Mibzer hakkında yardım

Herkeze kolay gelsin. Bizim mibzerimiz 97 yılında sıfır alınmış. hem oklu hemde kollara takılır haldeymiş. dedemler direk kollara takıp kullanmışlar.oku hıc kullanmamışlar fakat bizim 480 küçük geliyor. arazı eğimli 60 kg buğday 50 kg gübreden fazla koyamıyoruz mibzere. traktörün ön takımda hıdrolıkte hıc bıyer kalmıyor. şimdi sorum şu biz bu oku taksak dönerken çok zorlanırmıyız ? yani patinaj durumu felan ne olur ? zaten geri giderken ekmıyor yıllarca nıye denememişler anlamadım ???

Ynt: Mibzer hakkında yardım

14 lü filiz mibzer yani ben 14 boru saydım :)

Rampa çıkarken kollara yük binmediği içinmi sıkıntı olur ? Bi çaresi yokmudur ? Zaten bizim kanca çok geniş. Bunu kollara felan ayarlıycam yazın, oku sıfır duruyor bi kişide daha gordum ama onların arazı duz bıze gore

Ynt: Mibzer hakkında yardım

ademin link=topic=59510.msg642966#msg642966 date=1351542598' Alıntı:
Yan kollara zincir tak okun altından. Yokusu çıkarken hidroliği hafif kaldır arka tekerlere yük biner çıkar kedi gibi.

zaten bizim kanca geniş ben direk kollara takıcam ara demire :) o zaman hafif salladınmı tekerlere yük binmesi lazım zaten lastikler baya geniş fiatın ağırlıklar filanda tam kolay patınaj etmez diye düşünüyorum