TÜMOSAN HARARET SORUNU İÇİN KLİMA PETEĞİNİN KABİN ÜSTÜNE ALINMASINA NE DERSİNİZ?

arkadaşlar 95-80 ile slaj yaparken hararet yükseliyor.sebebide öndeki klima peteğinin mısır tozlarından daha hızlı bir sürede dolmasıdır.
ne yaptıysak bu hararet sorununu çözemedik.ve derin araştırmalar sonucu klima peteğinin kabin üstüne alınması vede daha iyi soğutması için geniş petek uygulaması yapıldığını öğrendim.firmayla da görüştüm.yaptırmadan önce sizlere danışmak istedim.sizce nasıl fayda sağlar?
başka bir traktöre uygulama resmi.
ÖZTÜRK KLİMA INTERCOOLER/KONYA

Ynt: TÜMOSAN HARARET SORUNU İÇİN KLİMA PETEĞİNİN KABİN ÜSTÜNE ALINMASINA NE DERSİNİZ?

bu kaç paraya mal olcak kardeşim..Şu yüzden sordum tüm slajcılar aynı dertten muzdarip bende araştırırken şunu gördüm

http://www.cleanfix.org/ana-sayfa

Biraz pahalı olabilir sormadım ama tam da aradığımız şey olduguna inanıyorum..bence üste aldığında ve orası dolduğunda temizlemek daha zor olacak aynı zamanda daha kalın parçacıklar yine tıkayıp ısınma problemi yaratabilir.

Ynt: TÜMOSAN HARARET SORUNU İÇİN KLİMA PETEĞİNİN KABİN ÜSTÜNE ALINMASINA NE DERSİNİZ?

Cihan_özece link=topic=59148.msg638208#msg638208 date=1349966660' Alıntı:
3-3.5 gibi rakamdi senin dediğin. Benim dedigim bin tl ye takilcak.
Dediğim sorunu çözer de biraz pahalı tabi...ama bunu yapmak sorunu çözmez gibi geliyor sonuçta motor komple tozun talaşın arasında çalışıyor...

cihan abi sonuçta radyatör peteğinin önünden hava almasını engelleyen bir petek çıkaracaksınız buda hareret probleminin büyük kısmını çözer gibi duruyor , pervane kanat sayısını arttırabiliyormusunuz bilmiyorum onuda bir deneyin , geniş sıralı radyatör taktırın , klima peteğini çıkarıp + bu ilaveleri yaparsanız problem kalmaz gibi , kabinin üzerine aldırmak ne kadar iyi bir fikir bilmiyorum kullananlara sormak lazım ama kabinin üzerine daha çok slaj talaşı gelmiyor mu ? buda klimanın çok tıkanmasına sebep olur gibi , birde yeni yerinde temizlemesi ne kadar kolay olur ?
zor bir karar gibi :) son karar senin... bizim enterdede bu problem var benim düşündüğün farklı bir türk işi çözüm var denemiş olsaydım sanada önerebilirdim :D

Bilader uğraşma şu Tümoyla, al bi MF 5400 serisi yada JD 6000 serisi kurtul bu dertlerden. Senin hararet klimadan değil, Tümocan yıprandığı için bence.

nailyetek link=topic=59148.msg638260#msg638260 date=1349976244' Alıntı:
Bilader uğraşma şu Tümoyla, al bi MF 5400 serisi yada JD 6000 serisi kurtul bu dertlerden. Senin hararet klimadan değil, Tümocan yıprandığı için bence.
Slaj işi çok pis iş her traktör yapar harareti mecburen...

ben td 65 le slaj işi yapıyorum piyasaya hemde ne klima soğutmada problem cıkardı nede motor hararet verdi.Bence senin dert tamamen motordaki bi ayarsızlıktan yada radyatörden herşey sağlıklı iken bırak slajı haşbaylı balya makinasında bile hararet olmadı benim motorda hangisi daha cok toz yapar silaj mı samanmı?

nailyetek link=topic=59148.msg638260#msg638260 date=1349976244' Alıntı:
:D cok iyi söylüyon abide bakalim artik nasip

traktörün kaç model bilmiyorum ama bencede radyatöre bi baktırsan iyi edersin bide termostada baktır ondanda sorun çıkarta biliyor..

Cihan abi sen motora geniş petekli bi radyatör tak.Petekler sık olduğu için sap saman çabuk dolar.Aynı sorun bizde de var balya bağlarken hararet kırmızıya dayanıyodu radyatörü değiştirince problem çözüldü.Bide her sabah işe çıkmadan önce hava filtresini ve radyatörü temizle ara sırada basınçlı suyla yıka tertemiz olur peteklerin arasında bişey kalmaz.

arkadaşlar su peteğini geniş petek yaptık.
su radyatörü ile klima radyatörü arasını 5-6 cm kadar açtık su radyatörüne hava rahat ulaşsın diye.
pervaneyi 11 kanat plastik pervane taktık.
termostatı söküp attık.
her sabah hem klima hemde su radyatörünü hava ile temizliyorum evden çıkmadan.

daha ne kaldı geriye yapılcak :)

Cihan_özece link=topic=59148.msg638302#msg638302 date=1349981560' Alıntı:
su radyatörü ile klima radyatörü arasını 5-6 cm kadar açtık su radyatörüne hava rahat ulaşsın diye.
termostatı söküp attık.

Traktörü değiştirsen daha az masrafsız olurdu be abi :)

Tokmakcı link=topic=59148.msg638308#msg638308 date=1349982036' Alıntı:
Traktörü değiştirsen daha az masrafsız olurdu be abi :)
yapma be adamın şevkini kırma :) cihan abi devir daim hortumlarınada bi bakın sıcaktan daralma büzülme falan olmus olmasın düşük bir ihtimal ama bakın genede

Cihan_özece link=topic=59148.msg638311#msg638311 date=1349982101' Alıntı:
alaydık bi fenot bari derdi olmazdı demi blader :)
uğraşmazdın ıvır zıvır la :) gir içine slajını yapardın. . Hem kullanım saati fazla adamlar garanti veriyor :D

Cihan_özece link=topic=59148.msg638302#msg638302 date=1349981560' Alıntı:
termostatı söküp attık.

cihan abi tanıdığın iyi bir galerici var mı :D