okudum ,anladım, tartıştım başka soru sormayacagım

bugün kooperatifte gördüm kimse soru sormayacakmış neyi nasıl ödüyorum die bile soramayacakmış köylüler noldugunu bile bilmiyo ver ha ver imzalıyo ben itiraz ettim kime açıkladınız kim anladı imzalatıyonuz dedim aynen şunu yazıp imzaladım okudum tartıştım ne oldugunu bile anlamadım, hiç biride ses çıkarmadı sizde böyle bir kagıt imzallatıyolarmı

Ynt: okudum ,anladım, tartıştım başka soru sormayacagım

ali_durmuş link=topic=59093.msg637286#msg637286 date=1349721009' Alıntı:
abi daha ilkkez senden duydum böyle bir şeyi. dayım hep koparatiften mal alır olsa haberimim olurdu.
bende şimdiye kadar görmedim geçen dönem biraz sıkıştırmıştım hesapta 400 tl fazla çıkarmışlardı

bizim süt koop ta aynıydı hesapta acık cıkktımı eski üyelerden para toplamaya geliyolar biz vermedik tabi ne hak yeriz ne hakkımızı yediririz cıngar çıkardık sonra sizinkini yanlış hesaplamışız demesinlermi ;D zuha-*-s zuha-*-s

gezegen link=topic=59093.msg637303#msg637303 date=1349721765' Alıntı:
indiregandi yapıyolarr
bencede abi baksana kooperatifler çiftçi hariç herkese çalışıyorlar tarm kredide aynı pancar kop. aynı hemen faizleri günü gelmeden milleten fazla para alıyorlar sop-*-sa sop-*-sa

tümosan 8095 link=topic=59093.msg637308#msg637308 date=1349722291' Alıntı:
bizim burdada aynı işlem yapılıyor.bende sizin gibi itiraz ettim ama etsen nolcak ibrahim bey.yine bildiğini yapıyor adamlar.bunun dumanı tüter gibime geliyo ilerde ama hayırlısı bakalım.
söledikleri rakamı kendileri geri hesaplayamıyalar biraz sıkıştırdım içinden çıkamadılar 400 tl fazlaalacakmış benden ayıkmasam

Ben köyde olduğum dönemlerde kooperatife hep mesafeli yaklaşmışımdır ve onların faizine hiç kafam basmamıştı. Ama en çok borçlanan da bizlerdik. Büyük iş çeviriyorduk ve sıkışınca rahmetli babam ALMANYA ' dan mark gönderiyordu hemen. Şimdi yalnız başımayım. Borçlanmaktan çok korkuyorum. Allah borçlulara ödeme kuvveti versin inşaallah...

YUSUFTUYLUOGLU link=topic=59093.msg637400#msg637400 date=1349731065' Alıntı:
nail başakkart hepsinden iyi 6 ay sonra bile ödeme günü yatımadınmı kredili hesaba dönüyo diye biliyorum
Kart dedimi babamın aklı başından gidiyor, anlatmak kabul ettirmek zor olduya, nasipse yarın bankaya çağırdılar. Kooperatifte oldukça güçlü bir ortak olmamıza rağmen pek bir ayrıcalık göremedik, eşitlikten yana olmama rağmen, batakcılarla aynı muameleyi görmek ve bizim paramızla ve oyumuzla bize terbiye vermeye kalkan yönetimden dolayı ayrılma kararı aldık.

Bu gün kooperatifte kömür alan biriside aynısını yazdı imzaladı.....
Dedim kavga da ettik yazsasaydı bari ....
görevli açıkladı:tartıştık,yani anlamadığım yeri sordum anlamında....
Ama köylüm ; Ne okudu , Ne anladı , Nede tartıştı....... Sadece imzaladı....
Herkez kendini garantiye alıyor,biz hep açıktayız......