erkuntlardaki perkinslerin motor ömrü ne kadar.

iyi forumlar arkadaşlar traktör alamanın eşiğindeyim ama kafama takılan bir soru var bu erkuntlardaki 1103 serisi perkins motorların ömrü ortalama kaç saattir? bir hafta öncesine kadar 2000 model 255 ep fergusonum vardı 1800 de motorun tadı kaçtı üst kapak istiyodu 3000 sattede rektefe pompa ister dediler bende sattım bende bir tanede ispanyol 135 var ilk rektefesini 1993 te 20000 saatte yaptırdık şimdi saati çalışmıyor ama nerden baksak bi 15000 saat daha yapmıştır. massey 260 g lerdeki motorda çok kısa sürede rektefe istiyo perkins var perkins var bu erkuntlardaki motor ortalama ne kadar yapar acaba mesala hiç kapak açılmadan bi 5000 yaparmı 20000 beklemiyorum ama hani bir 10000 anahtar değmeden çalışsa iyi olur çünkü fiatlar ve eski fergusonlar yapıyordu 200 serisi çok kısa sürede rektefe istiyordu...
Arkadaşalr sizler erkuntlarınızla ne kadar km yaptınız ve ne gibi masraflarınız oldu ve daha önce kullandığınız traktörlere göre nasıl lar yakıt dayanıklılık performans vs... yardımcı olursanız çok sevinirim.....

Ynt: erkuntlardaki perkinslerin motor ömrü ne kadar.

etrafınızdaki 277 goldların motorları ile servetlerın motoru aynıdır ordan yola çıkarak 3000 5000 gibi saatlerde rekteviye isteyen ne erkunt duydum ne mf tabiki bir deutz değil bir NEF İVECO değil ama yinede 10000 saati yapması lazım

Bencede olmaması lazım daha önce bi 165 bi 135 vardı 135 lik 20000 saatte rektefe gördü 165 ise 15000 falandı blok patlattık içinde su dondu öyle sattık ama patlamasa 25 000 falan yapardı heralde 2000 senesinde sıfır aldığımız 255 ep ise 1800 de motor istedi ve çokda bakımlıydı demek 165 i kullandığımız gibi falan kullansaydık 1000 saati görmezdi...http://www.trakkulup.net/Smileys/default/no.gif

• Beğen
Tepkiler: Gurcan

İnternette haberlere çıkan 70lik vardı.4 senede 14.000 saat yapmış daha rektefe yememiş.Benim tahminim 10.000 rahat görür ama fazlasını bilmem.

erkunt almayı düşünüyorum ama bi yanımda hep ferguson diyor eski günlerin anısına keşke 255 yerine zamanında başka bi traktör alsaymışım benimle aynı sene 54 c alanların motorları hala saat gibi...

kardeş lütfen şurada erkuntla iligi bilgi soru öneri paylaşımı yapmayalım bazılarına reklam olarak görünüyo zotuna gidiyo gınağı geldi artık erkunt erkunt yık şöyle yok böyle boş ver alma daha iyi vallaha ciddi diyom alıyosanda git servise sor bayiye sor bundan daha iyi paylaşımda yapma yapacaksanda fecede yap istediğini engellersin burada engelde olamıyon artık girmeyecem diyom duramıyom giriyom ama yazıklar olsun burada geçirdiğim zamana

boşuna soryon birazdan biriyle kavga edersin

• Beğen
Tepkiler: yetkin19

qarizmatiqa link=topic=59072.msg637013#msg637013 date=1349637227' Alıntı:
etrafınızdaki 277 goldların motorları ile servetlerın motoru aynıdır ordan yola çıkarak 3000 5000 gibi saatlerde rekteviye isteyen ne erkunt duydum ne mf tabiki bir deutz değil bir NEF İVECO değil ama yinede 10000 saati yapması lazım
bizim burda bi abi 2005 yılının 9. ayında yani yeni çıktığında 2006 model erkunt 80t aldı senede 200 dönüm yer işledi tabii hafif işlerde küçük traktör vardı ama traktörün asıl işi paket bağlamak ve slaj yapmak oldu 10.200 saatte sattı anahtar değmeden sadece marş motoru değişti oda geçen yıl hala 2009 model td 85 i bozuyodu 4 llü 13 no pulluk ile ben erkunttan başka motora binmem dedi şimdi kudret 100 lüks aldı NOT:( ben bir nh td 65d) kullanıcısıyım) allah banada erkunt almayı nasip etsin...

vay bee erkuntçuların kimi çok memnun kimi nefret etmişama bencede güzel traktörler üretiyo... inşallah seninde benimde bi erkuntumuz olur...

gocabolulu link=topic=59072.msg645031#msg645031 date=1351976868' Alıntı:
vay bee erkuntçuların kimi çok memnun kimi nefret etmişama bencede güzel traktörler üretiyo... inşallah seninde benimde bi erkuntumuz olur...
valla öle arkadaş adamın motorun bi yerinden ses gelmiyodu bak bi deponun temeline kireç döktüler kireç toprağa karışsın diye çizel çekip rotovatör çekeceklerdi 95 80 tümosan ın çekemedi olduğu yere çakılıp kalıyordu erkunt 80 t çizeli yavaş mavaş asıldı götürdü

gocabolulu link=topic=59072.msg645063#msg645063 date=1351983482' Alıntı:
zf ler herşeyi çekiyo boyundan büyük işler beceriyo ama bana göre pahalı geliyo heralde bi ikinci el 60 e alacam ne dersiniz...

Zf nin özelliği o,motor gücünü en az kayıpla tekerleklere iletmek. 60 e serisinin şanzımanının nh dan farkı yok, o durumda nh da alabilirsiniz. Ama, benim alacağım traktörün motoru perkins olsun diyorsanız o ayrı konu. Şunu da unutmayınız ki traktörü traktör yapan motoru değil şanzıman,difransiyel ve hidrolik bölümüdür. :)

ZF LER GÜÇLÜ ÇEKİŞİ GÜZEL AMA E SERİLERİ GÜZEL BAYILMA YOK BİZİM 70E SERİSİ TEK ÇEKER AMA 4 TEKERLEKLİ RÖMORKLA YIRTIP ÇIKIYOM TARLADAN PANCAR YÜKLÜ 90E+ PLUS AL KAYSERİDE ERKUNT TA EN ÇOK SATILAN MODEL OLMUŞ

motor ömrü kişiden kişiye yaptığı işe göre değişir yani bu marka fark etmeksizin aynıdır. yağı suyu bakımı işi az olan 20000 gider. yağa suya bişeye bakmazsın ineni bineni yaptığı işi belli olmayını belki 500 saat gider tamamem KULLANICIYA bağlı :)