En az yakıt tüketen 55-60 hp traktör sizce hangisi?

Ynt: En az yakıt tüketen 55-60 hp traktör sizce hangisi?

240 mf ler cok az yakıyor işini görürmü bilmiyorum ama amcamın var gubrede kullanıyoruz ara sıra, mazotu kokluyor resmen..

kubota yada erkunt tavsiye ederim bizimki 80 t dekara nadasta 1 litre yakıyor ona göre kararını ver ok-*-s

yada kafana göre hangisi yatıyorsa git al zararı bana dokunmaz iç-*-* bim-*s

TT 55 link=topic=59178.msg638624#msg638624 date=1350076165' Alıntı:
Arkadaşlar ayıptır söylemesi benim traktör biraz fazla yakıyor.Eğer az yakanı bulursam marka gözetmeksizin değiştireceğim.

Eski yeni fark etmez.sizce en az yakan hangisi..
Niye ayıp olsun gardaş, traktörler hep aynı yakıyor, mazot pahalı olduğu için bu durumlara düşüyoruz.
Tavsiyem MF 3.050 Phantom.:) üzgünüm bunu söylemekle ya, bacanakta var 3.050 birde 5556 yı satıp Erkunt 70 e 4x4 aldı, phantomu yere göre sığdıramıyor.

samedeutz.png

Ben deutz 75 le dönümde 1 lt veya zorlasam 1.2 gibi yakıyor 4 lü 12 ünlü pullukla kuzenimde 65 lik var o benden çok daha az yakıyor ben bazen anlamıyorum bu neyle gidiyor şakamı yapıyor desem yeridir

YUSUFTUYLUOGLU link=topic=59178.msg639722#msg639722 date=1350416889' Alıntı:
Ben deutz 75 le dönümde 1 lt veya zorlasam 1.2 gibi yakıyor 4 lü 12 ünlü pullukla kuzenimde 65 lik var o benden çok daha az yakıyor ben bazen anlamıyorum bu neyle gidiyor şakamı yapıyor desem yeridir

sizin komşu geceleri dolduruyordur depoyu :) şaka bi yana kuzenimde same exp 85 elektronik var dediğiniz rakamların üzerinde yakıyor.. zaten bizim burada 65bg traktör hakkıyla 4lü12 inç i çekemez td80d ye 4lü 12inç takıyorlar.. toprak yapısına göre yakıt degişir onun için bu 1 litre yaktı 2 L yaktı muhabetleri çok kıyaslayıcı olmuyor..

• Beğen
Tepkiler: The_Hoca

60-66 dt alacaksın!!! mazotu üflüyor.alın deneyin.13 lü tiller çektiriyorum.500-600 gr.yakıyor.harika bir traktör.az daha güçlü olsun derseniz.same argon 70 dt.alın ısrarla tavsiye ediyorum.

• Beğen
Tepkiler: İSMAİL TUTAR

Ünlü pulluk hafif ve sağlam.

Pullugun tarlaya göre ayarlanması önemli.
Pulluk nosu traktör ile uyumlu olmalı.

En önemlisi traktörü hidrolik kumanda ayarlarının doğru kullanılması,çeki kontrol,pozisyon kontrol,karma kontrol.

Orta kolun bağlantı noktaları ve orta kolun açı ayarı,

Traktörün maksimum tork devri civarında kullanımı.
Derinlik ayarının 25cm olması ideal.
Bütün bunların optimum doğru ayarlanması ile az yada ideal yakıt harcarız.
Bu sene acilmadik 6556s 750 saatte.
3 lü 11 no alpler pullukla,nadasi 1,24 litre/da. mazot giderim oldu.