş ne yaptın motorla diye oda çift sürüyordum demiş bzm arkadaşda haa bende dağı deviriyo sandıydım demiş epey alay konusu olmuştu ama zorlandıgında ses değişiyo

mazot pompasının fişi gevşek olabilir ilk aldığımda benimkide aynı yapıyordu. kontağı aç ve mazot pampasının çalışma sesini dinle ve soket girişini oynat mazot pompasının sesi kesiliyor ise sorun orda kesilmiyor ise frabrikaya mail at sana 4 saat içinde dönecekler.

*098*-
bende bereket 60e kullanıyorum. hemde bayaa zorluyoruz. anlattığın durum başıma gelmedi. ama arkadan kuyruk milinin ordan bi şıkırtı geliyor gibi. servise sordum. hepsinde vardır o şıkırtı dedi . bende bunu soracaktım size..

aksazli link=topic=58998.msg636005#msg636005 date=1349283225' Alıntı:

*098*-
bende bereket 60e kullanıyorum. hemde bayaa zorluyoruz. anlattığın durum başıma gelmedi. ama arkadan kuyruk milinin ordan bi şıkırtı geliyor gibi. servise sordum. hepsinde vardır o şıkırtı dedi . bende bunu soracaktım size..
ismail abi o şanzuman dan geliyo :) corraroda şıkırtı olur zf de vuvultu olur :) hatta tumosanında levyeli 65 70 65 60 gibi motorlarındada oluyo o şıkırtı. onlarda corrora şanzuman.

cazgin0020 link=topic=58998.msg636007#msg636007 date=1349284122' Alıntı:
ismail abi o şanzuman dan geliyo :) corraroda şıkırtı olur zf de vuvultu olur :) hatta tumosanında levyeli 65 70 65 60 gibi motorlarındada oluyo o şıkırtı. onlarda corrora şanzuman.
anladım.. e serisi bir erkunt veya tümosan denk gelirse arkasını bi dinleyeyim diyorum..
omerfarukkoc link=topic=58998.msg636018#msg636018 date=1349285886' Alıntı:
Pompadan Kaynaklanıyor Olabilir O Sorun...
Bu Fotoğrafta Erkunt Arası Lama ' lardan Açık Olunca Güzel Görünüyor Abi :)
:)

22sercan22 link=topic=58998.msg635871#msg635871 date=1349250536' Alıntı:
Arkadaşlar sorum Erkunt bereket 60/e serisi kullanan arkadaşlara gelicek.Biz bu traktörü aldığımızda sorun çıkmıştı motorda bayılma ve ses değişimi ile ilgili.Daha sonra traktör tekrar fabrikaya gitti ve bize sorunun yakıt hortumlarında olduğu söylendi ve tekrar traktör geri geldi.Traktör geldikten sonra bu ses sorunu tekrar başladı.Özellikle çalısırken ve zorlandıgında pat pat pat dıye traktörden ses çıkıyor.Arkadaşlar hatta saka yapıyorlar uçak mı geçiyor diye.Bende bu konuyu sız 60/e serısı kullanan arkadaşlara soruyorum acaba herkeste olağan bir şey mi.Eğer olağan birşey değilse yine fabrika ile görüşücem.Bizde bir de erkuntun teknık sorumlusu var bu ıle bakan adamın adı Mulayım kendı de ısmıne cekmıs.Adam egzozu degıstırelım dıyor sorun motordan kaynaklanan bır sorun egzozla pek ılgısı oldugunu sanmıyorm.Yorumlarınızı beklıyorum arkadaslar ...Tesekkurler ... ıuy*u-* ıuy*u-* :) :) anlş-*s anlş-*s
:S

arkadaşlar bu tıraktor fabrikaya gitmiş öyle dediyiniz gibi basit arıza olsa fabrikaya gotürmezler olsada orda sorunu gıderirlerdi zaten arkadaş ses aynen devam ediyo diyo bbence onun sorunu basit bişiy diyildiir noo-*-s

patırtı yaparken duman da atıyor mu? beyaz yada kara duman yani.

fabrika mevzuyu anlamış ama tedavi eksik kalmış sanki.
kontağı aç.sizinkiler kontağı açtın mı mazot otomatiği çalışmaya başlar. depo kapağını aç.otomatikten gelen mazot hızlı mı geliyor.yavaş mı bir.bak.arada hava kabarcığı geliyor mu? traktör normal çalışırken birşey yok.zorlanıp ta daha fazla mazota ihtiyaç duyduğunda tam besleyemiyor demek ki.

TT 55 link=topic=58998.msg779884#msg779884 date=1380562058' Alıntı:
patırtı yaparken duman da atıyor mu? beyaz yada kara duman yani.

fabrika mevzuyu anlamış ama tedavi eksik kalmış sanki.
kontağı aç.sizinkiler kontağı açtın mı mazot otomatiği çalışmaya başlar. depo kapağını aç.otomatikten gelen mazot hızlı mı geliyor.yavaş mı bir.bak.arada hava kabarcığı geliyor mu? traktör normal çalışırken birşey yok.zorlanıp ta daha fazla mazota ihtiyaç duyduğunda tam besleyemiyor demek ki.
aman beyler traktorunuzu falan ıyı bakım yapın bugun bızım kamyonet yatak sardı cekıcıyle cektırdık rektefıye olucak : ' (