3,085D Tohum Ekiminde (Ekim 2012)

Bu sene de hayırlısıyla tohum ekimini bitirdik,hatta ilk ektiğimiz yerler çıkmaya başladı bile. Açıkçası çok foto çekemedim bu sene çünkü tarlaların bir kısmı uzak olduğu için.genellikle 2 motor ekim yaptık doldur boşalt derken akşam oldu :) Bu sene esperya ve pehlivan cinsi buğdayı deneyecez ilk defa ekiyoruz,çevrede pehlivan ekip memnun kalanlar oldu,bizde bir deneyelim dedik.Bir de ilçedeki tohumluk üreten şirketle anlaşmalı olarak tiritikale ektik,fabrika inatla arpadan çok verim yapacağını iddia ediyor ancak ekenler biçim zamanını denk getirememekten şikayetçi,ya yaş oluyor kellede kalıyor ya da geç kalıyor dökülüyor diyolar bakalım görecez bu sene.

Tohum ekimini severim zevkli olur bir de bu sene 3,085le daha bir güzel oldu ;) Motoru almadan önce nasıl olsa 285 de işimizi görüyor aynı işi yapacaklar diyorduk ama aldıktan sonra fark anlaşılıyor,verdiğimiz paranın hakkını fazlasıyla veriyor.Düşünenlere tavsiye ederim.

2012 10 27 150

2012 10 27 151

İlk iki fotodaki köyün üstündeki tepede ormanda,arazinin bir kısmı ve köy gözüküyor

Uploaded with ImageShack.us

İş sonunda yırtık eldivenler ve boş romok :D

Bunlarda yuvak çekiminden fotolar,birkaç senedir kullanılıyor bölgemizde,tohumun çabuk çimlenmesini sağlıyor ve ilaç gübre biçim gibi işlerde tarla yüzeyi düzgün olduğundan dolayı daha rahat oluyor,çiftçeker motorlar yuvağı mibzerin arkasına takıyor,biz de seneye bir tane yaptırıp mibzerin arkasına takacağız bu sene yetiştiremedik ondan boş motorla çekmek zorunda kaldık

Birkaç foto da yardıma gittiğimden kalan fotolar,traktör Same 95T

Ynt: 3,085D Tohum Ekiminde (Ekim 2012)

kolay gelsin çağrı bey.bereketli olsun.cektiğiniz yuvaktaki tekerler ne tekeri ve büyüklügü ne kadar acaba.bende demir borudan yaptırdım ( biz silindir deriz) hidrolikle olandan.ben ekim yaptıktan sonra cekiyorum.baharında zamanlamayı iyi yapıpta yeşile cektiğin zaman verimde etkisi oluyo.bende mibzere yaptırmak istiyorum.bu tekerli olanların nasıl bişey olduğu hakkında biraz bilği verirseniz cok memmun olurum.

Ynt: 3,085D Tohum Ekiminde (Ekim 2012)

Allah tekrarına erdirsin çağrı.Harmanı bol olsun.285 den sonra 3085 ilaç gibidir.mibzer arkada rampa çıkarken niye bugüne kadar bekledimde almadım diyesi gelir.Ama her şey nasip işidir.