TÜMOSAN HARARET SORUNU İÇİN KLİMA PETEĞİNİN KABİN ÜSTÜNE ALINMASINA NE DERSİNİZ?

Ynt: TÜMOSAN HARARET SORUNU İÇİN KLİMA PETEĞİNİN KABİN ÜSTÜNE ALINMASINA NE DERSİNİZ?

KMS DİZAYN link=topic=59148.msg638450#msg638450 date=1350029746' Alıntı:
Ön kaportanın hava geçirgenliği en büyük etken diğerleride eklenince sorun oluyor.Yani radyatöre hava az geliyor önünde olan parçalarda havanın geçmesini etkiliyor ama en büyük sorun kaporta.Yani klima radyatörünü kaldırman gerekir.
kaportayı söksün,,çıplak gezer hem püfür püfür ;D

Ynt: TÜMOSAN HARARET SORUNU İÇİN KLİMA PETEĞİNİN KABİN ÜSTÜNE ALINMASINA NE DERSİNİZ?

dayımda vardı 95 80 2007 ondada bu sorun vardı abi bir türlü çözememişlerdi bence kökten çöz ver 8175 ii al bi tane daha 110 hp veya üzeri motor yaz kış arkana bakma bir daha :)

bence de kökten kesin bir çözüm bul sat tümosanı yerine nh 6000 case maxxum serisi jd6030 premıum bu serilerinden bir tane traktör al o zaman gerçekten daha önce bakıp alsaydım dersin iş yaptığın zaman ne kadar yenilik ile göz boyama olsa bile bana göre kesinlikle yerli traktör alınmaz ara işler için ufak veya orta birşeyler yanına gider ama ağır işler için avrupa traktör

Bencede Tümocan emeklilik istiyor. Artık yapılacak pek birşey kalmamış. Bütün tedavi yöntemleri uygulanmış. Bundan sonra böyle yaşayacak...:D O yüzden tek çare var. Ya bir tane Jaguar alcan hiç bir daha düşünmeyecen. Yada Tümocan ' lardan birini okutup bir tane ARION alacan takçan çift sıranı pöfür pöfür silajını yapacan...:D Aklıma başka çözüm gelmiyor. Komple traktör üzerinde mühendislik çalışması yapmışınız zaten....:D

cihan abi hiç uğraşma kökten çözüm yap tümo ya büyüsün yada jaguar olsun.... yarın ilerde bu uygulamayı yaptırdıktan sonra traktörü satmaya kalktığında fiyatı düşürebilirler haberin olsun.... Yusuf amcaya selam söyle Cihan abi....

tümocanın kobaylığı bu kadar yeter artık cihan abi :D . üzerinde çeşint türlü çalışma uyguladın zaten. :D tümosanın yapması gereken bütün eksikleri sen kendin tamamladın ama sen bu işin ticaretini yapıyosun. imkanın varsa senin içinde iyi olacağı için bencede imkanların genelinde iyi bi seçim yapıp daha seri ve uğraşsız çalışabileceğin bir makine alman tarafındanım. ama tabi herkez kendi cebini bilir. şimdi petk değiştircen bikaç sene sonra plakası vs derken yine masraf. gerçi artık yeni motor almaya bile korkarım ben olsam :D bozuk çıkıyo arkadaş :D sonuç itibari ile tümo bu işin üstesinden gelir ama çilesini üstlenirsen. her makine illa yapacak bu sorunu ama diğer yönden + larını düşünecek olursak hakkında hayırlısı olsun abi :)

çözüm basit abi kurcalama sağını solunu tümocan yok hararet yok :D inşallah çözülür problem ama zor gibi bir tane 75-80 var burda bırak silajı falan yazın kazayağı çekerken bile hararet dayanıyor kırmızıya :) tümocanlar ateşli :D

Çağrı link=topic=59148.msg639180#msg639180 date=1350293558' Alıntı:
çözüm basit abi kurcalama sağını solunu tümocan yok hararet yok :D inşallah çözülür problem ama zor gibi bir tane 75-80 var burda bırak silajı falan yazın kazayağı çekerken bile hararet dayanıyor kırmızıya :) tümocanlar ateşli :D

Şu harareti bi ben yaptıramadım herhalde :D yağmurlardan önce hava sıcakken öğle vakti pancar yerini sürdüm klimayı açtım harareti yarıyı geçiremedim bizimkinin ateşi falan kalmamış yaşlanmış herhalde zuha-*-s

Ulen Petek; başımın üstünde yerin var. derim.:D;D

anayurtlu link=topic=59148.msg639651#msg639651 date=1350411014' Alıntı:
Şu harareti bi ben yaptıramadım herhalde :D yağmurlardan önce hava sıcakken öğle vakti pancar yerini sürdüm klimayı açtım harareti yarıyı geçiremedim bizimkinin ateşi falan kalmamış yaşlanmış herhalde zuha-*-s
;D zuha-*-s zuha-*-s bizimkide aynı sabahtan akşama patos çevirsede yarıyı geçmiyo
bizimkilerde işlev felan kalmamış :D

yorumlarınız çok sağolun arkadaşlar.
nail abi nerden bulursun böyle lafları yaw ;D ;D
sabah geliyo klimacılar bi alalım başımın üstünde gezdireyim belki insafa gelirde keser harareti :D sıcaklarda maşallah 30-35 derece.

Cihan_özece link=topic=59148.msg639686#msg639686 date=1350414478' Alıntı:
yorumlarınız çok sağolun arkadaşlar.
nail abi nerden bulursun böyle lafları yaw ;D ;D
sabah geliyo klimacılar bi alalım başımın üstünde gezdireyim belki insafa gelirde keser harareti :D sıcaklarda maşallah 30-35 derece.
çok güzel birkonuya değinmişin cihan. senin traktörde intercooler varmı bilmiyorum ama bide o olsa slajda adım atamassın. Ben 3.105 ile balya yapıyordum. radyatörün önünde intercooler,onun önünde klima filtresi vardı. Rüzgarın arkadan estiği uzun bir namluya girince hararet dip yapıyordu. Hararet en büyük problemdi. Aynı şekilde yanımda çalışan td 85 te aynı problemden yakınıyordu. Kısacası intercooler ve klimalı traktörlerde Balya ve slaj işinde hararet yüksek gidiyor.