Sizin Erkuntunuz kaç litre yakıyor?

Ynt: Sizin ERkuntunuz kaç litre yakıyor?

nailyetek link=topic=59536.msg643326#msg643326 date=1351628460' Alıntı:
Arkadaşlar; takılmayın şu yakıt işine. Bütün traktörler için geçerli olan yakıt ölçümü tarla şartlarında olandır. Her hangi bir tarlanın ortasına 1000 m2 yer bölüpte yakıt ölçümü olmaz. Bunu rampa olanı var, değişken topraklı olanı var, çapı bozuk, şekli bozuk olanı var, sınırından geçemeyip ileri geri yapıp döneceğin yer var, başlarda yastıklama yapacağın yer var, bizim tarla gibi 13 da. da 19 tane ağaç olanı var, v.s. var oğlu var. Toplamda yapılan ölçümler gerçektir.
Mesela MF Dünya herk rekorunda bile sürülecek tarla bir hafta önceden sürülüp işlenmiş ve hatta elenecek duruma gelmiştir. Burda traktörün 24 saatteki performansı konfor yüzünden operatörün rahatlığı test edilmiştir. Yoksa kır bayır yerlerde MF de Case IH de o rekorları kıramaz ve o kadar tempoya dayanamaz.
nail abi tm haklısın ama bizim motoru servis ölçtü tumo wardı ondan bile fazla yaktı motor yani motorlarda bi sıkıntı oldugu kesin..
nh yi biz bizim burda çok yaktıyla biliriz başka bi sorunu yoktur ama halen millet onu alır niye alır dayanıklıdır b izim burlara gider ..
yerinesöförüne göre değişir ama sen bu motor bu kadar yakıyor en fazla bu kadar yakar diyorsan üretici olarak sonra ürettiğin mallarda böyle sorunlar olursa bence bu işte bi sorun wardır..

Bende nimet 70 var. Bayramdan önce 50 litre ile 48 dönüm yer sürdüm. 4lü 12 aydınla. Bu ikinci erkutum. Çok memnunum. Daha önce mavi vardı bende. Çok şükür kurtuldum. Her sene cebime erkuntum 4000 tl para bırakıyor. Bu parayla arabamı yeniledim.Fazla yakıt tüketiyor diyen arkadaşlara inanmayalım. ya problemi vardır yada hidroliği kullanmayı bilmiyordur. En önemliside kabin camım kırıldı 135 TL ' ye değiştirdim. Komşumda yeşil Johndire var 500 ' e zor buldu camı.Süsü batsın. Servisleride beni hiç üzmedi. fabrika bir deiğimizi iki etmiyor. Hepsinden Allah Razı Olsun.

FERRUH CAN link=topic=59536.msg643433#msg643433 date=1351669091' Alıntı:
Bende nimet 70 var. Bayramdan önce 50 litre ile 48 dönüm yer sürdüm. 4lü 12 aydınla. Bu ikinci erkutum. Çok memnunum. Daha önce mavi vardı bende. Çok şükür kurtuldum. Her sene cebime erkuntum 4000 tl para bırakıyor. Bu parayla arabamı yeniledim.Fazla yakıt tüketiyor diyen arkadaşlara inanmayalım. ya problemi vardır yada hidroliği kullanmayı bilmiyordur. En önemliside kabin camım kırıldı 135 TL ' ye değiştirdim. Komşumda yeşil Johndire var 500 ' e zor buldu camı.Süsü batsın. Servisleride beni hiç üzmedi. fabrika bir deiğimizi iki etmiyor. Hepsinden Allah Razı Olsun.
ne diyorsun sen ya motoru serviside sürdü hadi ben bilmiyorum pulluk ayarlamasını seervisi bayisi bilmem kimidemi bilmiyor..
siz böyle yakıyonuzda bizim motorlar niye 2 litre 3 litre yakıyor ;) bende h 3 le 15 gazla gidiyorum ;)
maviden niye kurtuldun maviler ii değilmi ;)
fanatiklik yapma

Edit: Motorların Yeni bişey ögrendim servis geçen gün E serisini yine test etmiş 1 dönum yer de 4.5 litre yakmış yolda ise 6 km de 2 litre

FERRUH CAN link=topic=59536.msg643433#msg643433 date=1351669091' Alıntı:
güzel konu ama siteye yeni gelen arkadaşların nedense hep en az yakan traktör , en güçlü traktör , en sert toprak , onlarda oluyor . erkunt konusu olsada önemli oldugu için bende td 85 d yakıtını yazayım traktör alacaklar en dogru kararı verebilsin 2000 metre karelik 1 dölümde 2.3 litre yakıyor bu gayet güzel.
ama yolda ve boşta çok yakıyor ibre devamlı hareket halinde ufak işte boşta 4 silindir çok yakıyor.

arkadaşlar bende hem 70 e 4*4 var hemde 60 zf tek çeker var 70 e ağır işte 60 lıktan hem az yakıyor hem pratik çırtlama sesi yok şanzıman vızıltısı yok taksi gibi ama zf 60 bg motora ne taktıysam hayır demedi allah var çok güçlü şanzuman yakıtlara gelelim 60 lık la 30 dekar yonca biçtim 32tl lik mazot yaktım l3 540 ekonomi vites 13 gazla biçim yaptım bu sadece dipnot sonra yolda 4 km de 1 lt yakıyor ortalama çiftte 1 lt yaktığımda oldu 1.5 lt yaktığım 4lü 13lük sabanla 14 15 gazla 70 e ye gelirsek o 2012 model şuan 331 saatte ilk aldığım zamanlarda 50 saat civarında iken cizel çektim dekarında 1 lt yaktı 2 nin 3 ile çektim ama öyle çizdirerek değil hakkı ile sonra silaj da ise yer düzgün oldumu 70 e dekarın da 10 ile 12 tl arası yakıyor 14 15 gazla vitese gelince 2 nin 3 ü zayıf yerlerde 2nin 4 ü ila ben çok memnunum yakıtlardan heleki 70 e bambaşka artı 70liğin ölçümlerinde kılima dahil.

SmhGwz link=topic=59536.msg643434#msg643434 date=1351669890' Alıntı:
ne diyorsun sen ya motoru serviside sürdü hadi ben bilmiyorum pulluk ayarlamasını seervisi bayisi bilmem kimidemi bilmiyor..
siz böyle yakıyonuzda bizim motorlar niye 2 litre 3 litre yakıyor ;) bende h 3 le 15 gazla gidiyorum ;)
maviden niye kurtuldun maviler ii değilmi ;)
fanatiklik yapma

Edit: Motorların Yeni bişey ögrendim servis geçen gün E serisini yine test etmiş 1 dönum yer de 4.5 litre yakmış yolda ise 6 km de 2 litre

kardeş o traktörlerde bir sorun vardır.ben 22 senelik çifçiyim daha çiftte dönüme 4.5 litre yakan traktör 110-90 gördüm oda mazotn ucuz zamanı arkadaş 2500 devirden aşşa düşmeden çift sürmüştü.

Bendede Erkunt var inan en çok memnın oldugum konu yakıt.2. traktörüm nh tt50 turbo intercool yolda ondan bile az yakıyor.tarlada daha bugün çalıştık tt50 11li kazayagı çekti dönüme 1.2 litre yaktı Erkunt 5li 13 no pullugu 30cm derinlikte 1L vitesiyle çekti 1.4 litre yaktı.

wood link=topic=59536.msg643681#msg643681 date=1351713653' Alıntı:
kardeş o traktörlerde bir sorun vardır.ben 22 senelik çifçiyim daha çiftte dönüme 4.5 litre yakan traktör 110-90 gördüm oda mazotn ucuz zamanı arkadaş 2500 devirden aşşa düşmeden çift sürmüştü.

Bendede Erkunt var inan en çok memnın oldugum konu yakıt.2. traktörüm nh tt50 turbo intercool yolda ondan bile az yakıyor.tarlada daha bugün çalıştık tt50 11li kazayagı çekti dönüme 1.2 litre yaktı Erkunt 5li 13 no pullugu 30cm derinlikte 1L vitesiyle çekti 1.4 litre yaktı.
walla bilmiyorum bakalım servis geldi kendi ölçtü 1.dönüm yerde 1000metre karede tam 4.5 litre yaktı ve bilmiyorum naacaklar konuyla ilgliniyoruz dediler. :( yani ilk geldiğindede anlamıştık yolda çok yakınca dedik çok yakıyor öltüler pompa ayarına gitti ve geldi yine aynı durumda bkalaım hayırlısı olsun ama bizde bi sorun yok motorda war bi sıkıntı bariz belli..

SmhGwz link=topic=59536.msg643685#msg643685 date=1351713935' Alıntı:
walla bilmiyorum bakalım servis geldi kendi ölçtü 1.dönüm yerde 1000metre karede tam 4.5 litre yaktı ve bilmiyorum naacaklar konuyla ilgliniyoruz dediler. :( yani ilk geldiğindede anlamıştık yolda çok yakınca dedik çok yakıyor öltüler pompa ayarına gitti ve geldi yine aynı durumda bkalaım hayırlısı olsun ama bizde bi sorun yok motorda war bi sıkıntı bariz belli..
gerçekten 4,5 litre astronomik bir rakam eğer tarla şartları ve sürüm şartları uç ekstrem değerler değilse. bu da kesinlikle traktörde bir sorun olduğunu gösterir. bence traktörün bütününe odaklanılmalı ki sorun bulunsun o parçayı bu parçayı söküp yollamak sorun çözmeyebilir fakat traktörün tamamını görüp karar verebilecek düzeyde servisler çok az sayıda inş sorun çözülür.aksi halde 4,5 lt yakması kesinlikle ' ' kullanıcı hatası ' ' veya normalmiş gibi karşılanamaz

phantomerkunt link=topic=59536.msg643698#msg643698 date=1351715567' Alıntı:
gerçekten 4,5 litre astronomik bir rakam eğer tarla şartları ve sürüm şartları uç ekstrem değerler değilse. bu da kesinlikle traktörde bir sorun olduğunu gösterir. bence traktörün bütününe odaklanılmalı ki sorun bulunsun o parçayı bu parçayı söküp yollamak sorun çözmeyebilir fakat traktörün tamamını görüp karar verebilecek düzeyde servisler çok az sayıda inş sorun çözülür.aksi halde 4,5 lt yakması kesinlikle ' ' kullanıcı hatası ' ' veya normalmiş gibi karşılanamaz
walla war bi anarmollik bkalım servis baktı kendi sürdü böyle yani war bişeyler :D

ademin link=topic=59536.msg643718#msg643718 date=1351717704' Alıntı:
Pompa ayarı bilmem ne ayarı direk satın kurtulun.o ne öyle lazerli tesviye mı yapıyor 4 litreyle. Valla bak direk satın defolu ürün o paranıza yazık.
satınca nolcak i ben o kadar para veri satarken o war bu war deisinler sonra böyl eçıksın ben 10 bin zarar edeyim bi motor değişiminde sonra nolcak..
bozuk mal sa üretici olarak arkasında dursun beni ilgilendirmez .. yada versin paramı alın motorunu gideyim nh alayım yakarsada yakıyor ki çekiyor derim ..

veyisaksit link=topic=59536.msg643829#msg643829 date=1351726917' Alıntı:
herkez pompa ayarndan konusuyor. 3 yıl garantısı dolunca pompa arızalı veya bır yerı degısecekse pompa parçası cok pahalı dedıler dogru mu bu. bu konuda bılgısı olan var mı.
Mazot pompası eleman değişimi 1800 TL imiş. 2011model Nimet 70 in.:)

Kaldıgımız yerden devam :D akşam erkut saba erkunt :D
nailyetek link=topic=59536.msg643830#msg643830 date=1351727387' Alıntı:
Mazot pompası eleman değişimi 1800 TL imiş. 2011model Nimet 70 in.:)
yanlız nail abi bu fiyat fazla geldi bana ben bi sene önce 54-c ye yag attırdım sonra bizim enjektörler bozulmuştu bunlar 4 tane oluyordu galiba ve 50 şer lira fln diyordu eleman bu kadar kopmle pompa fiyatımı :D

yorumların hepsini okuyamadm dışarı çıkcagım için. durum aynımı sorun çözldumu blmem ama pompadan deilse siboblardandır büyük ihtmal ?
bzm td de böyle bı sorun olmadı yalnız motorsklettmde şuan öle. bilecikteki motorskletcıler pek sıbob ayarlamaktan anlamıyor.
önceden 42km gezıyodum 5tllk benzınle. sibob ayarı yaptırdm bi anda 25kmye düştü tüplü şahinden fazla yakıyor aa... motoru .D bunun gibi olmasın sıboblarla ilgili olablr die düşünüyorm :)

SmhGwz link=topic=59536.msg643839#msg643839 date=1351750010' Alıntı:
Kaldıgımız yerden devam :D akşam erkut saba erkunt :D yanlız nail abi bu fiyat fazla geldi bana ben bi sene önce 54-c ye yag attırdım sonra bizim enjektörler bozulmuştu bunlar 4 tane oluyordu galiba ve 50 şer lira fln diyordu eleman bu kadar kopmle pompa fiyatımı :D
Pompa eleman kesmiş, 1800 TL ye bayi yaptırmış ve parasını tabiki traktör sahibinden almış. Eğer sen yaptırsaydın daha fazla tutardı demişler.

one öyle beyaw biz fiatı ramazan ustaya 3 sene önce revizyon ettirdik pompa 600 tl ile çıktı

ama şanzımanda sorun olduğu için tümoyla değiştirdik

serdar437065 link=topic=59536.msg644222#msg644222 date=1351805173' Alıntı:
one öyle beyaw biz fiatı ramazan ustaya 3 sene önce revizyon ettirdik pompa 600 tl ile çıktı

ama şanzımanda sorun olduğu için tümoyla değiştirdik
480 Fiat 600 TL civarı, 5556-54c bosch pompa olanlar 350-450 arası tutar. 135 MF 600+ 88 modele kadar olan 240 MF ler 600+ 89 dan sonraki MF 240 ların elemanı 350 TL, bizim kralın eleman 350 TL +işçilik, bizim İveco 35-9 un elemanı kaplama aldım geçen sene 800 TL, tuttu. 8066 1100 TL, bildiklerim bunlar. Eleman değişirse çıkacak rakamlar bunlardır.