Sizin Erkuntunuz kaç litre yakıyor?

Konuda başlıkta oldugu gibi erkunt kullanıcıları olarak kaç litre yaktıgını yazalım ..
başta kavga etmeden fanatiklik yapmadan.. (hatta sadece ERkunt kullananlar yazarsa ii olur )

Önce ben yazayım:
Nimet 70 Zf sanjıman Tarlada 4 -12 ipulluk ile H 3 ile 2 litre ortalama
Silajda ise mısırın boyuna göre 4 ile 6 litreye kadar çıkıyor..
-----------------------------------------------------------------------------------
Nimet 70 E serisi tarlada 4 -12 pulluk ile 2nin 2 vitesiyle 4 litre ortalama bazen dün kü sürümde 4.5 litre yakmış .(

Moderatör tarafında düzenlendi:
Ynt: Sizin ERkuntunuz kaç litre yakıyor?

80.3 e 4x4 2012 model turbo ınterclr.
4lü 16 inç pullukla 1.2 - 1.3 yakıyor 13 saat çalışıyor 100 litre ile. ama güz süreğinde yumuşak ve 50 dönümlük falan tarla olursa 1 litre de yaktırırım. çünkü ilk aldıgımızda daha ilk saatlerde güz süregınde 2 parca tarla 90 dönüm yer sürdüm 1 depo ıle.

11 li kazayağı ile 1 depo ıle 150- 200 dönüm arası çekerim.

vites hızları km/saat karşılığı nedir
motor devri , hangi üründen sonra sürüm yapıldı , sürüm derinliği ,toprak yapısı ve sürüm zamanı gibi yakıtı değiştiren faktörlerin hatırladığınızı yazarsanız daha ayrıntılı olur

hasanfuat link=topic=59536.msg643191#msg643191 date=1351615355' Alıntı:
vites hızları km/saat karşılığı nedir
sürüm derinliği ,toprak yapısı ve sürüm zamanı gibi yakıtı değiştiren faktörlerin hatırladığınızı yazarsanız daha ayrıntılı olur
70-56 turbolum vardı aynı toprakta 4 lü 10 numara çekiyordu 285 mf 4lü 10-11 çekiyor.. derınlığı hiç ölçmedim ama normal hakkında yapıyorum. düz 1 bazende 2nin 3 ü ile çift sürüyorum 16 gaz da.

298 saatte erkunt 80 turbolu 3 silindir standart kabinli klimalı 18 -20 litre ile yaklaşık olarak 80 dönüm kazaygı çektim.22 litre mazotla 90 dönüm yer ektim.pulluk daha nasip olmadı ilk aldıgımda deneme amaçlı kullandık şuan pompa ayarı yapıldı pulluğu bekliyoruz yağmur yagarsa.

kardeşim erkunt 5 12 ve 5 li 14 ünlü alplerle 1-1,2-1,3 arası yakıyor. onon traktör çok seri ve çok güçlü bayılma yok denecek kadar az. 600 saat lüks seri 3 silindir turbolu intercoll yok

babamın ki 200 saatte 1,5-2 litreyi yakıyor bayılma çok fazla enjektörler temizlenecek sıkıntı bulundu. lüks seri 3 silindir turbolu intercoll yok.
bizler yakıtlardan çok memnunuz.

erkunt sabır işi.

köylü link=topic=59536.msg643205#msg643205 date=1351617346' Alıntı:
298 saatte erkunt 80 turbolu 3 silindir standart kabinli klimalı 18 -20 litre ile yaklaşık olarak 80 dönüm kazaygı çektim.22 litre mazotla 90 dönüm yer ektim.pulluk daha nasip olmadı ilk aldıgımda deneme amaçlı kullandık şuan pompa ayarı yapıldı pulluğu bekliyoruz yağmur yagarsa.

kardeşim erkunt 5 12 ve 5 li 14 ünlü alplerle 1-1,2-1,3 arası yakıyor. onon traktör çok seri ve çok güçlü bayılma yok denecek kadar az. 600 saat lüks seri 3 silindir turbolu intercoll yok

babamın ki 200 saatte 1,5-2 litreyi yakıyor bayılma çok fazla enjektörler temizlenecek sıkıntı bulundu. lüks seri 3 silindir turbolu intercoll yok.
bizler yakıtlardan çok memnunuz.

erkunt sabır işi.
Gerçekten SAbır işi ilk dediğiniz 80 dönümde sizin motorda o zman 4 litre yakmış oluyor ?
birde Şöyle bbişey war arkadaşlar Bizim Motorlarda U.K yazıyor yani Orjinal ingiliz perkins değilmiş hindinstan montajmış eh o zmn farklı bi seri açıp bunlar böyle deselerdedi Jd ler gibi almazdık arkadaş..
motorun hergun bi foryası çıkması adamı tav adiyor açıkcası jd yi yada nhyi herkes karşı bi önyargılı ama adamların ne oldugu belli ..
uyy-*s

bende söyle açıklım ben mısır yeride düz saman tarlasıda şimdi bu senenin sürümleri yeni oluyor E serisinle yeni yağan ve 2*2 nin kaçla gidiyor bilmiyorum şimdi ama normalde motoru zati 14 gazda sürsen 16 -20 gazda sürsen pek fark yapmıyor..
motorların S serisinde biz Tarla H 3 le sürüyoruz ve gidişi güzel yada Seri L2 le sürüm yapıyorum bu sürümlerle serviste sürdü motorlar yakıtta pek bişey oynamadı ..
hatta e serisinde tarları değiştirdik kum yeri sürdük yine 2.5 litre yaktı
Şu motorlara Dijital Km/H mazeme warmış nerden bulabilirm?

bilmiyorum.bizim araziler çok zor çok rampa mesal dün nohut götürdüm 4 ton bürüt 8980 kğ geldi.kantarda bir rampada 3 yavaşa düştüm.hızlı 4 le rahat gittim.bilederinki çift romorkla bayılmadan gidiyor.babamınki yavaş 4 bile atılmaz.
U.K olayını şimdi duydum.eger gerçekse çok üzüldüm.şahsen bende kesinlikle almam.
tümosona kızıyorduk jondereye hattata kızıyorduk erkuntada çokdan kızarız.
ama bizim traktörler harbiden az yakıyor. bizler tarlaya 3-4 km yolsan gitmiyoruz yaklaşık 16 km yol gidiyoruz 20 km yol gidiyoruz birde gelmesi var.

benimde erkunt 80t 2008 model 3000 saati geçti geçen ölçtüm yakıtını 4 13lü ile 1.4 lt yaktı normal derinlikte sürdüm daha önce birde aynı pullukla aynı derinlikte yonca yeri sürmüştüm 2.5 litre yakmıştı bi viteste aşşagı anca gidiyordu.

nabolant link=topic=59536.msg643230#msg643230 date=1351619410' Alıntı:
merak etmeyin arkadaşlar hindistan değil , U.K. (United Kingdom) yani İngilterenin bir diger adı birleşik krallık demek,İngilizler hala sömürgecilik günlerini unutamıyorlar

evet şimdi baktım bande aynı gördüm.
erkuntun perkıns motoru yaptıgını biliyorum ama içime ateş düştü.hele yahu..

köylü link=topic=59536.msg643220#msg643220 date=1351618881' Alıntı:
bilmiyorum.bizim araziler çok zor çok rampa mesal dün nohut götürdüm 4 ton bürüt 8980 kğ geldi.kantarda bir rampada 3 yavaşa düştüm.hızlı 4 le rahat gittim.bilederinki çift romorkla bayılmadan gidiyor.babamınki yavaş 4 bile atılmaz.
U.K olayını şimdi duydum.eger gerçekse çok üzüldüm.şahsen bende kesinlikle almam.
tümosona kızıyorduk jondereye hattata kızıyorduk erkuntada çokdan kızarız.
ama bizim traktörler harbiden az yakıyor. bizler tarlaya 3-4 km yolsan gitmiyoruz yaklaşık 16 km yol gidiyoruz 20 km yol gidiyoruz birde gelmesi var.
Bizim tarlalar yakıdna war uzakta yolda böyle romorkla fln gitmedik yani 54-c ile kulalnıyoruz ama balya makinasını taşırken fazla zorlanmıyor..
motorların agır olması yolda biraz etkenliği war sanırım ama ben orasında değilim üretilen motorların Sanş işine dönmesi ve sorunların ilgilenmemeleri durumu farklı boyutlara çekiyor..
TT 55 link=topic=59536.msg643223#msg643223 date=1351619093' Alıntı:
sonuç olarak.80 lik 70 den az yakıyor. e serisini bedava verseler almayın mı diyorsunuz.
80 liği bilemiyorum galiba öyle motorun kendide agır zati demekki 80 likler daha güzel.. E serisi bizdekindemi bişey war bilmiyorum ama motor gerçekten fazla yakıyor..
nabolant link=topic=59536.msg643230#msg643230 date=1351619410' Alıntı:
merak etmeyin arkadaşlar hindistan değil , U.K. (United Kingdom) yani İngilterenin bir diger adı birleşik krallık demek,İngilizler hala sömürgecilik günlerini unutamıyorlar
Bende böyle biliyordum ama hindistan fln dedier aklım karıştı açıkası inanamadım hattta iddaa ettim erkunta olmaz dedim ..

ademin link=topic=59536.msg643189#msg643189 date=1351615212' Alıntı:
80.3 e 4x4 2012 model turbo ınterclr.
4lü 16 inç pullukla 1.2 - 1.3 yakıyor 13 saat çalışıyor 100 litre ile. ama güz süreğinde yumuşak ve 50 dönümlük falan tarla olursa 1 litre de yaktırırım. çünkü ilk aldıgımızda daha ilk saatlerde güz süregınde 2 parca tarla 90 dönüm yer sürdüm 1 depo ıle.

11 li kazayağı ile 1 depo ıle 150- 200 dönüm arası çekerim.
biz 110-90 a 4lü 16 pulluk takıyoruz ama sizinki kadar kadar az yakamıyoruz :)

• Beğen
Tepkiler: sabri26

semih bende erkunt kullanıcısıydım biliyosun bence fazla yakıyo snn erkuntlar eger büyük tarlada degarda 2 litre yakıyosa zf şansumanlı çok yakıyo max 1.5 litre yakması gerek heleki e serisi erkunt zf den az yakıyo normalde denedik cunku biz hem seri çekip hem az yaktı. birde 1000 saat olunca sibob ayarlarını yaptırınca motor daha oturaklı oluyo daha az bayılıyo rahat çalışıyo yakıt dusuyo ve güzel bi pompacı bulup bi pompalarını yaptırın o motorların bizim burda bi adam var 71 70 tumosan aldı oda az çekiyodu ve az çekince motor yakıyodu adam sıfır motorun ponpasını ve enjektorlerinimi ne yaptırdı motor şimdi çok güzel oldu yani bi baktırmanızı tavsiye ederim. dedigin gibi erkuntun can sıkan yanları çok olmaya basladı nh çok yaksa bile sıkıntı çıkartmadıgından daha yakın geliyo artık insana.

cazgin0020 link=topic=59536.msg643245#msg643245 date=1351620065' Alıntı:
semih bende erkunt kullanıcısıydım biliyosun bence fazla yakıyo snn erkuntlar eger büyük tarlada degarda 2 litre yakıyosa zf şansumanlı çok yakıyo max 1.5 litre yakması gerek heleki e serisi erkunt zf den az yakıyo normalde denedik cunku biz hem seri çekip hem az yaktı. birde 1000 saat olunca sibob ayarlarını yaptırınca motor daha oturaklı oluyo daha az bayılıyo rahat çalışıyo yakıt dusuyo ve güzel bi pompacı bulup bi pompalarını yaptırın o motorların bizim burda bi adam var 71 70 tumosan aldı oda az çekiyodu ve az çekince motor yakıyodu adam sıfır motorun ponpasını ve enjektorlerinimi ne yaptırdı motor şimdi çok güzel oldu yani bi baktırmanızı tavsiye ederim. dedigin gibi erkuntun can sıkan yanları çok olmaya basladı nh çok yaksa bile sıkıntı çıkartmadıgından daha yakın geliyo artık insana.
ya işte e serisini pomplarda dediler servis fln fabrikaya gönderdiler geldi yine aynı yolda da fazla yakyıor aynı gazla eleman gidip geldi normal motor 5 yakacaksa bizim E serisi 7 yaktı..
motorlar zati bu gune kadar hep şu saate gelsin bu saate gelsin diyerek garantileri bitecek duruma geldi ..
ve ben 54-c ile balya bagladımı da bilirim yani pompaları ii ayar yapılıktı hiç sorunsuz tıkır tıkır gidiyordu tek sorun yakıtı idi
hadi çeker alalım zamanıda geldi dedik baktık 16 vites ve motorun perkins olusuyla erkunt wardı yerli modellerin içinde ii diye aldık sonra böyle olması işleri sarpa sarıyor açıkcası..
100.4 same ile tam depo ile 3 gun saman baglayan bi abim war yani şu anda same deutz farh dönebilirim durum karışık

SmhGwz link=topic=59536.msg643255#msg643255 date=1351620592' Alıntı:
ya işte e serisini pomplarda dediler servis fln fabrikaya gönderdiler geldi yine aynı yolda da fazla yakyıor aynı gazla eleman gidip geldi normal motor 5 yakacaksa bizim E serisi 7 yaktı..
motorlar zati bu gune kadar hep şu saate gelsin bu saate gelsin diyerek garantileri bitecek duruma geldi ..
ve ben 54-c ile balya bagladımı da bilirim yani pompaları ii ayar yapılıktı hiç sorunsuz tıkır tıkır gidiyordu tek sorun yakıtı idi
hadi çeker alalım zamanıda geldi dedik baktık 16 vites ve motorun perkins olusuyla erkunt wardı yerli modellerin içinde ii diye aldık sonra böyle olması işleri sarpa sarıyor açıkcası..
100.4 same ile tam depo ile 3 gun saman baglayan bi abim war yani şu anda same deutz farh dönebilirim durum karışık
semih bende deutz var gerçekten çok cimri bi makina. ama yinede balya falan çok işliyosan nh dusunursende 75 56 derim turbo intercol 4 piston hem ama yakıt tabi vardır onlarında.