20.10.2012 Ekime Devam. Kralın zor anları.:(:(

Ynt: 20.10.2012 Ekime Devam. Kralın zor anları.:(:(

abi bereketli olsun kusura bakmaa ama bu traktörler harbiden 5 para etmez yaa bak yine bazıları reklam oalrak görür ama biz 2 senedir 16lı mibzerle Nh TT55 ekiyoruz bu sene bizim bi tarla vardı bunun 3 4 katı bayır düşün ben yoktum babam diyo yaw diyo oraya yukarı o motor o mibzeri nasıl cıkartıyosa ben hayret ettım diyo patinaj yok diyo kesildikce diyo vites küçülttü düyo 3 silindir oldugundan kesiliyo abi sana önerim al bi tane bak gör tt55 in sahibide Nh dan önce 265 lik kullanıyodu ben diyo yıllarca diyo eşşeklik etmişim diyo hem 265liğin yarısını yakıyo hemde onun yaptıgın işi daha iyisini yapıyo diyo ben diyo bunu almasaydım ocagıma incir ağacı dikerdi diyo 265 lik eşşeklik ya dedi aynen bu lafı kullandı yaktıgı mazotu görünce babam alla alla çekiyo sadece onu diyim bizim de 165lik var abi kendinize zarar ediyosunuz başka bişey değil

benbekirya link=topic=59352.msg641000#msg641000 date=1350772008' Alıntı:
abi bereketli olsun kusura bakmaa ama bu traktörler harbiden 5 para etmez yaa bak yine bazıları reklam oalrak görür ama biz 2 senedir 16lı mibzerle Nh TT55 ekiyoruz bu sene bizim bi tarla vardı bunun 3 4 katı bayır düşün ben yoktum babam diyo yaw diyo oraya yukarı o motor o mibzeri nasıl cıkartıyosa ben hayret ettım diyo patinaj yok diyo kesildikce diyo vites küçülttü düyo 3 silindir oldugundan kesiliyo abi sana önerim al bi tane bak gör tt55 in sahibide Nh dan önce 265 lik kullanıyodu ben diyo yıllarca diyo eşşeklik etmişim diyo hem 265liğin yarısını yakıyo hemde onun yaptıgın işi daha iyisini yapıyo diyo ben diyo bunu almasaydım ocagıma incir ağacı dikerdi diyo 265 lik eşşeklik ya dedi aynen bu lafı kullandı yaktıgı mazotu görünce babam alla alla çekiyo sadece onu diyim bizim de 165lik var abi kendinize zarar ediyosunuz başka bişey değil

Bekir kardeş nail abinin yorumun okuduysan tavsiyede bulunmana gerek kalmamış olması lazım bırakalım nail abimizi kralla yola devam etsin... oda farkında o da biliyor çift çekere binmeyi ama durumu gayet iyi açıklamış ok-*-s ok-*-s ok-*-s ok-*-s ok-*-s
nail abi aynı durumları bende yaşadım iki km ötedeki okula 7 yaşından 12 yaşına kadar karlı kışlı havalarda gittik geldik... babam 80 tane koyun satarak dedemin 135 liğine ortak olmuştu 1993 yılında

şerefli1 link=topic=59352.msg641002#msg641002 date=1350772288' Alıntı:
Bekir kardeş nail abinin yorumun okuduysan tavsiyede bulunmana gerek kalmamış olması lazım bırakalım nail abimizi kralla yola devam etsin... oda farkında o da biliyor çift çekere binmeyi ama durumu gayet iyi açıklamış ok-*-s ok-*-s ok-*-s ok-*-s ok-*-s
nail abi aynı durumları bende yaşadım iki km ötedeki okula 7 yaşından 12 yaşına kadar karlı kışlı havalarda gittik geldik... babam 80 tane koyun satarak dedemin 135 liğine ortak olmuştu 1993 yılında
Abi okudum da düzeltmeye erindim ayrıca bahsettıgım traktör tek çeker abi ben öyle yeni nesil sokakta it kopuk çoçuklardan değilim herşeyin farkındayım Türkiye ' de Çiftçiliği nasıl bitirdiklerini Çiftçiye yapılan zülmü ben bütün eski koparatif fişlerini saklıyorum 2004 lerden 2005 lerden kalma mazot fişlerini gördükce içim acıyo Ben Atatürk gençliğiyim bende biliyorum 30 milyar veripte öyle tıkırt diye traktör alınmayacagını kara kara düşünüyodum 2 gün öncesine kadar bu borcun içinde o gübreyi nasıl alıcaz diye biz yufkanın içine somun ekmeği koyupda yiyen babaların çoçuguyuz :) Keşke o günlerde olsaydıkta bizde yufkanın içine somun ekeği dürüpte yeseydik ...

Ağır Abi link=topic=59352.msg641001#msg641001 date=1350772158' Alıntı:
Bereketli olsun abim
[
Sağol hacım..
[/QUOTE]
şerefli1 link=topic=59352.msg641002#msg641002 date=1350772288' Alıntı:
135 hep başlangıç olmuştur.

benbekirya link=topic=59352.msg641000#msg641000 date=1350772008' Alıntı:
Görüşlerin yabana atılmaz, yalnız her şeyi zamana bıraktık. Hayaller tt 55 den çok çok öte.:)

bereketli olsun Nail abi, Kralı yine üzmüşsün abi.yorumlarda herkez Krala isyan etmiş ama ben mibzere isyan ediyorum abi,
siz neden askılı mibzer kullanmıyorsunuzki? ben bu çekili mibzerleri en son 25 yıl önce görüyordum bizim buralarda...

bereketli olsun abi bu mibzerlerden bizim burda yakın bir zamanda gördüm ama sanayida bir köşede duruyor ben bildim bileli askılı yapa bilirseniz yapmanızı tavsiye ederim inşallah hayalindeki traktörü bir gün alırsın abi

sıkma canını nail abi gün gelir oda olur hayallerinden asla vazgeçme , elin iyisi elindekisi demişler kıymetinide biliyorsun zaten mibzerimiz olmadığı için hersene buğdayları elle ekiyoruz gübreleri elle saçıyoruz , ön ve orta ayakları açık, kulakları bitik 3 lü pullukla dişleri 3 parmak tırmığımız ve tabi her çiftte orası burası kırılan bir traktörümüz var ama bizi başkasına muhtaç etmiyor :) parçaları alamadığımız için 2 ay serviste yattı enter o sene buğdayları ekemedik amcam bile benim motorla ekin demedi (amcamla evler aynı havluda) ama onun motora ufak birşey olduğunda hiç sormadan bizimkiyi kullanıyor :) ... Allah herkesin yardımcısı olsun ...

kurduğumuz tüm hayallere rağmen değişmeyen dünyanın şerefine diyorum...

265 az motor değil beyler bu kadar zorlanması toprak yumuşak, sürüm derin ve çekiden dolayı arka lastiklere yük binmiyor. ama gene de boğulmuyor maşaallah. bereketli olsun, kolay gelsin...

boş ver nail abi alışkınız biz bu kralların isyanına bizim ki bize yeter.Kredi çekip bankaya köle olmaktansa kralın isyanına kurban olurum ben...çok kolay 4*4 binmek benim bütün arkadaşlarım gitti hepsi aldı 4*4 40-50 miyar borçlandılar.Hepside isyanlarda şimdi.Hepimiz çiftçiğiz durumumuz ortada arkadaşım gider günde 30 dölüm yer işler ben giderim 15 dölüm işlerim.Bizim için önemli olan tek şey borçsuz bir sezon geçirmek, kaldırdıgımız ürünü direk götürüp tüçcara istediği fiyata vermek değil ambarımızı doldurup istediğimiz fiyata bereketiğle satmak olmalıdır...

Nail aĞa paylaşım içim teşekkürler. traktörün öyle debelene debelene gitmesi hoş değil bence .sanki mibzer o esnada iyi çalışmıyor gibi.mibzerin çekisi bir sağa bir sola dönüyor.tekerleğin açtığı çukura da tohum güzel atılabiliyor mu bilmiyorum. toprak kaba.senin arka lastiklerde biraz kabak olabilir. balon lastik olsa biraz daha düzelir bence. yada arka lastikler su dolduracan abi.

Gel şu T480 he de bence.

Kolay gelsin abi,heralde bizim burdaki gibi yağışın az olmasından dolayı toprak oturmamış kralı üzmüş,bu seneye kadar sıkça yaşadığımız tanıdık bildik kareler :) İnşallah en kısa sürede sen de rahata erersin gönlünden geçtiği gibi

Kolay gelsin , bereketli olsun. Devir hesap kitap devri , traktör almak bahsettiğin gibi çok kolay. Hiç şehire gitmene bile gerek yok bir telefon ile kapında. Ama sonra ödemesi hakikaten 3 bilinmeyenli matematik problemleri gibi :) Krala selam yola devam.