TÜYAP Adana Fuarcılık A.Ş. tarafından organize edilen '6. Tarım, Hayvancılık, Tavukçuluk ve Süt Endüstrisi Fuarı' ile '6. Seracılık, Bahçecilik, Fidancılık, Tohumculuk, Çiçekçilik ve Teknolojileri Fuarı' , 14 - 18 Kasım 2012 tarihinde gerçekleşecek.

ADANA - TÜYAP Adana Fuarcılık A.Ş. tarafından organize edilen '6. Tarım, Hayvancılık, Tavukçuluk ve Süt Endüstrisi Fuarı' ile '6. Seracılık, Bahçecilik, Fidancılık, Tohumculuk, Çiçekçilik ve Teknolojileri Fuarı' , 14 - 18 Kasım 2012 tarihinde tarihinde TÜYAP Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi ' nde gerçekleşecek.

Tarımın kalbi olarak anılan Çukurova ' da çiftçiler, fuarda sergilenecek sektördeki yeni ürünlerle buluşacak. En son yenilikleri bu fuarda görecek olan çiftçi, yeni bilgi ve teknolojilerle tanışacak.

Onlarca ülkeden yüzlerce farklı firma ve temsilcilerinin katılması beklenen fuara, yurt içinden de yerli tarım üreticilerinin yoğun katılım göstermesi bekleniyor. Bu yıl ki fuarı yüz binden fazla kişinin gezmesi hedefleniyor.

'6. Tarım, Hayvancılık, Tavukçuluk ve Süt Endüstrisi Fuarı' ile '6. Seracılık, Bahçecilik, Fidancılık, Tohumculuk, Çiçekçilik ve Teknolojileri Fuarı'; Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Türkiye Ziraat Odaları Birliği, Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliği, TMMOB Ziraat Mühendisleri Odası, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Adana İl Tarım Müdürlüğü, Adana Valiliği, Adana Büyükşehir Belediyesi ve Adana Ticaret ve Sanayi Odaları, TİKA-Türk İşbirliği ve Kalkınma İdaresi Başkanlığı, Seyhan, Yüreğir, çevre il ve ilçelerin Ziraat Odaları, Ç.Ü. Ziraat Fakültesi, TMMOB Ziraat Mühendisleri Odası Adana Şubesi, Adana İli Arı Yetiştiricileri Birliği, Adana İli Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği, tarafından destekleniyor.