sibop elimde kaldı :))))))))

tarlada ön lastigin havasının azaldıgını fark ettim durdurup indim fısıltı var sibopta hafiften bi dokandım elimde kaldı zuha-*-s iyi kötü eve getirdim sabah fotosunu çekerim

Ynt: sibop elimde kaldı :))))))))

bende sıkıntılıyım o konudan.
traktörüm tek çeker.önler Goodyear 6,50-16
traktörün garantisi bu günlerde bitecek.Traktör alınalı beri ön lastikler 10 ardan 20 defa patladı.traktörün önüne 100 kg ağırlığında bir tampon taktırmıştım.kabahati ona buldum.ve traktörün kendi çanta ağırlıklarını söktüm.yine inadına lastik patlamaya devam etti.lastikçinin dediğine göre New Holland ' ın fabrikada taktığı iç lastik çok adi imiş.sol tarafın iç lastiğini değiştirdi.O günden buyana sol taraf patlamıyor.ilk fırsatta sağı da değiştirecem.

TT 55 link=topic=59475.msg642319#msg642319 date=1351367831' Alıntı:
bende sıkıntılıyım o konudan.
traktörüm tek çeker.önler Goodyear 6,50-16
traktörün garantisi bu günlerde bitecek.Traktör alınalı beri ön lastikler 10 ardan 20 defa patladı.traktörün önüne 100 kg ağırlığında bir tampon taktırmıştım.kabahati ona buldum.ve traktörün kendi çanta ağırlıklarını söktüm.yine inadına lastik patlamaya devam etti.lastikçinin dediğine göre New Holland ' ın fabrikada taktığı iç lastik çok adi imiş.sol tarafın iç lastiğini değiştirdi.O günden buyana sol taraf patlamıyor.ilk fırsatta sağı da değiştirecem.
orjinalliğini bozarsın ama 650 yerine 750 16 lastik tak sorunun kalmaz taktırdığın tamponu taşımıyo o lastikler çok ağırlık biniy oüstüne aynı sorun bende de oldu traktörümün arka lastikleri 12,4 28 di ben 13,6 28 taktırdım önler de 6,50 16 idi sürekli akis kesiyodu şimdi önleri 7,50 yaptım sıkıntı kalmadı senin de ağırlıklar tekere yük yapıyo 7,50 yap sıkıntı kalmaz kanaatindeyim

delihan link=topic=59475.msg642322#msg642322 date=1351368033' Alıntı:
orjinalliğini bozarsın ama 650 yerine 750 16 lastik tak sorunun kalmaz taktırdığın tamponu taşımıyo o lastikler çok ağırlık biniy oüstüne aynı sorun bende de oldu traktörümün arka lastikleri 12,4 28 di ben 13,6 28 taktırdım önler de 6,50 16 idi sürekli akis kesiyodu şimdi önleri 7,50 yaptım sıkıntı kalmadı senin de ağırlıklar tekere yük yapıyo 7,50 yap sıkıntı kalmaz kanaatindeyim
750-16 yapacağım.yada arka lastik desenli ön lastikler var.onları düşünüyorum. Ama ön lastik daha eskimedi.Eskimeden değiştirmekte israf olacak.idare ediyoruz.lastik 10 liraya tamir oluyor. 750,16 ön lastik 190 lira.

TT 55 link=topic=59475.msg642324#msg642324 date=1351368214' Alıntı:
750-16 yapacağım.yada arka lastik desenli ön lastikler var.onları düşünüyorum. Ama ön lastik daha eskimedi.Eskimeden değiştirmekte israf olacak.idare ediyoruz.lastik 10 liraya tamir oluyor. 750,16 ön lastik 190 lira.
orası da öyle arka lastik desenli ön lastikler tek çeker traktöre yakışmıyo bence sırıtıyo evet orası öyle de iş esnasında patlayınca can sıkıyo

konuyu görünce geçen yıl başıma gelen olaylar zinciri aklıma geldi

inanın benide tiksindirdiler 1senede 4 defa lastik patlarmı.ucuz diye dayamışlar içlastiklerini çin malı tabi ben diyeyim balon gibi ince siz deyin prezervatif gibi :)) garanti maranti hikaye traktörün bayisi bile bu içlastigi çinmalı garantiye girmez dedikten sonra ben nedesem boş ama sonunda 250 tlye birçift içlastigi aldım lassanın ve bu lastik derdinden kurtuldum

burda açıkça söylemek gerekirse
ne lastik ebadı nede traktörün agırlıgı lastigi fazla etkilemez sonuçta seri üretim yapılıyor fabrikada ve traktörlere takılan alstik ebatları ve traktör agırlıkları azda olsa standarttır
traktördeki agırlıklar enfalza lastigin ömrünü 3-5 ay kısaltır bir lastik 10defa patlıyorsa bunun sebebi çinmalı veya kalitesiz ucuz yerli marka lastik kullanan üreticilerdir
çin malı kalitesiz iç lastigi kullanan yerli üreticiler ve uyduruk dış lastik kullanan yerli üreticileri kınamaktan başka elimden birşey gelmiyor

son olarak geçen yıl bu olaylar benimde başıma geldiginde facebookta tarımteknolojileri isimli sayfanın nh albümü kısmına yazdıgım bir kınama mesajım var onuda kopyalayım aşagıya
bu msjdan sonra orda özelden bana bazı kişilerin yazdıgı msjları görseniz adamları fabrikaya ortak sanırsınız

BENİM KINAMA MESAJIM birazsert bir mesaj yazmıştım )))

30bin liradan tutunda 100-150bin liraya kadar farklı fiyatlarla farklı marka ve ve farklı modellerde traktör üretip satan sattıgı traktöre ucuz diye çinmalı 40-50 liralık içlastigi takan dışına da petlas veya daha dandik(starmax) marka lastik takan bütün traktör üreticilerini şiddetle kınıyorum en başta türk traktör olmak üzere. siz adınızı en iyisi çin traktör yapın.arka lastikler 2şer defa patladı aldıgımızın ...3.günü patladı lastigi söktük poşet çayların içindeki plastik kaşık çıktı lastikte içlastigi yemiş.saglık olsun dedik daha sonraki dönemlerde arka lastikelr 1er defa sibop kesti en son geçengün tarlada siboba yakın yerden açıldı yine saatlerce zaman kaybı masraf sinir stres vs ayrıcada ne traktör bayisi ne lastik firması nede servis ilgilendi.ŞİDDETLE KINIYORUM SİZLERİ YERLİ ÜRETİCİLER
16 Ekim 2011, 01:47 · Beğen · 1

sizinkiler iç dua edin 1987 yılında buğday sezonunda aldığımız traktörün çiçek sezonunda arkaların tırnakları kırılıp yıprandı ve bu makina çifçeker garantiye girmiyormuş demekki yıllar sonra bile hiç birşey değişmemiş (hepinize geçmiş olsun.)

ben 2010 yılının kasım ayında tt55 aldım.traktörün üstünde takım lassa geldi.arkalar 13,6-28 di. daha galeriden çıkarmadan bir lastikçiye fark verip 14,9-13,28 e değiştirttim. Goodyear da kampanya var dedi.üste 300 tl ödedim. 4 lastik Goodyear takılmış oldu.biraz oyuna geldik.Lassa taktırsam daha iyiymiş.Ama iç lastikler içler acısıymış.lastik yamanırken sıcak prese koyuyorlar.iç lastik oradan göbek yapıyor.

gel gelelim bende 8 ay sonra bir arkadaşım TT55 bahçe aldı.takım petlas geldi.benim kadar kullanmıyor traktörü.ön lastikler kullanılmaz hale gelmiş. garantiden değiştirmişler.Ama lassa istemiş arkadaşım.180 tl fiyat farkı ödedi.
yine bir komşumuzda T5020 4x4 bahçe traktörü almıştı geçenlerde.ön lastikler armatrac bir yılda yanaklar çatlamış.iç lastik takmışlar o bile kurtarmamış.lastiğin tırnakları sapasağlam.yanaklar gitmiş. garantiden değişti.ama yine petlas göndermişler.

gezegen link=topic=59475.msg642553#msg642553 date=1351456131' Alıntı:
benimkin dubleks iç lastik yokki

kırılan sibop

yeni sibop ;D

senin sibop yine patlar.çünkü traktörün içinden geçtiği şeyler toprak yığınları bitki artıkları oraya dokunuyor.

bence profil demirden küçük avuç içi kadar bir korkuluk janta kaynaklat. sibopu korur.

TT 55 link=topic=59475.msg642613#msg642613 date=1351491089' Alıntı:
senin sibop yine patlar.çünkü traktörün içinden geçtiği şeyler toprak yığınları bitki artıkları oraya dokunuyor.

bence profil demirden küçük avuç içi kadar bir korkuluk janta kaynaklat. sibopu korur.
önceki ana sibobu lastik çakma siibop yeni aldıgım da digerleri gibi vidalı demir problem çıkmaz inşallah