Ls2013 sorularınız burada..

Arkadaşlar sık sık yeni konu açmak yerine sorularımızı bu başlık altında sorabiliriz... aslında herkes oyuna olan bakış açısınıda yazabilir..
ben başlıcak olursam oyun harita olarak bana güzel geldi fakat traktörlerin özellikleri yetersiz. ayrıca haciz konmuş tarlaları açık arttırmada alabiliyoruz bu çk güzel olmuş...

Ynt: Ls2013 sorularınız burada..

Ben soriyim o zaman. Silajı yaptım hayvanların yanındaki betona koydum, hatta üstüne de çiğnedim compacting %100 yaptım fakat onu hayvanların önüne veremiyorum. Sanırım üstünü naylonla örtmek gerekiyormuş. Bu konuda biligisi olan yardım ederse sevinirim.

evet üzerini örtüp fermantasyon yaptırman gerekiyo. yürüyerek silonun yanına geldiğinde e veya r tuşlarından birine şimdi tam hatırlamıyorum basman gerekiyo. çürüme işlemi %100 oldugunda branda açılıyo ondan sonra verebiliyosun. İYi oyunlar..

kRnbL_59 link=topic=59599.msg644288#msg644288 date=1351809842' Alıntı:
evet üzerini örtüp fermantasyon yaptırman gerekiyo. yürüyerek silonun yanına geldiğinde e veya r tuşlarından birine şimdi tam hatırlamıyorum basman gerekiyo. çürüme işlemi %100 oldugunda branda açılıyo ondan sonra verebiliyosun. İYi oyunlar..
Teşekkür ettim. Bende o tuş çıkmıyodu üstüne gelince sonra biraz daha silaj doldurdum çıktı bu sefer. R tuşuymuş bu arada naylonla üstünü örtmesi.

ibrahim link=topic=59599.msg644391#msg644391 date=1351855217' Alıntı:
Teşekkür ettim. Bende o tuş çıkmıyodu üstüne gelince sonra biraz daha silaj doldurdum çıktı bu sefer. R tuşuymuş bu arada naylonla üstünü örtmesi.
Evet sonra olgunlaşma süresini gösteriyo zaten %olarak. ama ordaki slaj bitmeden bidaha üzerine dökemiyoruz
recover90 link=topic=59599.msg644394#msg644394 date=1351855319' Alıntı:
Silajı hangi ekipmanla yapıyosunuz ben denedim olmadı krone ile...
krone big x 1000 ve krone easy connect diye ismi olan ekipmanla biçiliyo mısır.

manavinternet link=topic=59599.msg644532#msg644532 date=1351876688' Alıntı:
bende zamanı reale alamıyorum ayarlar bölümünde yok yardımcı olurmusunuz
oyuna girdiğinizde esc tuşuna başıyosunuz yukarıda ok işaretleri var bikaç sayfa değiştirdikten sonra zaman ayarı kısmı çıkıyo ordan ayarlayabilirsiniz..

agrolux75 link=topic=59599.msg644627#msg644627 date=1351886382' Alıntı:
icralık tarlalar var dedin bana hiç den gelmedi :)
evet o bazen oluyo sana uyarı geliyor veya haritada numarası kırmızı oluyo. banada 1sefer rast geldi arttırdım arttırdım tarla normal fiyatına gelınce arttırma iptal oldu :)

Oyun bir çok yenilikle gelmiş. Yeni başlayanlar ve tam çözemeyenler için deneyimli arkadaşlar ayrıntılı çözümleri yazsalar çok iyi olur. Çünkü tam anlamayınca veya çözemeyince mantığı kalmıyor oynamanın.

Benim gördüğüm gözüme çarpanlar şöyle,

Tarlaları açık artırmayla satın alabiliyormuşuz. Ancak bana henüz denk gelmedi.

Oyunda aldığımız ekipmanları geri satabiliyoruz. Ancak aldığımız tarlaları satabiliyormuyuz? Bilmiyorum?

Traktör ve ekipmanları ve hayvanları aldığımız Shop ' un yanında bir alan ayırmışlar. 1/2 fiyatının %20 üstünde satabiliyoruz. Bunu güzel düşünmüşler.

Ürünleri sattığımız silolar yada şirketler zaman zaman alım fiyatlarını artırıyorlar. Patates ' i Normal fiyatının 1.7, Canola yı normal fiyatının 1.60 ' sına bu yerlere satabiliyorsunuz. Harita da bu yerler yanıp sönüyor. Ayrıca PDA ekranında da uyarıyor.Belli saatler aralığında ürünü yüksek fiyattan alıyorlar.

Traktör ve Ekipmanlar da da zaman zaman indirime gidiliyor.Bu ekipmanların fiyatı yeşil oluyor. Ama bunu takip edebileceğimiz bir ekran var mı bulamadım. Mağazayı gezerken karşıma çıktı. %30 iskonto yapmışlardı ekipman için.

Oyun ilerledikçe Banka da ki Limitlerimiz de artıyor mu? acaba. Denk gelen var mı?

Daha İnek, koyun, tavuk beslemedim. Hilesiz oynamaya çalışıyorum. Alet edavat alabilmek için 2014 oyununa kadar oynamak gerekecek sanırım bu gidişle. Görevler var onlar da olmasa tarla biçmekle ne banka borcunu ödeyebilirsiniz ne işçi ücretlerini.

Görevlerde çok saçma olmuş. Ufak bir alan çim biçme için 2.000-3.000 $ para ödüyor. Erken bitirirsen bonus da veriyor. Bir kasa soda için 2.900 $ veriyor. Soda nın kasası kaç para ki, Öyle yapacaklarına Golf ve kamp tesisini işletip günlük para verselerdi daha anlamlı olurdu sanırım.

aldığımız tarlaları malesefki satamıyoruz,indirime giden malları takip edebilme imkanımız yok arada satın alma ekranında takip edilebilir, evet oyun ilerledikçe bizim arazimiz arttıkça gerçekteki gibi kredi limitimiz artıyor, oyundan zevk almak hile yapmadan gerçekten çok zor. ilk basta para hilesiyle ekipmanlarını alıp daha sonra hile yapmadan devam etmek en mantklısı. oyun genel olarak güzel fakat ayrıntılı düşünüldüğünde gerçekten saçma yönleri var..

Faruk9154 link=topic=59599.msg644878#msg644878 date=1351949022' Alıntı:
Yem karıştırma makinalarını kullanamıyorum nasıl ve nerde nerelerde kullanabiliriz. Bilgisi olan varmı acaba?
yem karma makinelerini inek ve koyun beslemesınde kullanılcak. ihtiyacın olan ön yükleyicili bi traktör makınenın içine balya slaj attıgında otomatık karışıyo ineklerin yemliklerine yanaştığında Q tuşunla dökülüyor..

Arkadaşlar benden sizlere tavsiye para kazanamk istiyosanız BGA silosuna slaj yapın ve sonra kepçe alıp onu satın çok getirisi oluyo ;)