Çiftçiye 9 milyar lira destek yolda

Mehdi Eker, Dicle Üniversitesi Konferans Salonu ' nda düzenlenen 'Dünya Çiftçi Kadınlar Günü' etkinliğinde yaptığı konuşmada, dünyanın her yerinde çiftçi olmanın zor olduğunu ancak kadın çiftçi olmanın çok daha zor bir iş olduğunu söyledi.

Bakan Eker, Türkiye ' nin tarım hasılatını 23 milyar dolardan 62 milyar dolara çıkardıklarını, bunun çok önemli olduğunu söyledi. Eker, sözlerini şöyle sürdürdü:

'AB ülkeleri içerisinde İspanya, İtalya ve Fransa ' yı geçtik. Hasılamız onlarınkinden daha büyük hale geldi. Dünya ekonomisinde 16-17 ' nci sıradayız ama tarım ekonomisinde 7 ' nci sıradayız. Önümüzdekiler bizden nüfus ve toprak olarak çok büyük ülkeler. Çin, Hindistan, Brezilya ve ABD gibi büyük toprak ve nüfusa sahip ülkeler önümüzde kaldı.

Bu yıl 1 Ekim tarihi itibariyle Türkiye ' deki çiftçi kardeşlerimin cebine nakit, karşılıksız hibe desteği olarak 7 milyar lira para ödedik. 2013 yılı bütçe teklifimizi hazırladık ve imzaladık. 9 milyar lira teklif ettik. İnşallah mecliste bütçe kabul edildiğinde 2013 yılında çiftçi 9 milyar lira nakit destek almış olacak. Bugünümüz dünden çok iyi yarınımız da bugünden iyi olacak.'

Kaynak: AA

yorum sizlerin...............

Ynt: Çiftçiye 9 milyar lira destek yolda

iyide arkadaşlar hibe veriyok diyorlar 5 milyarlık makinayı 10 milyara çıkarıyorlar oda herkese vermiyorlar biz yine aynı fiyata almış oluyoruz ticaretini yapanlar kazanıyo bunlar boş işler hava cıva

şunu geçtik bunu geçtik deyipduruyo tabi geçersin millet önceden 20 dönüm ekince geçiniyodu şimdi 50 dönüm ekiyo yine geçinemiyo ertesi sene 100 dönüm ekiyo ..... buda kalkmış ispanyayı geçtik fransayı geçtik cart curt

ben hiç inanmıyorum onu bunun geçmeyi
la siyaset olucak ama demeden geçemicem bu adamlar geldiğinden beri bişey yapmıyorum çiftçiye yapmayı bırak adı bile geçmiyor çiftçinin hep atıp tutarak laf kalabalıgı yapıyorlar..
96 98 yıllarında bizim köyde 50 tane traktör alındı ve %200 faizle bu admalar bunları ödedi ama nasıl ödedi bugday bugun 5 se yarın 20 du şuan nasıl motor alamayı bırak adamlr zor geçiniyor birde şimdi süt kaç para bugday kaç para ama onu ekerken kullandıın mazot gübre yem kaç para ;) bunların bunlardan haberi yok galibaki hep geçtik deyip duruyorlar önceden herşey ucuzdu ama insanlar bişeyler yapıyordu ya şimdi ? 2 katını yaptıgı halde herkes borçlu

valtraa93 link=topic=59228.msg639273#msg639273 date=1350317084' Alıntı:
iyide arkadaşlar hibe veriyok diyorlar 5 milyarlık makinayı 10 milyara çıkarıyorlar oda herkese vermiyorlar biz yine aynı fiyata almış oluyoruz ticaretini yapanlar kazanıyo bunlar boş işler hava cıva
katılıyorum toprağım doğru söze kim katılmazkiiii.....orada öyle görülyor birde köylere gelse baksalar ya nasılmış görüller duva*-*0 duva*-*0 duva*-*0 duva*-*0 duva*-*0 duva*-*0

Sayın bakanımız her fırsatta tarımda avrupada birinci ve dünyada da yedinci sırada olduğumuzu söylemekte ama her nedense bir çok üründen sonra samanı bile dışarıdan ithal eder durumlara düştük. :S

bugun bakan hakkında gensoru vardı.ama türk tarımı avrupa ilk sıraday mış. dünyada yedinci sırada.. bide görmemezlikten geliyorsunuz..dünyanın enpahalı gübresiyle ve mazotuyla da ilk sıradayız..bankalrdan alınan kredileerin faizlerini bile ödeyememede ilk sırdayız..

ok-*-s
köylü link=topic=59228.msg639638#msg639638 date=1350410155' Alıntı:
bugun bakan hakkında gensoru vardı.ama türk tarımı avrupa ilk sıraday mış. dünyada yedinci sırada.. bide görmemezlikten geliyorsunuz..dünyanın enpahalı gübresiyle ve mazotuyla da ilk sıradayız..bankalrdan alınan kredileerin faizlerini bile ödeyememede ilk sırdayız..

hepsi yalan. sözde bankaları 81 ilde erteledik diyorlar ne ertelemesiya bu işden devledin çok cıkarı olacak. içinizde bilen varmı bilmiyorum ama ben şunu biliyorumki köyünüz yada ilçeniz yüzde kaç kuraklık zararı verdilerse sizin bütün desdeklemelerden aynı oranda kesilecek..mesela mozot gübre desteği yada buğday desdeklemesinde buna benzer bütün deşfiklrden. bakan bunu nneden sölemiyor satece erteledik diyorlar gerisi yok bunların işi hep yalan.bu siyasetçilerin varya ben hepsinin tammmm neyse ağzımı bozmaycam.hayırlısı diyelim.yazıklar olsun herkes kendini düşünüyor yani önce can sonra çiftçiler diyorlar.