Erkunt 90/e mi Tümosan 8195 mi?

Ynt: Erkunt 90/e mi Tümosan 8195 mi?

nailyetek link=topic=59043.msg639427#msg639427 date=1350337807' Alıntı:
Yok bilader ne ayıbı, daha memnun olurlar, dün tümocan yanıyodu cayır cayır, bu akşam erkunt krank milini kırmış, vatandaş isyanda site kopuyor.:D
:D böyle olacağı belliydi de şimdi bu erkuntcular tümocancılar fanatik oluyo yakamızı alamayız ondan çekindim ne olur ne olmaz diye :) Bize MF olsun çamurdan olsun :D

nailyetek link=topic=59043.msg639427#msg639427 date=1350337807' Alıntı:
Yok bilader ne ayıbı, daha memnun olurlar, dün tümocan yanıyodu cayır cayır, bu akşam erkunt krank milini kırmış, vatandaş isyanda site kopuyor.:D
:D halil i çağıralım abi :D
Halil Sezai - İsyan 2011 Orijinal Albüm
bende isyan edicem artık. bizim motorda kamyona binerken başı döndüydü galiba geldiğinde pompa düzen tutmuyodu :D ama şimdi iyi maşallah :D

rocky link=topic=59043.msg639431#msg639431 date=1350337987' Alıntı:
:D halil i çağıralım abi :D
Halil Sezai - İsyan 2011 Orijinal Albüm
bende isyan edicem artık. bizim motorda kamyona binerken başı döndüydü galiba geldiğinde pompa düzen tutmuyodu :D ama şimdi iyi maşallah :D
kamyon işi sakat heralde bilader,aklımızda olsun 0 motor alırsak allah muhafaza kamyona falan koydurmayalım nail abi binelim gelelim :D allahtan bizim motoru getiren kamyoncu usul gelmiş heralde sıkıntı çıkmadı ama bir daha tövbe o riske girmem ;D

Çağrı link=topic=59043.msg639434#msg639434 date=1350338079' Alıntı:
kamyon işi sakat heralde bilader,aklımızda olsun 0 motor alırsak allah muhafaza kamyona falan koydurmayalım nail abi binelim gelelim :D allahtan bizim motoru getiren kamyoncu usul gelmiş heralde sıkıntı çıkmadı ama bir daha tövbe o riske girmem ;D
:D ;D sen ucuz atlatmışsın aga :D bizimki öyle oldu. geçenlerde koskoca class bile bozulduydu. :) daha nice örnekler... :D
nailyetek link=topic=59043.msg639440#msg639440 date=1350338369' Alıntı:
Gecenin anlam önemini belirten parça, teşekkürler Fatih, duygularımızın tercümanı olmuş Halil..
teşekkürler nail abi. anlş-*s :) ilerleyen konulara göre bakıcaz artık durum ne gösericek :)

rocky link=topic=59043.msg639445#msg639445 date=1350338494' Alıntı:
:D ;D sen ucuz atlatmışsın aga :D bizimki öyle oldu. geçenlerde koskoca class bile bozulduydu. :) daha nice örnekler... :D teşekkürler nail abi. anlş-*s :) ilerleyen konulara göre bakıcaz artık durum ne gösericek :)
tamam şuçlu bulundu kamyoncular bozuyo işi :D

Çağrı link=topic=59043.msg639447#msg639447 date=1350338567' Alıntı:
tamam şuçlu bulundu kamyoncular bozuyo işi :D
:D tabii yaa. servislerle anlaşmış bunlar :D yada tek çare televizyon misali kutuya koyup yanlarını köpükle doldursunlar. :D hediye paketide eşantiyon olur. :D

rocky link=topic=59043.msg639449#msg639449 date=1350338692' Alıntı:
:D tabii yaa. servislerle anlaşmış bunlar :D yada tek çare televizyon misali kutuya koyup yanlarını köpükle doldursunlar. :D hediye paketide eşantiyon olur. :D
yok ben güvenmem köpük yumuşak sonuçta kamyoncu yine yapar yapacağını çukura falan düşürür allah muhafaza motor ortadan ikiye bölünür :D ben gider alırım fabrikadan ağır ağır götürürm :D ama bu şartlarda mecbur yerli motor alacaz gemi falan daha sakat allah muhafaza ithaller hiç gelmez buralara ;D

Çağrı link=topic=59043.msg639453#msg639453 date=1350338847' Alıntı:
yok ben güvenmem köpük yumuşak sonuçta kamyoncu yine yapar yapacağını çukura falan düşürür allah muhafaza motor ortadan ikiye bölünür :D ben gider alırım fabrikadan ağır ağır götürürm :D ama bu şartlarda mecbur yerli motor alacaz gemi falan daha sakat allah muhafaza ithaller hiç gelmez buralara ;D
;D zuha-*-s

S.a kardes bana kalirsa ben erkunt derim bundan 2 ay once senin gibi bende cok arastirdim ve koyumuze ilk erkuntu ben getirdim.foruma yazan cogu arkadas kulaktan dolma bilgilerle yaziyo sen kullanicilarin yorumlarini dikkate al bence.koyumuzde 8095 klasik serisinden yaklasik 5 tane tumosan var biri gecen satildi 80 bine aldigi traktoru 35 bine zor sattilar.sanziman sorunu vardi duzen tutturamadilar.ayrica bence tumosan kabin konforu saglamlik acisindan erkuntun eline su dokemez.erkuntun kabini gercekten cok guzel ozellikle zf sanzimanli olanini al e serisini bizim buralarda hic alan olmadi gormedim.e serisini servise sordum cekisi lukse gore dusuk ciftte biraz seri dedi ama luks serisi bi baska dedi.fuarda e serilerini gordum 90 luks 105 + dan daha yuksek ve heybetli duruyo.ben mf 185 i verip 2013 400 saatte 90 luksunu aldim cok memnunum cekisi yakiti 10 numara bi traktor.surekli ayni petrolden mazot alirim koyumuzdeki petrolcu traktorlerin yakitlarini olcer sordugumda ciftcekerlerin icinde en az yakanin erkunt oldugunu soyledi diger traktorlere gore 20- 30 litre daha az yaktigini soyledi. hirolik kontrol kumandasi direksiyon ayarlanabilir olmasi, klimasi ,kompresoru arka hidrolik kollarinin pistonlu olmasi cogu avrupa traktorlerde olmayan bu ozellikle erkunt gercekten guzel.cok sukur yag bakimi haricinde traktorde ariza adina tik yok.tumosanda guzel motor cekis bakimindan ama kullandiktan bi muddet sonra kabine toz almaya baslayinca hele birde sanzimandan ariza verirse aldigina cok pisman olursun.ciftte tumosan seri erkunta gore ama erkunt zf olanida hangi pullugu takarsan tak duzdede yamactada vites dusurmeden gider.tumosanci arkadaslarim var erkuntu gorunce simdi bizde alacaz dediler ozellikle pistonlu orta kol ve pistonlu yan kol mukemmel ise yariyor.tercih senin ikiside ulkemizin mali bence 2 sinide sahip cikmak lazim kendi adima soyleyim erkunttaki ozellikleri gorunce gercekten ulkemizle gurur duydum tumosanida gordum erkuntuda gordum erkunt bence daha kullanisli ve ozellikli.alirsan eger kesinlikle iyi bir pompaciya pompasini ayarlattir motoru o zaman gor hem yakit dusuyo hem motor daha atik oluyo ve duman atmiyo.diyeceksin sifir motor pompa ayari istermi diye fabrikalar emisyon degeri dusuk ciksin diye pompa ayariyla oynuyolar ve motorun cekisinde sorun olabiliyo bizim burdaki servis pompa ayari yaptirin traktorunuz 1 vites artsin dedi hakkaten yaptirdiktan sonra motorun sesi ve atikligi bambaska oldu.bana kalirsa luksunu al keyfine bak kardesim.