En az yakıt tüketen 55-60 hp traktör sizce hangisi?

Arkadaşlar ayıptır söylemesi benim traktör biraz fazla yakıyor.Eğer az yakanı bulursam marka gözetmeksizin değiştireceğim.

Eski yeni fark etmez.sizce en az yakan hangisi..

Ynt: En az yakıt tüketen 55-60 hp traktör sizce hangisi?

Kullanıcı olarak Bozok 45s nin az yaktığını söylebilirim abi..Fanatiklik açısından değil...Bizdekinin depo 86 model 240 tan küçük daha az mazot alıyor..

TT 55 link=topic=59178.msg638624#msg638624 date=1350076165' Alıntı:
Arkadaşlar ayıptır söylemesi benim traktör biraz fazla yakıyor.Eğer az yakanı bulursam marka gözetmeksizin değiştireceğim.

Eski yeni fark etmez.sizce en az yakan hangisi..
senın traktör hangı marka ve kac model?

55 hp civarı ve iş yogunlugu olmayınca yani angarede same grubunu tavsiye edrim hem seri hemde az yakıyorlar :)
20 km yolda bugday çektim geçen sene 54c le yolda ibrenin oynadıgının farkındaydım :) hep basmaca da çok yakıyor meretler hatta 55-46 lı oluyor bide ondan wardır birlikte oda aynıdı yakıyordu yolda çok ama işte güel ağır iş olsun farketmez o zmn iidi yani hakını yemeyelim..
işinize göre daha ii bi karşılaştırma yapılabilir.

Kardeş sen git bi steyr al 93 model bak keyfine yakıtı koklar.
Eger yeni diyosan 55 erkuntlarda çok az yakıyor.
(not.tt50 kullanıcısıyım.)

abi nasıl çok yakıyo bizim akrabada var tt55 çok az yakıyo bizim traktörlere göre işide bizim traktörlerden iyi yapıyo 2005 demi 2006 damı ne aldı akrabalar ilk geldiğinde o traktörmü ya diyoduk valla artık babam bile beğeniyo bence hiç değiştirme abi pişman olursun ha senın traktörün kaç model onu bilmiyorum ama bende sevmeye başladım bu arada bizim traktör 165 tek hoşuma gitmediği tek yanı gaz ayağı çok yoruyo ve 3 silindir oldugu için biraz kesilme oluyo sadece

köye 10 km uzak bir tarla var.yol da giderken ibrenin indiği görünüyor.

geçen gün 8 dekar (8000 ) yer sürdüm. slaj yeri. deponun 1/3 ü bitti.depo 61 litre.

ondan önce 20 dekar sürdüm.depo bitti.60 litre.çok çılgın yakıyo.

2011 NH TT55 traktörüm.turbo inter-cooler yok.yeni modeli (turbo-intercooler)az yakıyorsa ondan mı alsak.

benimki 2,9 litre silindir bosh pompa var.manifoltta Euro2 modülü var.onu söktürsem bi şey fark eder mi.Traktörü biraz paplaştırıyor.

benbekirya link=topic=59178.msg638648#msg638648 date=1350082335' Alıntı:
abi nasıl çok yakıyo bizim akrabada var tt55 çok az yakıyo bizim traktörlere göre işide bizim traktörlerden iyi yapıyo 2005 demi 2006 damı ne aldı akrabalar ilk geldiğinde o traktörmü ya diyoduk valla artık babam bile beğeniyo bence hiç değiştirme abi pişman olursun ha senın traktörün kaç model onu bilmiyorum ama bende sevmeye başladım bu arada bizim traktör 165 tek hoşuma gitmediği tek yanı gaz ayağı çok yoruyo ve 3 silindir oldugu için biraz kesilme oluyo sadece

sizdeki kaç model.turbo-intercooler var mı.ortadan viteslileri övdüklerini bende duydum.onlarda 2,7 litre motor.euro falan yok.sanırım

TT 55 link=topic=59178.msg638658#msg638658 date=1350108860' Alıntı:

geçen gün 8 dekar (8000 ) yer sürdüm. slaj yeri. deponun 1/3 ü bitti.depo 61 litre.

ondan önce 20 dekar sürdüm.depo bitti.60 litre.çok çılgın yakıyo.

2011 NH TT55 traktörüm.turbo inter-cooler yok.yeni modeli (turbo-intercooler)az yakıyorsa ondan mı alsak.

benimki 2,9 litre silindir bosh pompa var.manifoltta Euro2 modülü var.onu söktürsem bi şey fark eder mi.Traktörü biraz paplaştırıyor.

sizdeki kaç model.turbo-intercooler var mı.ortadan viteslileri övdüklerini bende duydum.onlarda 2,7 litre motor.euro falan yok.sanırım
abi bizim burda olan 2005 veya 2006 model sanırım evet vites ortada geçişleri çok kolay sadece 3. veya 4. viteste 1000 ve 1400 gaz arası yani çok gaz vermeden gidince şansumanda dişlilerden şıkır şıkır ses gelıyo oda normalmiş sanırım en son ölçümü şöyle yapmıştık sabah 8 den akşam hava kararana kadar sabit 1500 devir ekin suluyoduk hatırlamıyosam mazot ibresi yarımın biraz daha altına iniyodu bizim bura hep mf ci yakıtını gören ve yaptıgı işi gören imreniyo ona az yakıyo diye sahibide mf 265likten sonra çok memnun aynı işi yapıyo hiç bi malzeme değiştirmedi 265liğin pulluğunu kazayağını kullanıyo ama sizin traktör nası yakıyo onu bilmiyorum

TT 55 link=topic=59178.msg638658#msg638658 date=1350108860' Alıntı:

ondan önce 20 dekar sürdüm.depo bitti.60 litre.çok çılgın yakıyo.abi bizde tt 55 aldık 2008 yandan vites ondan merak etmıstım insallah dedıgn gıbı olmaz fıat 540 ı satıp almıstık 540 tan fazla yakcagı kesın galıba

ali abi walla snn dedigine gore içiyo o tt 55 sende gormussun deutz ların çekmesini bence bi tanıdıgına git deutz un 55 hp sini bi dene derim hem çok çekiyo hem bence az yakıt tüketiyo 3 5 gun kadar oluyo 70 lik deutz la 2 degar bahçe içinde sert toprak sürdüm yagışlar oldugu için baya sertti topraga yagmur bile işlememiş evimizin onuydu ve sürekli don dur yaptım çift çeker traktorle aynı tarlaya kesef kalktıgı için 2 kat tırmık çektim 6 degarda çok yakında bi tarla vardı oraya tırmık çektim 30 35 lira arası mazot yaktım 70 lik çift çeker traktorle mazotu 4390 dan aldım. ekipman çıkarma takma falan yakıtın içinde. bence bi yakın tanıdıgında deutz varsa alıp dene bi seferlik hoşuna giderse düşünürsün.

Bir traktörde,kitabında yazılı; maksimum tork devri ne kadar düşükse o kadar az yakar.Yani max.tork deviri 1400 devir/dakika olan az yakar.
Yine max.tork deviri 1500-1600 gibi olan traktörler çok yakacaktır.
Az yakmak için Traktörün yazılı olan max.tork devrinde kullanmak gerekir.Bu devirin üzerine çıkıldıkça çok yakacaktır.

kardeşim şöle bi bak arkana az yakıt die bişe yok bende servet 80,4 lüks var komşumda135 masey var 72 model benden bir hafta önce nadasa başlıyor 40 dönüm yer sürüyor ben sabahleyin kalkıp akşama 45 dönüm yer sürüyom o motor az yaksa nolur çok yaksa nolur bi hesap et
ben bi depoyla sürüyom oda iki depo harcadım diyor hesaplayın aynı hesaba gelmiyormu

tt 55 4*4 (turbointercooler) kullanıcısıyım arkadaşlar traktör yolda cok yakıyo tarlaya girdin mi akşama kadar cift sür o kadar yakmıyo eskiden 50c vardı yolda koklardı mozotu sattımıza pişmanız agır işlerde kullanacaksan tt55 hafif işlerde kullanacaksan tt50 leri önerrim. tabi son zamanlarda deutz ları cok övüyolar deutz yada bak bi derim