erkunt bereket 65

arkadaşlar biraz önce benim traktörü servise götürmüştüm. bayinin önünde bereket 65 4x4 ü gördüm. biraz inceledim.bereket 60 dan birkaç farklı özelliği var.turbo+intercoole+ ve bayinin dediğine göre 65hpmotor. kaç silindir olduğuna bakmayı unutmuşum ama yüksek ihtimalle 3 pistondur.. geri kalan her yeri 60lıkla aynı görünüyor..

Ynt: erkunt bereket 65

nimet 70 ayarında bi motor o zaman büyük ihtimalle cunku nimet te 68 hp 3 piston. inş motorunu perkins yerine baska bişey kullanmışlardır yada şanzumanını zf nin tam sekromeçli levyeli vitesi olarak kullanmışlardır agır devirli yapıp .

cazgin0020 link=topic=59492.msg642638#msg642638 date=1351500687' Alıntı:
nimet 70 ayarında bi motor o zaman büyük ihtimalle cunku nimet te 68 hp 3 piston. inş motorunu perkins yerine baska bişey kullanmışlardır yada şanzumanını zf nin tam sekromeçli levyeli vitesi olarak kullanmışlardır agır devirli yapıp .
yok dediğin gibi olsa iyi yaşar. her yeri motoru şanzımanı hidroliği aynı bereket 60 gibi.

aksazli link=topic=59492.msg642643#msg642643 date=1351501296' Alıntı:
yok dediğin gibi olsa iyi yaşar. her yeri motoru şanzımanı hidroliği aynı bereket 60 gibi.
o zaman mantıksız yapmışlar abi 65 hp gucundemi yine bilmiyorumda genelde erkunt 70 yazıyo 68 hp çıkıyo 80 yazıyo 75 hp çıkıyoda :) 60 yazacaklardı yenileyeceklerdi turbo intercol daha güzel olurdu 65 hp ise nimetlede herseyi aynısa ne farkı olacakki kesinlikle vardır bişeyi 62 hp dir belki :)

arkadaşlar bildiğim kadarı ile 4 piston bereketin motoru var üzerinde ama turbo ve intercooler ve pompa ayarı ile güçlendirilmiş 16+8 şamzıman nimetle aynı vites geçişlerine sahipler tam sekromeçli değil ama benim de kesin bilgim yok erkunt a yakın arkadaşlardan öğrendiğim kulaktan dolma bilgiler bende planlıyorum bu traktörü ayrıca 12+12 şamzıman olarak ta sunulacak lüksünün kabinli 2 wd fiyatı 55,000 tl e serisi 12+12 nin kabinli 2 wd si de 50,000 tl

Merhaba arkadaşlar. Ben de yeni 65 e aldım. İki gün oldu alalı daha. Hemen köyde 11 li kazayağını taktım ikileme yaptım. Birinci viteste bayır veya düz hiç farketmiyor. 15 devirden aşağıya kesinlikle düşmüyor. Eğer tarla düz veya hafif rampa ise ikici vitesle de çekiyor. 80 dönüm yer ikiledim, hemen merakla benzinliğe çektim. 195 TL lik mazot aldı. Yani dönümde 2,5 TL nin altına düşmüş. Daha motor sıfır olmasına rağmen bence çok iyi yaktı. Motor açılınca daha da düşeceğine eminim. Eve gelince hemen söktüm kazayağını, taktım 12 numara dörtlü pulluğu. Çeker mi çekmez mi diye çok merak ediyordum. Tarla kuru olmasına rağmen birinci viteste hiç zorlanmadan çekti. 70 e den tek farkı 5 nm tork. Bir de lastik ebatlarının farkı var. Onun dışında motor özellikleri birebir aynı. 4 beygirlik fark için 5 bin TL ödenmez diyorum.

YAĞMUR link=topic=59492.msg777562#msg777562 date=1379941776' Alıntı:
Merhaba arkadaşlar. Ben de yeni 65 e aldım. İki gün oldu alalı daha. Hemen köyde 11 li kazayağını taktım ikileme yaptım. Birinci viteste bayır veya düz hiç farketmiyor. 15 devirden aşağıya kesinlikle düşmüyor. Eğer tarla düz veya hafif rampa ise ikici vitesle de çekiyor. 80 dönüm yer ikiledim, hemen merakla benzinliğe çektim. 195 TL lik mazot aldı. Yani dönümde 2,5 TL nin altına düşmüş. Daha motor sıfır olmasına rağmen bence çok iyi yaktı. Motor açılınca daha da düşeceğine eminim. Eve gelince hemen söktüm kazayağını, taktım 12 numara dörtlü pulluğu. Çeker mi çekmez mi diye çok merak ediyordum. Tarla kuru olmasına rağmen birinci viteste hiç zorlanmadan çekti. 70 e den tek farkı 5 nm tork. Bir de lastik ebatlarının farkı var. Onun dışında motor özellikleri birebir aynı. 4 beygirlik fark için 5 bin TL ödenmez diyorum.
hayırlı olsun

YAĞMUR link=topic=59492.msg777562#msg777562 date=1379941776' Alıntı:
bende 70 e yi almadan önce senin gibi dedim 4 beygirlik fark için 5 bin TL ödenmez diye ama öyle değil işte 4 beygir büyük arka lastik klima ve arka tekerlerde 2 şer adet ağırlık önde ki ağırlıklar fark çok :)