BASAK 2010 MODEL 2073 SH

Arkadaslar merhaba,
Size Afrika beninden yazıyorum. Burada tarım konusunda devletin verdiği arazilerde tarım yapmak için çalışmalr yapıyoruz. Buradan 3 adet 2010 model 2073 sh başak traktör aldık. Burada topraklar kumsal ve süzek ziraat mühendisinin yönlendirmesi ile ekipmanları biraz büyül aldık sizim yazılarınızı okuyunca biraz endişelendim. 2 adet biri türkaydan biride gaspardodan rototiller aldık türkay 2400 gaspardo 2500 model. Bizim traktörler bunu çekermi ? 7 li çiseli çok rahat çekiyoruz. 5 li karıklama ve 20 lı 22 li hidrolik diskoralarımızda var bunlarıda henüz denmedik.

Türkiye ' den bir trktörcüde getirmiştik ancak bu ekipmanları bilmiyor.

Yardımlarınız rica.
Yusuf
cotonou

Ynt: BASAK 2010 MODEL 2073 SH

YUSUFCUR link=topic=59317.msg640481#msg640481 date=1350592121' Alıntı:
Arkadaslar merhaba,
Size Afrika beninden yazıyorum. Burada tarım konusunda devletin verdiği arazilerde tarım yapmak için çalışmalr yapıyoruz. Buradan 3 adet 2010 model 2073 sh başak traktör aldık. Burada topraklar kumsal ve süzek ziraat mühendisinin yönlendirmesi ile ekipmanları biraz büyül aldık sizim yazılarınızı okuyunca biraz endişelendim. 2 adet biri türkaydan biride gaspardodan rototiller aldık türkay 2400 gaspardo 2500 model. Bizim traktörler bunu çekermi ? 7 li çiseli çok rahat çekiyoruz. 5 li karıklama ve 20 lı 22 li hidrolik diskoralarımızda var bunlarıda henüz denmedik.

Türkiye ' den bir trktörcüde getirmiştik ancak bu ekipmanları bilmiyor.

Yardımlarınız rica.
Yusuf
cotonou
Hacı keşke ben gelseydim sizinle. :) Şaka bir yana başaklar tek çeker mi çift çeker mi? Tek çekerler bildiğim kadarıyla 73 hp ama çift çekerler 64 hp. Tek çeker güç bakımından güçlü olabilir ama ağırlık bakımından yetersiz kalırsa pek işinize yaramayabilir. Ama çift çekerler bir şekilde işi götürür kanaatindeyim.

traktörleriniz hayırlı olsun 4x4 mü yoksa 4x2 mi aldınız , çekip çekmeme olayı toprak yapısına göre değişir , yumşak toprakta zorlanmaz fakat sert toprakta zorlanabilir , araçi düz yada eğimli olabilir gibi bunu denemeden anlıyamazsınız , toprak yapınız yumşak işe traktörün önünü kaldırmadığı sürece zorlanmaz gibi traktörleriniz 4x4 ise daha iyi randımar alırsınız...

sanırım 2400 ve 2500 den makinaların iş genişliğinden bahsediyorsunuz ..türlakın 2.40 ını kullanmaktayım kumsal toprakta 75 bg işinizi görür.rotatillerin çift çekerle alakası yoktur önemli olan traktörün ciğeri yani bg gücü .2.50 mt gaspardoyuda en az 80 bg traktör gerekli .traktörlerinizin bg gücünü tam olarak bilmiyorum..artık siz değerlendirin