DLG Anketinin Sonucu Almanya, Rusya ve Avrupada En Teknolojik Firmalar...!!!

Arkadaşlar daha önce açmış olduğum yurt dışında yapılan DLG Anketinin sonuçlarını sizden gelen istekler üzerine paylaşıyorum. Bir önceki konumuz gereksiz tartışmalar dolayısıyla kitlenmişti. Sonuçları merak edenler için buradan veriyorum. Ben bu sonuçları Amazone' nin orijinal kataloğundan aldım. Merak edenler Kutlucan' dan kataloğu temin edip bakabilirler. Yada Amazone' nin sitesinden indirebilirler... İşte sonuçlar... Lütfen konuda tatsız tartışmalar olmasın. Saygı çerçevesinde düzgün yorumlar yapalım....

Ynt: DLG Anketinin Sonucu Almanya, Rusya ve Avrupada En Teknolojik Firmalar...!!!

Sonuçlar ortada,yorumlar sizin.Lütfen konuyu saptırmadan,direkt konuyla ilgili yorumlar yapalım.Birbirimizi kırmadan,bahsi geçenlerin canlı değil sadece makina olduğunu unutmayalım.İnsandan daha değersiz olduklarını umutmayalım...

Ynt: DLG Anketinin Sonucu Almanya, Rusya ve Avrupada En Teknolojik Firmalar...!!!

POYRAZLI SALİH link=topic=6667.msg70617#msg70617 date=1220279483' Alıntı:
paylaşım için saol
birilerine kapak olsun
Case-İH avrupada 4. Fendt ise 5.
güzel paylaşım...seymen ..kapağı ben kabül ediyorum..satıştamı teknolojidemi...

ağır abi link=topic=6667.msg70675#msg70675 date=1220284644' Alıntı:
yenılen pehlıvan yenılgıye doymazmıs atılla abı kım ne derse desın
ağır abi , senin söylediğin deyim trakya ya ait... ' yenilen pehlivan güreşe doymazmış '....ispartaya ait değil....kırkpınarı unutmayalım....

atilla link=topic=6667.msg70681#msg70681 date=1220284952' Alıntı:
ağır abi , senin söylediğin deyim trakya ya ait... ' yenilen pehlivan güreşe doymazmış '....ispartaya ait değil....kırkpınarı unutmayalım....
degıstırmıstım yazdıgımı ama ardındayım ben ısp aıt olmadıgını bılıyom tr genelınce kullnılan bı laf ama gorunn o kı yerınde bır laf

Konuyu muhabbete açacaktım. Ama yanlış tıklamışım. Düzelttiğiniz için teşekkürler.
Bu anketler DLG(Alman Tarım Derneği) tarafından Avrupa, Almanya ve Rusya ' da düzenlenmiştir. Anketi o ülkelerdeki çiftçiler cevaplamıştır. Anketlerin altında yazdığı gibi en iyi tarım teknolojisine sahip firmalar olarak seçilmiştir. Tekrarlıyorum bu anketteki firmalar en iyi tarım teknolojisine sahip firmalara göre sıralanmışlardır.......

alipasalierkan link=topic=6667.msg70765#msg70765 date=1220297810' Alıntı:
Konuyu muhabbete açacaktım. Ama yanlış tıklamışım. Düzelttiğiniz için teşekkürler.
Bu anketler DLG(Alman Tarım Derneği) tarafından Avrupa, Almanya ve Rusya ' da düzenlenmiştir. Anketi o ülkelerdeki çiftçiler cevaplamıştır. Anketlerin altında yazdığı gibi en iyi tarım teknolojisine sahip firmalar olarak seçilmiştir. Tekrarlıyorum bu anketteki firmalar en iyi tarım teknolojisine sahip firmalara göre sıralanmışlardır.......

en iyi tarım teknolojisi bildiklerimizi unutma zamanı

alipasalierkan link=topic=6667.msg70598#msg70598 date=1220278257' Alıntı:
Arkadaşlar daha önce açmış olduğum yurt dışında yapılan DLG Anketinin sonuçlarını sizden gelen istekler üzerine paylaşıyorum. Bir önceki konumuz gereksiz tartışmalar dolayısıyla kitlenmişti. Sonuçları merak edenler için buradan veriyorum. Ben bu sonuçları Amazone' nin orijinal kataloğundan aldım. Merak edenler Kutlucan' dan kataloğu temin edip bakabilirler. Yada Amazone' nin sitesinden indirebilirler... İşte sonuçlar... Lütfen konuda tatsız tartışmalar olmasın. Saygı çerçevesinde düzgün yorumlar yapalım....

Erkan böyle bir anket Türkiye ' de yapılsa sonuç ne olur sence. Heralde iki marka MF ve Nev Holland hatta fiat açık arayla birinci olurlar üçüncü de Ford. Bu onların daha ileri teknoloji kullandığını mı gösterir.
Bu olay firmaların çeşitli ülkelerde yaptığı yatırımlarla alakalıdır.
Ayrıca Bazı Avrupa ülkeleri tarımda Türkiye den daha geridir.
Erkan bu Anketi bu işi bilen birisi çok iyi okuyabilir. Bu ankette bence alınması gereken ölçü Almanya ' dır. Ve Almanya nın tek birincisi Fendt niye biliyomusun? Fendt ' in sadece Almanyan da Bir tane Traktör fabrikası vardır. Oysa ki Claas ' ın dünyanın çeşitli yerlerinde biçerdöver, traktör, slaj makinası, tarım ekipmanları ve Buna rağmen sonuç böyle
Ha bundan Fendt Küçük imajını çıkartabilirsiniz. Fendt in bulunduğu grup çok büyük. Ama Fendt in yapısını bozmadan üst çiftci grubuna ve büyük işletmelere traktör üretmek.
Bence gözlüklerinizi değiştirin.
Erkan bu anketleri doğru okuyamamışsın. Ve olayı çarpıtmışsın. Senin anketine bakan cahil bir insan Claas traktörün,Case Traktörün, John Deere ' nin New Holland ' ın Fendt ' den üstün olduğu anlamını çıkartır. Sen de bu amaçla kullanmışsın. Eminim Kutlucan ' lar onları sana iyi niyetle verdiler. Senin amacını çarpıtarak kullandığını bilseler çok üzüleceklerdir.

şahsen benim gözlüğe ihtiyacım yok sawyer kardeşim burgaz fuarında tam 4 gün sabah 10 akşam 11 oradaydım kaliteler çıplak gözle çok rahat görülebiliyordu FENDT te olan işçilik teknoloji ve kaliteyi hiç bir makinada görmedim avrupadaki x marka birinci olabiliyorsa buraya gelen makinaların kalitesimi düşük yada aynı kalitedeyse nasıl birinci olabiliyor işte buna şaşmak lazım

tam 4 gün boyunca gezdim hermarkayı tek tek

pardon ama sadece bunun sizin bakmanızla bir ilgisi yok...bunu avrupa diğer ülkeler yapmış...bir kişi ile bir devlet kurulmaz...

xq288 link=topic=6667.msg71133#msg71133 date=1220371054' Alıntı:
pardon ama sadece bunun sizin bakmanızla bir ilgisi yok...bunu avrupa diğer ülkeler yapmış...bir kişi ile bir devlet kurulmaz...

bende kırklereliliyim tam 4 gün burgaz fuarındaydım keşke buluşup gösterebilseydim bakalım benim gördüğümü birbaşkası farklı görebililecekmi