çok şükür bu senede tohum ekmeyi kazasız belasız bitirdik

Ynt: çok şükür bu senede tohum ekmeyi kazasız belasız bitirdik

rocky link=topic=59414.msg641724#msg641724 date=1351023879' Alıntı:
bereketli olsun. kaç gününüzü aldı hemen hemen :S
rocky link=topic=59414.msg641724#msg641724 date=1351023879' Alıntı:
bereketli olsun. kaç gününüzü aldı hemen hemen :S
valla tam bilmiyorum ama tarlaları hazırlamamız tohum hazırlamam falan yaklasık 1 ayı buldu baya bi bıkkınlık gelmiştiki bitti şükür güçç*-* güçç*-* güçç*-*

çiftçilikte en sevmediğim şey çekili mibzerle ekin ekmek bide bizimki 12 li dolapbeygiri gibi dön ha dön dön ha dön :) :)

bende 1 aydır anca 600 donum ekebildim...anızdı, cok diken cıkmış zor surdum otttan..2 kere ızgara ot yakma derken cok zor oldu...acaba surmeden once ızgara cekilseydi surumu daha kolay olurmuydu arkadaslar ...fikir verirmisiniz? pullugun araya ot birikmemesi için?

majeste link=topic=59414.msg641738#msg641738 date=1351024822' Alıntı:
bende 1 aydır anca 600 donum ekebildim...anızdı, cok diken cıkmış zor surdum otttan..2 kere ızgara ot yakma derken cok zor oldu...acaba surmeden once ızgara cekilseydi surumu daha kolay olurmuydu arkadaslar ...fikir verirmisiniz? pullugun araya ot birikmemesi için?
ızgara deglde abi daha agır olan goble daha iyi olmazmı kavisinide biraz fazla verdinmi

o agır tip gobleden yok bende .bu yıl alıyım dedim ama gecen harmanda verim iyi olmadıgından erteledim.v tipi diskaro var bende 32 li...bir tarla daha var ordada var ot...usandım valla ottan nadasa bırakacam heralde :((

majeste link=topic=59414.msg641742#msg641742 date=1351025262' Alıntı:
o agır tip gobleden yok bende .bu yıl alıyım dedim ama gecen harmanda verim iyi olmadıgından erteledim.v tipi diskaro var bende 32 li...bir tarla daha var ordada var ot...usandım valla ottan nadasa bırakacam heralde :((
dedigin ızgaradan bendede var aynısı çekiye taktıgım zaman tarlada sap filan bırakmıyo ve tarlaya baya bi geçiyo ama ota karsı iş yaparmı bilmem bi dene

bu otlanan yerleri gecen ilkbaharda ruzgar cok kum getirdiginden ot ilacı atmadım ekin gozukmuyordu...demekki bu ot ilacı faydalıymış arkadaslar.atılan yerlerde pek ot yok

dostum kuruyan otları ızgaraya tam kavis verip çekide çektigin zaman otları kaybediyor..goze batmıyor otlar...ben boyle hallettm yoksa ekilmezdi tarla mebzer yürümeyecek derecedeydi