Erzurum Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polis (TDP) Büro Şube Müdürlüğü ekipleri, hayvan pazarında kurbanlık alıcı ve satıcılarını sahte para konusunda broşür dağıtarak uyarıda bulundu.

TDP Şube Müdürlüğü ekipleri sabah saatlerinde Kombina semtindeki hayvan pazarında stant açtı. Stantta polisler sahte paraya karşı alıcı ve satıcıları uyardı. Polis, vatandaşlara sahte para konulu el broşürü dağıttı. Polis ekipleri, stant önünde sözlü olarak besicilere sahte ile gerçek para arasındaki farkları uygulamalı anlatarak, dolandırıcı ve kalpazanlara karşı dikkatli olmaları uyarısında bulundu. Polisler ayrıca şüpheli şahısların 155 imdat polis telefonuna bildirilmesini de istedi. Kurban Bayramı öncesinde piyasaya hayvan pazarları üzerinden sahte para sürüldüğünü ve buna karşı dikkatli olunmasını isteyen polisler, 'Kurban Bayramı öncesinde piyasaya sürülebilecek sahte paraya karşı dikkatli olunmalı.' dedi.

Kurbanlık hayvan alıcı ve satıcıları ise bayram öncesinde polisin sahte para konusunda uyarısını olumlu bulduklarını ifade etti. Hayvan pazarında bazı satıcılar ise aldıkları paraları polise inceletmeyi ihmal etmedi. (CİHAN)

Ekleme Tarihi
18.10.2012