NH td 90 ile JD 5085 M değişimi

arkadaşlar bizim komşuda td90 var akıllarını jd 5085m ye takmışlar. td çok iyi bildiğim bi makina ama jd hakkında hiç fikrim yok forumda cok yakıyo denılıyo baska her özelliği iyi.

Sizce hangisi daha iyi ? daha az yakar ? hangisi daha çok çeker. bilen duyan varsabi yazabilirse sevinirim.

Ynt: NH td 90 ile JD 5085 M değişimi

bak ın ben geçen test ettim iki makinayıda çok iyi bilmekteyim ...

john dereyi alırsa o arkadaş hidrolik sisteminden bir şey beklemesin sadece konfor olarak jd biraz üstün arasında çok aşırı fark yok yakoında 85 bg star adlı konu açacağım biraz müsade edin orda net olacak her şey

R serisi jd olsa belki daha farklı olaiblir ama konfor harici jd de bi farklılık yok sanırım..
birde arka kolların kaldırması jdlerin birazdaha haiff galiba.. nh de lastikler eğilir yinede kaldırır ama jd de böyle mi oluyor bilemiyrum :D
bence nh daha ii

TD90D hidrolik shutlelimi? 2012 JD M serileri 32+16 2011 ler 16+16 her modelde hidrolik shutle mevcut,
yani JD nin
+ ları hd sht, 32+16 vites.
- leri hidrolik kaldırma kapasitesinin az olması, yakıtın fazla olması

Bence gereksiz bişey.TD90D ' nin üstüne koyar o parayı 100 veya 110 alırım daha mantıklı.Para artarsa da ekipman büyütürüm. JD ' de hidrolik yok.Çekiş ahım şahım değil.Ama kabine bakarsan gel beni al der ayrı mevzu.Melek yüzlü şeytan yani.

konfor olarak nh den konforlu iki makinayıda kullandım ama bir kubotadan şöyle konforlu diyemem dekarda dip patlatanda 2 ltre yaktı yakıtıda var boşa masrafa gerek yok teknoji olarak bir üstünlüğü yok ki

jd nin hidrolik kaldırma kapasitesi az kağıt üzerinde de ben olsun 95.ve 105 dahil 6 başka kullanıcının hiç biri gerçekten azmış demedi ya
neye göre az kime göre az ben normal kuru tarımda kullanıyom
fanatiklik olarak algılamayın kaldırma kapasitesi yetmediği gün onuda yazıcam

Yorumlar için teşekkürler hepinize. Verdim ayarı arkadaşlar :) çok yaktığını söyledim. Deymez dedim Caydılar biraz. Ama aşırı rahat taksi gibi dedim tekrar gözleri parladı :)))

kardes bızde her 2 markadanda war yakıta gelınce benım kadar ölçen ayarlayan bulamazsın dun goble çektık depoları fulleyıp basladık iş sonunda john deere nh den 5 litre fazla aldı yanı john dere bıraz fazla yakıyo td 95 e 28 li goble 5083 e 26 li goble