ERKUNT BEREKET 60 KULLANANLAR YARDIM

28.04.2011
1,790
205
KARS

arkadaşlar şu anda pazarlık aşamasındayım erkunt bereket 60 almayı planlıyorum kullananlar bilenler varsa yakıtı çekişi en önemlisi de kuyruk mili performansı nasıl kaçlı kotanı kaçıncı viteste çeker yardımlarınızı bekliyorum

Ynt: ERKUNT BEREKET 60 KULLANANLAR YARDIM

2006 model ve 1800 saatte zf şanzıman yerden toplayan otomatik sap toplamalı saman patozuna takacam motoru 200 dekar yerim var onu toplayacam

sana 750 gr yakıt ve bu motor 80 bg motorun çektiğini dediler sende inandıysan alma kardeşim..
sonra yok o kırıldı şurası patladı diye yine konu açarsın oda 6 sayfa yapar karışır gidr :D
10 numara pulluk alırsın 1.5 litre yakarsın kuyruk mili hertürlü çevirir sıkıntı yok :) normal kullanıp benim malım dersen hoşuna gider 2 sene sonra 80 liğini bile alırsın :)

4 lü 10 inç pulluğu her koşulda çeker kanaatindeyim. takviye 4 veya seri 1 ile. yakıtı ise 1- 1.2 litre arası 1000 m2 de. 10km uzakta iş sahasına gidiyorum günde yaklaşık 6.5 - 7 saat çalışıyorum,dağda odun çekiyorum. 4 günde anlattığım çalışmada yarım depo mazot yaktım.

SmhGwz link=topic=59288.msg640194#msg640194 date=1350506121' Alıntı:
sana 750 gr yakıt ve bu motor 80 bg motorun çektiğini dediler sende inandıysan alma kardeşim..
sonra yok o kırıldı şurası patladı diye yine konu açarsın oda 6 sayfa yapar karışır gidr :D
10 numara pulluk alırsın 1.5 litre yakarsın kuyruk mili hertürlü çevirir sıkıntı yok :) normal kullanıp benim malım dersen hoşuna gider 2 sene sonra 80 liğini bile alırsın :)
aynen. tespit doğrudur kardeşim :)

ya zaten erkunt traktörün hastasıyım yok o söylentilere inanmıyorum 750 gram yakacak traktör rolantide çalışan iş görmeyen traktördür :)) onun dışında iş gören traktör illa ki yakacaktır ama şunu öğrenmek istedim 1 dakar toprağı sürmeye ne kadar yakıt yakıyor sonra çekişi performansı malum saman işi yapacam tozlu iş hararet fln sıkıntısı olurmu olmaz mı bunların hepsi benim için önemli detaylar şunu da dile getireyim elimde 8050 steyr var o patosu steyr ile yapıyorum da 50 hp olduğu için ister istemez zorlanıyor ayrıca elimdeki motorun şanzımanıda 16 iler i8 geri buçuklu vitese sahip zaten erkuntu bu kadar çok sevmemin sebebi de buçuklu şanzıman oluşu

delihan link=topic=59288.msg640202#msg640202 date=1350506576' Alıntı:
ya zaten erkunt traktörün hastasıyım yok o söylentilere inanmıyorum 750 gram yakacak traktör rolantide çalışan iş görmeyen traktördür :)) onun dışında iş gören traktör illa ki yakacaktır ama şunu öğrenmek istedim 1 dakar toprağı sürmeye ne kadar yakıt yakıyor sonra çekişi performansı malum saman işi yapacam tozlu iş hararet fln sıkıntısı olurmu olmaz mı bunların hepsi benim için önemli detaylar şunu da dile getireyim elimde 8050 steyr var o patosu steyr ile yapıyorum da 50 hp olduğu için ister istemez zorlanıyor ayrıca elimdeki motorun şanzımanıda 16 iler i8 geri buçuklu vitese sahip zaten erkuntu bu kadar çok sevmemin sebebi de buçuklu şanzıman oluşu
walla bende 70 war vitesi durmadan geçircende cartt diye ses yapıyor hareret yok bende öle bi sorun 1. dekarda arazi yapısına göre değişir bn çok kuru yerde 2 litreyi geçiyom normal 1.5 -2 arası yakar işte birde 60 lık naısl bilmm ama 70 alıp balya veya biraz agırcana işin warsa daha iidir..
sadece toplama saman flnsa 60lıkta işini görür yani bu motorun çiftçekerini alacaksan motorlar agır biraz yolda yıgılma yapabiliyor ama alışırsın yada kendince kullandıkça formüller üretirsin

60 lık işimi görür arazi yapımız düz 4 çekere gerek yok aslında 70 lüks ün hayranıyım ama maddi bakımdan şu durumda gücüm yetmiyo yoksa hayalimdeki traktör 70 lüks ya olay şu zorlanan makina yakar 1 konteynır römorku arkadaşlar 65 hp traktörlerle 5 veya 5,5 litre ile saman yapıyolar konteynırlar 1 ton saman alıyor bende 50 h plik traktörüm ile 6,5 veya 7 litre ile yapıyorum onlardan çokzorlandığı için yakıyo kural bu zorlanan makina yakar.

750 gr yakması hıkaye bızde erkunt servet 80t var ılk geldıgınde cok ah vah cektık baktıkkı cok sabırsız davranmısız sımdı tatmın edıcı cekısı ve yakıtı var sunuda soleyım traktor cekıyosa suyla cekmez tabı yakacak. bız memnunuz. bayılmada dedıklerı gıbı var h 4le yuklu hemen kesılır sonra daha fazla kesmeden L 4 yaparsın tırmanır gıder egerkı 80tlerdekı gbı kuvvetlı bır fren sıstemı varsa. ıstedıgın yukle ıstedıgn rampadan bılıncı ınersın. kesınlıkle surme yok kendı traktorumuzden bılıyoruz. ama alabılırsen 70t al bıde 4wd al derım.

yakmasını veya yakacağını bilmem paran yoksa biraz daha bekle ama 70 lüks al derim sonra çok ah vah çekersin benden söylemesi..... 60 lık sana yaramaz o nakliyede filan güzel olur...kuyruk miline 60 lıkta olur ama 70 liği tarlaya koyurursan istediğin şekilde ihtiyaçalarına cevap verecektir hangi marka olursa olsun al ama ideal bir hp olsun 200 dekar tarla da az değil komşularında çıkar seni boş bırakmazlar kapında yatarlar yinede çalıştırırlar :) ok-*-s

SmhGwz link=topic=59288.msg640203#msg640203 date=1350506910' Alıntı:
walla bende 70 war vitesi durmadan geçircende cartt diye ses yapıyor hareret yok bende öle bi sorun 1. dekarda arazi yapısına göre değişir bn çok kuru yerde 2 litreyi geçiyom normal 1.5 -2 arası yakar işte birde 60 lık naısl bilmm ama 70 alıp balya veya biraz agırcana işin warsa daha iidir..
sadece toplama saman flnsa 60lıkta işini görür yani bu motorun çiftçekerini alacaksan motorlar agır biraz yolda yıgılma yapabiliyor ama alışırsın yada kendince kullandıkça formüller üretirsin
Kardesım vıtes gecerken cırt dıye ses gelıyor dıyon ya debrıyaj sıyırmaya baslamıs senın traktorun altında debrıyaj kolu var onun cıvatalarını bıraz sıkarsan duzelıcektır ....

delihan link=topic=59288.msg640202#msg640202 date=1350506576' Alıntı:
Kardeşım bızde de su anda bereket 60 4 wd var kabınlı gercekten de memnunuz ara sıra ufak tefek seyler cıkarıyor ama o her turlu traktorde oluyor.Ama bız traktror alırken cok dusunmustuk babamda bızım ıslerımız az dıye 60 lık bıze yeter dedı o zmaanlar babama muhalefet olmustum 70 lık alsın dıye ama kendı su anda 60 lık aldı.Ama su anda kendı de 70 lık almadıgına pısman oluyor.Kardesım gucum yetmez demıssın ama bu ısler de her sene olmuyor alıcaksan buyugunu al senı yarı yolda bırakmasın.Ama dersen kı gercekten gucum yok o zaman 60 lıgı al o da ısını gorur ama bıraz daha fazla zorlanır.Ama ben 70 luks hastasın bastan solıyım.Ayrıca sunu da arastır derım yenı bereket 65 lık ler cıktı onların da luks serısı var 63 bın tl gercekten fıyatları uygun ...Umarım allah gonlune gore bır traktor verır...

hepinize yorumlarınız için teşekkür ederim merdivenleri yavaş yavaş çıkmak lazım tabiki bu işin üstesinden 70 lüks gelir ama diyorum ya malesef ona henüz maddi olarak gücüm yetmiyo bereket 60 ı alayım biraz çalıştırayım onu da alırım inşallah dediğin gibi muzaffer abi millet sıraya giriyo bizim burda ki saman yapan arkadaşlara saman yaptırmak için :)

delihan link=topic=59288.msg640332#msg640332 date=1350576470' Alıntı:
hepinize yorumlarınız için teşekkür ederim merdivenleri yavaş yavaş çıkmak lazım tabiki bu işin üstesinden 70 lüks gelir ama diyorum ya malesef ona henüz maddi olarak gücüm yetmiyo bereket 60 ı alayım biraz çalıştırayım onu da alırım inşallah dediğin gibi muzaffer abi millet sıraya giriyo bizim burda ki saman yapan arkadaşlara saman yaptırmak için :)
Bereket ' e Turbo ve intercooler taktır ikili paket 6.000 tl.

demirciler_14 link=topic=59288.msg640358#msg640358 date=1350579020' Alıntı:
Bereket ' e Turbo ve intercooler taktır ikili paket 6.000 tl.
berekete turbo intercooler taktırsam dehşet bişey olur da ona oa kadar parayı vereceğime gider 70 liğin ialırım şu an itibarı ile ona gücüm yetmez :(