BU KOPMALARDAN ARTIK BIKTIM NE YAMAM LAZIM

arkadaşlar internet bağlantım tt net ve son bir senedir 10 dk 5 dk ya bir kopuyor..artık gına geldi belki 500 kez aradım ve ekipler belki 20 sefer geldi,modemden tutunda hattı bile değiştirdik ..bir bilgisayar kaldı değişmedik ..aslında telefonu açıp dümdüz gidesim var ama çözüm değil ..
sizlere sormak istiyorum ..kanuni yollardan ne yapabilirim ..tüketici haklarınamı gitsem ,yoksa direk mahkemeyemi versem :S

Ynt: BU KOPMALARDAN ARTIK BIKTIM NE YAMAM LAZIM

geçmiş olsun aycan abi çok sinir bozucu bir durum benimde buna benzer bir problemim var üst kattaki komşuya bağlanıyorum benim bağlantıda çok kopuyor hemde uzun aralıklarda 2-3 gün gelmediğide oluyor genelde geceleri gelmiyor öğlen saatlerinde gidiyor hemde üst kat komşum bilgisayarcı onada söyledim adam gele gide sakil oldu anteni değiştirdik bilgisayara 2 kez format attık yine aynı eskisinden bile kötü komşumda bir anlam veremedi nasıl olur böyle şey diye onda böyle bir problem yok 7-24 bağlanabiliyom diyor bende kabullendim artık böyle takılıyoz :)

aycan bey bendede var aynı sorun.tt net.genelde rüzgarlı havalarda bağlantı tamamen kesiliyor.eve gelen bağlantı kablosunun altından hızlı bi araç geçse yine rüzgarından 10 dk bağlantı gidiyor.sinir deyiyor insanı .ben aramadık yer bırakmadım ama sonuç yine aynı.

Bir senedir aynı sıkıntı bizde de vardı, hatta ev telefonu ile kendi numaramı arayıp saatlerce telefonu açık bırakıyordum, baya da faydası oldu. Neyse ki geçenlerde köyün kabloları ve direklerdeki kutuları değiştirdik ve kurtulduk, daha 1 sefer bile kopma olmadı. Muhtemelen ve hattın ayrıldığı kutuda sıkıntı vardır.

nailyetek link=topic=59490.msg642676#msg642676 date=1351509170' Alıntı:
Bir senedir aynı sıkıntı bizde de vardı, hatta ev telefonu ile kendi numaramı arayıp saatlerce telefonu açık bırakıyordum, baya da faydası oldu. Neyse ki geçenlerde köyün kabloları ve direklerdeki kutuları değiştirdik ve kurtulduk, daha 1 sefer bile kopma olmadı. Muhtemelen ve hattın ayrıldığı kutuda sıkıntı vardır.

Bende de aynı sıkıntı var, şu anda bile senin uyguladığın yöntemi uyguluyorum, ev telefonunun açık durması meselesi... Bazen de modemin elektrik kablosunu çırartıp yarım dakika kadar bekledikten sonra tekrar takıyorum, onun da bazen faydası oluyor gibi.

aynen abi bu ttnet yüzünden 25 gündür bende internete giremiyordum ttneti hergün arayıp arıza kaydı bırakmama rağmen ne gelen oldu nede ilgilenen en sonunda iptal ettirdim kurtuldum.Artık avea jetle bağlanıyorum :D

enter link=topic=59490.msg642626#msg642626 date=1351494315' Alıntı:
geçmiş olsun aycan abi çok sinir bozucu bir durum benimde buna benzer bir problemim var üst kattaki komşuya bağlanıyorum benim bağlantıda çok kopuyor hemde uzun aralıklarda 2-3 gün gelmediğide oluyor genelde geceleri gelmiyor öğlen saatlerinde gidiyor hemde üst kat komşum bilgisayarcı onada söyledim adam gele gide sakil oldu anteni değiştirdik bilgisayara 2 kez format attık yine aynı eskisinden bile kötü komşumda bir anlam veremedi nasıl olur böyle şey diye onda böyle bir problem yok 7-24 bağlanabiliyom diyor bende kabullendim artık böyle takılıyoz :)
yorumun için teşekkürler umut.benim kesinti belirli aralıklarla oluyordu..başka nett olsada değiştirsek ama olanlar zaten tt net in alt yapısını kullanıyor..demekki alt yapı sıkıntılı
nailyetek link=topic=59490.msg642676#msg642676 date=1351509170' Alıntı:
abi kutuyuda değiştirdik ..bir direk birde bilgisayar kaldı değişmedik .olur yanıkalmadı bu işin artık mahkemeye vermeyi düşünüyorum aylık 59 tl yi almasını biliyorlar fakat hizmet sıfır..
recover90 link=topic=59490.msg642683#msg642683 date=1351511059' Alıntı:
Abi internete bağlıyken net hızın yüsek mi oluyo,donmalar takılmalar yaşıyo musun?
adamım hızınıda düşürdüler fakat çözüm olmadı ..her yolu denedik..çözüm bulamıyorlar
tümosan 8095 link=topic=59490.msg642629#msg642629 date=1351497421' Alıntı:
aycan bey bendede var aynı sorun.tt net.genelde rüzgarlı havalarda bağlantı tamamen kesiliyor.eve gelen bağlantı kablosunun altından hızlı bi araç geçse yine rüzgarından 10 dk bağlantı gidiyor.sinir deyiyor insanı .ben aramadık yer bırakmadım ama sonuç yine aynı.
abi benim sorunumun aynısı sendede var demekki ..adamlar gele gele bıktı sanırım ..artık gelen gidende yok en son 3 kez aradım ne geri döndüler nede gelen giden oldu
ranger link=topic=59490.msg642742#msg642742 date=1351525233' Alıntı:
aynen abi bu ttnet yüzünden 25 gündür bende internete giremiyordum ttneti hergün arayıp arıza kaydı bırakmama rağmen ne gelen oldu nede ilgilenen en sonunda iptal ettirdim kurtuldum.Artık avea jetle bağlanıyorum :D
valla en iyisini yapmışsın emre ..fiyatlandrıma nasıl onda

vale link=topic=59490.msg642758#msg642758 date=1351526323' Alıntı:
yorumun için teşekkürler umut.benim kesinti belirli aralıklarla oluyordu..başka nett olsada değiştirsek ama olanlar zaten tt net in alt yapısını kullanıyor..demekki alt yapı sıkıntılıabi kutuyuda değiştirdik ..bir direk birde bilgisayar kaldı değişmedik .olur yanıkalmadı bu işin artık mahkemeye vermeyi düşünüyorum aylık 59 tl yi almasını biliyorlar fakat hizmet sıfır..adamım hızınıda düşürdüler fakat çözüm olmadı ..her yolu denedik..çözüm bulamıyorlarabi benim sorunumun aynısı sendede var demekki ..adamlar gele gele bıktı sanırım ..artık gelen gidende yok en son 3 kez aradım ne geri döndüler nede gelen giden olduvalla en iyisini yapmışsın emre ..fiyatlandrıma nasıl onda
abi 5gb kotalı vergi dahil 30 tl taraftar modem alırsan takımının attığı gol başına 100 mb kullanım hakkın oluyor.

ranger link=topic=59490.msg642762#msg642762 date=1351526727' Alıntı:
abi 5gb kotalı vergi dahil 30 tl taraftar modem alırsan takımının attığı gol başına 100 mb kullanım hakkın oluyor.
şu an bende kampanyalı bir tarifedeyim umut ..2 ay ücretsiz 1 sene 32 lira ..2 sene taahhüt

arkadaşlar bu konu altında benımde bir sorum var. Allah aşkına bu ttnet ne zaman kota kesiyor ya. örneğin bu ay ekimin 20sinde ekim ayının faturası geldi ama ay atlamadı kota hala yazıyor. Nasıl oluyo bu iş ?

abi sorunun çözüldümü bilmiyorum ben küfür ettim müşteri hizmetindeki elemana sorna ekipler e geldi onlara da sövdüm ki sorunu sonra buludrk köyün kendi dagıtıcısı bozukmuş bzim evin telefon hattı tellerinide değiştirdiler şuan full hız giriyorum ..
eğer modemde bi sıkıntı yoksa :
ruzgar çıktı hava yagmur yaptı işte sıncak oldu durup durup keisliyor ve hız testi yaptıgınızda çok düşük .çıkıyorsa kesin onlarda bi sorun wardır işin üstüne yüklenin kesin çözüyorlar :d
eleman beni aradı senin pcde virüs war diyo senin geç.... dedim pcde 3 tane ewde biri 2 aylıktı onda bile vasat değer veriryordu sonra olayı kendileri gelip pcde deneyince ögrendiler :D

kRnbL_59 link=topic=59490.msg643862#msg643862 date=1351758927' Alıntı:
arkadaşlar bu konu altında benımde bir sorum var. Allah aşkına bu ttnet ne zaman kota kesiyor ya. örneğin bu ay ekimin 20sinde ekim ayının faturası geldi ama ay atlamadı kota hala yazıyor. Nasıl oluyo bu iş ?
kota kesimi ayın basından biliyorum yani 31 ekim son 1.kasımda yenısıne başlıyorlar

SmhGwz link=topic=59490.msg643865#msg643865 date=1351759585' Alıntı:
kota kesimi ayın basından biliyorum yani 31 ekim son 1.kasımda yenısıne başlıyorlar
bende öylebiliyordum fakat ekim ayının faturası daha 20sinde gelince kıllandım bu durumdan avaba diğer aya mı sarkıtıyolar diye :s

kRnbL_59 link=topic=59490.msg643866#msg643866 date=1351759783' Alıntı:
bende öylebiliyordum fakat ekim ayının faturası daha 20sinde gelince kıllandım bu durumdan avaba diğer aya mı sarkıtıyolar diye :s
o bi önceki dönemin faturası faturada sağ üstte dönem yazıyor orda hangi dönemın faturası oldugu belli olur .D

SmhGwz link=topic=59490.msg643868#msg643868 date=1351760267' Alıntı:
o bi önceki dönemin faturası faturada sağ üstte dönem yazıyor orda hangi dönemın faturası oldugu belli olur .D
oda ayrı bi durum e faturaya geçtik adamlar bi gönderiyo bi göndermiyo anlamadım gitti.

kRnbL_59 link=topic=59490.msg643869#msg643869 date=1351760504' Alıntı:
oda ayrı bi durum e faturaya geçtik adamlar bi gönderiyo bi göndermiyo anlamadım gitti.
o şimdi e fatura döenmı oldugu için bazen otomatik olarak e faturaya alıyor bazen değiştiriyor salak onlar naptırklarını kendileri bile çzöemiyorlar sms geliyor yada online ttnet işleminde kolaylık la ugraşabilrisiniz yoksa ptt ayrı cins bular ayrı faturalar apek guvenmeyin gelip gelmemsinden :D

SmhGwz link=topic=59490.msg643874#msg643874 date=1351763034' Alıntı:
o şimdi e fatura döenmı oldugu için bazen otomatik olarak e faturaya alıyor bazen değiştiriyor salak onlar naptırklarını kendileri bile çzöemiyorlar sms geliyor yada online ttnet işleminde kolaylık la ugraşabilrisiniz yoksa ptt ayrı cins bular ayrı faturalar apek guvenmeyin gelip gelmemsinden :D
aynen adamlar tam cins.. sabahta uyarı geldi ekrana kota limitini aştınız netiniz yavaşladı şukadar felan diye. e yeni ay girdi zaten adamlar ne yaptıgını bılmıyo :D

SmhGwz link=topic=59490.msg643864#msg643864 date=1351759539' Alıntı:
abi sorunun çözüldümü bilmiyorum ben küfür ettim müşteri hizmetindeki elemana sorna ekipler e geldi onlara da sövdüm ki sorunu sonra buludrk köyün kendi dagıtıcısı bozukmuş bzim evin telefon hattı tellerinide değiştirdiler şuan full hız giriyorum ..
eğer modemde bi sıkıntı yoksa :
ruzgar çıktı hava yagmur yaptı işte sıncak oldu durup durup keisliyor ve hız testi yaptıgınızda çok düşük .çıkıyorsa kesin onlarda bi sorun wardır işin üstüne yüklenin kesin çözüyorlar :d
eleman beni aradı senin pcde virüs war diyo senin geç.... dedim pcde 3 tane ewde biri 2 aylıktı onda bile vasat değer veriryordu sonra olayı kendileri gelip pcde deneyince ögrendiler :D
semih netçilerle akraba olacaz en sonunda ..hattı değiştirdiler ,direkteki kutuyu değiştirdiler .en iyisinden modem de aldım. o kadar aradımki ben sayısını unuttum ..galiba mahkemeye verecem.hala aynı sorun devam ediyor