Erkunt Ve Sorunları

Arkadaslar Erkunt Sıkıntı yapmaya basladı cekısı yakıtı fln cok guzel. ama oks dugmesı bozuldu servıs her 250 saate bı bozulur dıyor bole bısey varmı? sag stop lambası sureklı ampul patlatıyor. el gazı bozuldu cekıyon gaz vermıyo bırakıyo.bugun kornanı sıgortasını attırdı. bıraz once kısaları yanarken uzunlar yanmıyodu sımdı uzunlar yanıo kısalar yanmıo. cok ufak tefek arızalar. Traktor 1. vıtese gecmıyor. cok can sıkıyo. sonucta para verdık bole sorunlar cok basıt degılmı? erkunt kullananlara danısmak ıstedım sızdede bole problemler oluyormu.

Ynt: Erkunt Ve Sorunları

250 saatte bozulacak diye bişey yok zf de 5,5 kg olan OKS SELONEYD e serisinde daha küçük ve e serisindeki 3 sefer arıza yaptı benim ve garanti değişimi oluyor. stop lambası na bişey söyleyememe benim traktörün kabin arka sislerininki silkilmişti. erkuntta el gazı kullanımı farklı daha 2 traktörde hiç tel koparmadım ne fren ne debriyaj nede el gazı. ayak pedalı bası lı iken çekilir ve bırakılır birde biraz yağlamakta fayda vardır. kısa uzun olayı sigorta ve koldandır. viteslerin geçmemesi ise vites kolu alt civatalarındandır. çekiş ve yakıttan memnun olmak diğerlerini aratmaması lazım çünkü sana lazım olan az yakıt ve güç diğerleri hallolur.

murat_saribas link=topic=59010.msg636068#msg636068 date=1349292140' Alıntı:
250 saatte bozulacak diye bişey yok zf de 5,5 kg olan OKS SELONEYD e serisinde daha küçük ve e serisindeki 3 sefer arıza yaptı benim ve garanti değişimi oluyor. stop lambası na bişey söyleyememe benim traktörün kabin arka sislerininki silkilmişti. erkuntta el gazı kullanımı farklı daha 2 traktörde hiç tel koparmadım ne fren ne debriyaj nede el gazı. ayak pedalı bası lı iken çekilir ve bırakılır birde biraz yağlamakta fayda vardır. kısa uzun olayı sigorta ve koldandır. viteslerin geçmemesi ise vites kolu alt civatalarındandır. çekiş ve yakıttan memnun olmak diğerlerini aratmaması lazım çünkü sana lazım olan az yakıt ve güç diğerleri hallolur.
benım anlamadıgım 250 saate bozulur dıe bısymı var anlamadım. sınek mıde bulandırır hessabı af edersnz.yakıtı ve cekısı super duzeldı dahada duzelcegıne emınım daha 300 saat yenı dedı. servıs aradık motorda bı sase var dıyo bı yerınden sase yapıodur sureklı dıo.

murat_saribas link=topic=59010.msg636071#msg636071 date=1349292315' Alıntı:
her şeyi fabrika ve servisten beklememek lazım 15 yaşından beri traktörün başındayım şimdiye kadar herşeyi yaptık geceden sabaha kadar debriyaj balatasıda değiştirdik hidrolikte düzelttik şimdi imkanlar daha fazla
dogru dıosun abı bız yaptrcakdık servıs ben yaparım bekleyın dedı. yarınde cıkar gelır yok garantıden cıkmıs zart zurt konusur dıe dokunmuyoruz. yoksa bızde halledecezde.

berat06 link=topic=59010.msg636124#msg636124 date=1349298892' Alıntı:
abı ole oldu bıraz ama. cok can sıkıyor ya bugun sıgorta tablasına baktık komple 3,4 tane sıgorta atmıs. ama bılmıyoruz.
bizimde kısa far rölesi yanmış açtım kutuyu uzunu kısaya taktım kısayla idare ediyoz :D sizinkinde kısa devre filan olmasın öyle 3-4 sigortanın atması normal değil.

phantomerkunt link=topic=59010.msg636137#msg636137 date=1349300355' Alıntı:
bizim erkuntun uzunları yakınca alttaki kısalar sönüyor sade üstler yanıyor neden altlar yanmıyor uzunda? bu normal mi?
normal ztn hep ole oluyo uzun yakınca altlar sonuyo ama kısalarda sellektor yaptıgnda ıkısı bır yanar sadece dewamlı uzun yakarsan altlar sonuyor ust yanıor. ama bızde kısalar hıc yanmıyo yanık gosterıyo ama yanmıyo uzunlara alınca ustler yanıo.

anayurtlu 3105d link=topic=59010.msg636131#msg636131 date=1349299684' Alıntı:
bizimde kısa far rölesi yanmış açtım kutuyu uzunu kısaya taktım kısayla idare ediyoz :D sizinkinde kısa devre filan olmasın öyle 3-4 sigortanın atması normal değil.
abı bı yerden sureklı sase yapıyomus ıste. ama bellı dgl nerden yaptıgı. abı bıde ılk uzunlar yanmıyodu sellektorde yapsan dırek uzunda yaksan yanmıyodu bır ıkı kere actım kapadım sımdı kısalar yanmıyo sadece uzunlar yanıyo.

bnm erkutdada sorunlar var klimadan bnde bıktım artık. servis geliyor yapıyor yine olmuyor.tepraj çok sert oks ye gelince bnmde bozuldu servis yenisini taktı fazla sürmedi oda bozuldu.bnde kendi ustamı getirdim.söktü yayını kesti ufak bir civada kaynattı yapış o yapış şıkır şıkır çalışıyor.erkutun yakıtındançok memnunum yoksa çoktan satmıştım.ama kasım ayında faprikaya götürecekler gedir herşeyine bakalım dediler..

şaban.muhtar link=topic=59010.msg636147#msg636147 date=1349302321' Alıntı:
bnm erkutdada sorunlar var klimadan bnde bıktım artık. servis geliyor yapıyor yine olmuyor.tepraj çok sert oks ye gelince bnmde bozuldu servis yenisini taktı fazla sürmedi oda bozuldu.bnde kendi ustamı getirdim.söktü yayını kesti ufak bir civada kaynattı yapış o yapış şıkır şıkır çalışıyor.erkutun yakıtındançok memnunum yoksa çoktan satmıştım.ama kasım ayında faprikaya götürecekler gedir herşeyine bakalım dediler..
klima demeye şahit ister zaten :) üflesemmi üflemesemmi diyo

şimdi erkut firmayı değiştirmiş çok güzel üflüyor. bizim kilere bişey deniyorlarmış motormu ney takacaklarmış bana faprikadan öle söllediler bnmki kasımda faprikaya gidince deneyecekler göreceğiz.bnm 6445 ğin klimasını 7 senedir kullanıyorum geldiği güngibi çalışıyor ya arkadaşlar derlerya gavur yapmış diye hakikattende öle adamlar yapmış.helal olsun.

şaban.muhtar link=topic=59010.msg636147#msg636147 date=1349302321' Alıntı:
klima konusunda bzmkide oleydi sgk uflemyodu. 2 kez yaptlar olmadı son yapışlarnda iyi oldu smdı klima yavru gbı oldu. Ben cekişindn yaktndan memnunum. 850 gr yakıyo gaz ayagnda l2 ile suruyoruz. Saat ilerledkce guzel oldu.

Ben şu olaya katılmıyorum. Yakıt ve çekiş iyi ise diğer sorunları aramamak. Çok yanlış bence. Madem öyle 2012 model traktör almaya ne gerek var. 1980 model traktörlerde de var yakıt azlığı ve çekiş. Tek marka için söylemiyorum ben bunu. Traktör markalarını Yerli ve İthal diye sınıfa soktuğumuz zaman bu Yerli markalarımızın İthal markaları her açıdan her sınıftan yakalayıp geçmesi lazım. Bilinçli tüketici olmak gerekiyor ve biz tüketicilerin haklarımızı bilmesi gerekiyor. Ve bizlerin ilettiği sorunlarla fabrikanın uğraşması gerekiyor. Ufak olan arızalar ileride gerçekten büyük sorunlara da yol açabilir. 1. vitese geçmemesi de ne demek ! Veyahut başka bir markanın frenlerinin tutmaması. Veyahut klimanın çalışmaması. Bu tip sorunları üretici ivedilikle gidermesi gerekir. Ama biz olsun ya ne olacak dersek hala ağzımızın suyu aka aka yabancı devletlerin üretmiş oldukları traktörlere ve onların çekilen videolarına bakarız.

murat_saribas link=topic=59010.msg636071#msg636071 date=1349292315' Alıntı:
her şeyi fabrika ve servisten beklememek lazım 15 yaşından beri traktörün başındayım şimdiye kadar herşeyi yaptık geceden sabaha kadar debriyaj balatasıda değiştirdik hidrolikte düzelttik şimdi imkanlar daha fazla
Braderim garantiş dahilinde olan traktöre dokununca adam garanti dışı kalmaz mı? Gelen servis ne malum senin bozmadığın dememiz mi daha 250 saatte olan traktöre?

ne bu vidalarını söktük diye hemen garanti dışı kalacak elektronik eşyamı vites geçmiyosa alttaki somunlar sıkılıp ayarlanır servis beklemeye gerek yokki uzun kısa far yanmıyorsa ya sigorta değişir yada röle bunlar basit ve garantiyi bozmayacak şeyler