massey ferguson 285 s 4x4 hız konusunda aklımı karıştıran sonuç

traktörümün hiç bi şekilde gaz ayarıyla oynanmadı fabrika çıkışı ayarı sabit ama 2.500 deviri geçiyo ve traktörün hızı 40 41 km oluyo bizzat kendim ölçtüm ve tanıdığım arkadaşlardada 285 var onların deviri 2.300 zor yapıyomuş bazen 2.400 zorla oda hızlarıda 33 te kalıyomuş bu da benim aklıma karıştırdı :S ve diğer traktörlerde aynı modelde sizin görüşleriniz nedir acaba bu konuda ?

Ynt: massey ferguson 285 s 4x4 hız konusunda aklımı karıştıran sonuç

devir konusunda problem çıkarmıyorsa ver dumanı :D hız konusuna gelirsen şanzıman yaptığımız bir 285 çi vardı içinden 1 dişliyi değiştirdik usta eskisinden daha yavaş olacak fark edersiniz dedi ,taktığımız dişlinin diş sayısı azmış adam 1 hafta sonra muhabbete uğradığında sorduk eskisinden yavaş gidiyor dedi bununla alakalı olabilir birde devirle alakalıdır tabi seninkinin devri daha fazla :)

Ynt: massey ferguson 285 s 4x4 hız konusunda aklımı karıştıran sonuç

enter link=topic=59301.msg640626#msg640626 date=1350664822' Alıntı:
devir konusunda problem çıkarmıyorsa ver dumanı :D hız konusuna gelirsen şanzıman yaptığımız bir 285 çi vardı içinden 1 dişliyi değiştirdik usta eskisinden daha yavaş olacak fark edersiniz dedi ,taktığımız dişlinin diş sayısı azmış adam 1 hafta sonra muhabbete uğradığında sorduk eskisinden yavaş gidiyor dedi bununla alakalı olabilir birde devirle alakalıdır tabi seninkinin devri daha fazla :)
senin dediğin sürat dişlisidir eğer traktorde sürat dişlisi olduğu için hızlı gitmiştir aldırınca yavaş gider