Et kesim ücretleri

Ynt: Et kesim ücretleri

Ali SARAÇ link=topic=59223.msg657249#msg657249 date=1354493131' Alıntı:
anladım abi .. bizim kasabada belediye hayvan bakmaya izin veriyorda .. hayvan gübresini günlük araziye çekmek ko$uluyla .. biz büyük$ehir 5 sene önce olmu$uz haberimiz yok .. simmdi manisa büyük$ehir oldu komple kaldırırlarsa $a$mamak lazım ..
Komple yasaklasınlar hayvancılığıda , onlarda rahat etsin bizde rahat edelim.
Zaten bırakalım diye ellerinden geleni ardına koymuyorlar. 14 lira kg si , bu resmen ölün gidin demektir. İnsaf yahu :)

Arkadaşlar şuanda Aksarayda kesim 13,6 diyorlar gerçektende çok düşük bir miktar ama bölgemizde genelde besiciler mallarını kestirdiler sözde et fiyatları yükseliyordu bende bu ay kesim yaptırmayı düşünüyordum ama durum bu şekilde

Dün itibari ile gelen kasap 14 tl fiyat önerdi. Bizde düşüyor hemen gidip kasaplara baktım madem üreticiden aldığını düşüyor , bunlardada düşmesi lazım vatandaşa ucuz satılması lazım diye , nerde??? Düşen sadece bizden aldıkları fiyatlar. DEvletin bir şekilde buna dur demesi lazım.
İthal derhal kapatılmalı.
Et balık kurumu en azından bir taban fiyat açıklasın , en azından 15 tl/kg gibi ki biraz üreticiler nefes alsın.
Bu fiyatlar ile bize yaşama şansı kalmıyor zaten.

sait kardeş eminmisin fiyatlar iyiymiş orada burada 13 lira peşin oldu.Kasabın falan numarası falan varmı sende?ben muğlalıyım kestirmem lazımda danaları bu hafta içinde ondan dedim yani.Numara varmı sende?

EBK kesim fiyatı

e6312f.jpg

ufukk link=topic=59223.msg667762#msg667762 date=1355863081' Alıntı:
15-16 civarında EBK fiyatları olsa , en azından bu kadar öldüremezler piyasayı
Pıyasa ölü olmasının sebebi kesimci satamıyor yakına arkadaşım var balıkesirde ciddi kesim yapıyorlar bursa istanbula satıyorlar işler biranda durdu diyor mal almıyor kasaplar diyor. Vatandaş EBK satamıyormu gitsin ona satsın olmazmı?

vissivissi link=topic=59223.msg639149#msg639149 date=1350259497' Alıntı:
Şu an muğlada dana ve sığır 14.250 ile 14.5 arasında değişiyor.Sizin yerlerde nasıl arkadaşlar.
Kardeş muglada duzgun kesım yapan kuruluşlar varmı? ben sıze yakın sayılırım denizli tavastayım kesım için burduru tercih ettik bugune kadar fıyat aynı sizdeki gibi mugla 80 km burdur 150 km denemek isterdık muglayı selamlar