Satılık KuruSoğan..

Ynt: Satılık KuruSoğan..

hayırlı müşteriler Volkan, maşallah soğan, kavun, buğday, pancar bakalım önümüzdeki yıllarda hangi ürünler ile karşılaşacağız.
senin traktörlerin 4 tekerinde 4 marifet var maşallah...

neden depoya koyupta şimdi satıyorsunuz . ankara da depoya koyan çok mu yoksa burda ben dahil herkez depo yaptı. o yüzdenmidir bilinmez fiyatlar 400-500 arası kışın depo dakiler elde kalabilir mi ?

çok yeşil sökmüşsünüz kurusaydı verim dahada artardı çorum merkezde 250 400 arası artık 200 desen yine verecek olanlar var öle durum aldı alan yok herkez satıyor dun 280den fito yuklendi bi hafta önce 230dan satan oldu bu soğan para yapmaz en az 2. aya kadar çünkü herkez depo yaptı ve hepsi satmak istio alan yok patates zaten zarara satıldı hep bu senede boşa çalıştık galiba artık hayırlısı seneye bils-*-

TD8073 link=topic=59203.msg638934#msg638934 date=1350213575' Alıntı:
neden depoya koyupta şimdi satıyorsunuz . ankara da depoya koyan çok mu yoksa burda ben dahil herkez depo yaptı. o yüzdenmidir bilinmez fiyatlar 400-500 arası kışın depo dakiler elde kalabilir mi ?
ıslanmasın diye mecbur depoya koyduk tarladan satamadık,
sekoo19 link=topic=59203.msg638944#msg638944 date=1350219394' Alıntı:
çok yeşil sökmüşsünüz kurusaydı verim dahada artardı çorum merkezde 250 400 arası artık 200 desen yine verecek olanlar var öle durum aldı alan yok herkez satıyor dun 280den fito yuklendi bi hafta önce 230dan satan oldu bu soğan para yapmaz en az 2. aya kadar çünkü herkez depo yaptı ve hepsi satmak istio alan yok patates zaten zarara satıldı hep bu senede boşa çalıştık galiba artık hayırlısı seneye bils-*-
bizim soğanın sökümünü kesimini çuvallamasını toplam 5 kişi yaptı onun için ilk başlarda yeşildi sonradan kurumaya başladı..Adamlar 1 ay filan uğraştı..
TT 55 link=topic=59203.msg638953#msg638953 date=1350221419' Alıntı:
bereketli olsun.

soğanın yaprakları kurumdan kazmışın. bu şekil kışın erken uyanma riski oluyor.
olabilir bilmiyorum herkes buşekilde başladı hatta 100işçiyle 3 günde tarladan soğanı kaldıranlar oldu yemyeşildi onlarda bizimki hiçdeğilce 1 ay durdu..

nailyetek link=topic=59203.msg639002#msg639002 date=1350237080' Alıntı:
Kardeş hayırlı müşteriler, inan kendim uğraşmış gibi üzülüyorum, bu güne gelmiş ürünlerin müşterisi olmayışına.:)
amin nail abi sağolasın sabah geldiler 28krş tan komple kaldıralım dediler vermedik o şekilde masrafını anca kurtarıyo sırf tarladan eve taşımaya 2,000tl ya yakın para verdik işçiye..
kobra47 link=topic=59203.msg639005#msg639005 date=1350237596' Alıntı:
Allah Kimseyi alin terinden mahrum etmesin

Benim soğanlar kuruyup boyunlarını büktüler.Sonra söküp bir haftada kızgın güneşte bıraktık(1-7 Eylül). Sonra makinayla çuvalladık.
Sizin tarzınız değişik.Yeşilken söküyorsunuz.
Bereketli olsun.

Allah müşterini bol etsin.
Türkiyedeki çiftçilik gibi ne olacağı belli olmayan başka bir sektör yok.yani buğdayı harmandamı satalım,harmandan sonramı,inek alıp besleyelimmi ,et düşermi çıkarmı..!hep muallakta.galiba devletin hiç plan ve programını yapmadığı ama ülkenin %50 ye yakının bu sektörden para kazandığı tek iş kolu.Allah bize yardım etsin...

Hayırlı müşteriler kardeşim inşallah bir an önce istediğin fiyattan satarsın.
gokhanozkan link=topic=59203.msg639131#msg639131 date=1350248228' Alıntı:
Türkiyedeki çiftçilik gibi ne olacağı belli olmayan başka bir sektör yok.yani buğdayı harmandamı satalım,harmandan sonramı,inek alıp besleyelimmi ,et düşermi çıkarmı..!hep muallakta.galiba devletin hiç plan ve programını yapmadığı ama ülkenin %50 ye yakının bu sektörden para kazandığı tek iş kolu.Allah bize yardım etsin...
devlet üreticiyi tüccarın oyuncağı yapmaktan ne zaman vazgeçerse o zaman belki biraz belli bir piyasa oluşur :) o da zor gözüküyor.

gokhanozkan link=topic=59203.msg639131#msg639131 date=1350248228' Alıntı:
%50 oranı bana çok tanıdık geliyor...