Bulunduğum yer daha sonbahar yağışı alamadı.Sizde durum nedir.

Ynt: Bulunduğum yer daha sonbahar yağışı alamadı.Sizde durum nedir.

Ereğlide bulunduğum köye mayıs ayının başından bu yana bir kez temmuz ayında güzel yağdı birde gece ve bu sabah.Diğer zamanlarda çisenti dahi olmadı Allah ın emrine şükür...

Sivas ' a da haziranın başından ekimin başına kadar yaklaşık 4 ay yağış düşmedi. fakat ekim ayındayız 1 haftadır sabah akşam yağıyor. bırak tarla sürmeyi yola giremezsin çamurdan. maşaallah. eskiler der ki yağmur ' un zamansızı olmaz. biçilmiş ekinin destesine bile faydası var diye, bizze düşen Allah ' a tevekkül etmek, yağmayan yerlere de yağar inşaallah.

bölge olarak hemen hemen aynı sayılırız ,toprağım daha mısırlar biçilecek bizim ..ekimin 20 sinden sonra etkili olacağını düşünüyorum yağışların

abi ne sonbaharı mayıs ayından beri yağış yok diyebilirim 1-2 çiseledi ama tozu zor bastırdı civarlara yine biraz yağdı ama bizim köye hiç yok :(

Yağmur şimdilik yok, buna karşın işler sırada bekliyor mısır yerleri sürülecek, ekinler ekilecek iş çok.
Allah afatsız yağmur versin.

yanlış hatırlamıyorsam geçen haftaydı heralde güzel yağdı 50 dönüm (((1 dönüm :: 1000 metrekare))) bir yere çizel çektik 30 dönüm yeride pulluk ile aktardık ama hiç yer ekmedik ekende yok zaten buralarda...

Trakyada son yılların en kurak yazlarından biri geçti , bulunduğumuz bölgeye mayıs ayından sonra önemli bir miktar yağış gelmedi. Trakyanın bazı kısımlarına yerel yağışlar oldu. Geçen hafta bölgesel bir yağış oldu , ama arazinin çok küçük bir kısmında ufak tarlaları ekebiliyor bazıları. Hayırlı yağmur yağsın tüm ihtiyaç olan yerlere.

bizdede bugün yağdı hava kapalı beklemedeyiz ekinlerin bi kısmını ekmiştik az yağarsa tehlikeli olabilir..
dünde 50 dönüm yer hazırlamıştım boşa gitti yeniden hazırlıycaz artık..

Konya ' ma Gecen Haftasonu Biraz Yağdı, Bu Hafta Sonuda Biraz Yağmış... Yagmur Yok Diye Hatta Ektiğim Ekinin Güzel Çıkışı Olsun Diye Güzletiyorum(Suluyorum) Su Anda... Sivas ' ta da Cuma ' dan Beri Her Gün Güzel Yağıyor :) Bu Yagmur Memleketimde Olsa Keske :)

sivas gürünü bu gün sel götürüyormuş ...
bir haftadır bizim oralara ver ha ver ediyomuş güçç*-* güçç*-* güçç*-*