8075 daralıyor çare nedir?

değerli arkadaşlar:yaz başında babam sıfır tümo 8075 almıştı. hatta almadan burada fikir almak için konu açmıştım sağolsunlar arkadaşlar tavsiyelerde bulundular.81 75 tavsiyeleri olmuştu, işin açığı bende aynı görüşteydim. ancak biraderin etkisinde kalan babam
yine bildiğini yaptı.
şimdi şöyle bi sorun var traktör 3 ayda 500 saati geçti. birader tuuttu 5 li 12 li alpler pimsiz pulluk aldı tabi benim çok büyük alma etme demem yine işe yaramadı.babamla telefonda konuştum bıçağın birini çıkarıp 4 lü 12 şekilde tarla (mısır yeri) sürüyor. ve diyoki traktör daralıyor.2 nin 3 üyle ancak sürüyormuş. normal şartlarda 3 ün 1 yada en kötü 2 ni 4 ü ile sürmesi gerekirken.
değerli arkadaşlar turbo var intercol var ama traktör daralıyor gaz yemiyor. ve hala mazotu içiyor.ya biz mi bu iş beceremiyoz yoksa başka bilmediğimiz bir şeymi var
30 yıl 640 kullandık böyle bi sorun yoktu olmadı. köpek gibi gaz yiyip çekiyodu. işi açığı pişmanız. ne diyim yeni traktör alacaklara tavsiyem uzak dursunlar. yedek parça ucuzmuş bolmuş peh.
arkadaşlar yorum ve önerilerinizi bekliyorum

Ynt: 8075 daralıyor çare nedir?

ayrıca bişeyler daha ekliyeyim yolda gitmiyor bu tümosanı üreten mühendisler hiç mi kendini geliştirmiyor. kuyruk mili 2 devir 540 ve 750 yetmiyor. geri vitese geçerken hala carlıyor. ya tümoyu seven arkadaşlar muhakkak vardır kusura bakmasınlar ama bu yerli traktör sanayi bu şekilde gelişmez.

senin pompada sorun vardır bende 7065 var 65 hp 3 silindir hem çekişi iyi hem yakıtı 4 lü 10 numara seri 1 le bile gidiyo ama yerlerimiz taşlı olduğu için 2 nin 4 u ile sürüyoruz traktör 185 saatte

çekmeme konusuna gelince kutahya bayısı alırken dedi 9580 tumosan verdik 5 li pulluğu çekmedi dedi servis geldi pompayı fabrıkaya yolladık geri geldi adam şimdi 5li 13 no kullanıyomuş gayette memnunmuş

bi servis ve fabrıkaya danış bence :S

bizim köydede 5tane tümosan var mesale 7170 4lu 11 ile 2nin 3 üyle sürüyor 8085 var normal oda 2 nin 3 üyle sürüyor yavaş gidiyor yakıtına az diyorlar ama bilmiyorum çıtte bizim valtra a75 1 le sürüyok tümosanlar yetişemiyor yani hız konusuna gelince rampada vitesten düşmüyor ama çok yavaş hızli gitmiyor tümosan lar birazda içi dar ama sen bi servise sor

senin sorununa benzer bizim burada da yaşandı. pompa ayarı bozukmuş. serviste düzelttiler, şimdi gayet memnun. işin doğrusu konuştuğum bütün tümosancılar çekişten memnun ancak malzeme kalitesinin düşük olduğundan şikayetçi.

senin traktörde sorun yok bence 5li12 pulluk agır gelir tak 4lü 13ü bir dene 2+4ile 15 16 gazda gitsin

kardeş o milletin 1 düzle gidiyo filan dedigine inanma bendede erkunt 80.4 var bende 5 li pullukla tümosanın 2-3 ne denk vitesle çift sürüyorum.yani bunlar 75hp makina 5li pullukla 1 düzle filan çift sürmeyi bekleme.

8075 tamam senin motolr randımanlı hidrolik kollarını nasıl kullanı yorsun omotor 5 li12 yi ceker 4vites 2 takviye ile 20 cm hergi yaparsın senin motor daralıyorsa hidrolik dalmayapıyor ondan kolların ikisi aynı seviye yap tamam
bizim 90 80 tumosan da aynı yaptı sımdı oyle kullanıyoz bi dene bakalım

arkadasım bende aldım 2 ay önce aynı sorun bendede vardı 5 li 13 taktım dumanı kesmiyordu pancar sökerken gaz yemiyordu ve cok yakıyordu 18 ton pancarı tarlardan cıkarmıyordu tam cıkarırken kesilip kalıyordu şimdi mazot pompasınu açtırdum gayet menunum ve yakıtıda normale döndü

bende de 8075 var aynı sıkıntı bende de oldu alplerin 4lü 13 no tam otamatik pullunu aldım aynı şey opulluktda oldu pulluk ayarsız ise motor çekmez fabrika ayarından bahsediyom alpleri verdim 4lü 14 numara otamatikünlü aldı ve 2 .4 ile gidiyorum alpleri 2.3 ile çekmiyodu motoru kasıyodu bide hidroliklerin hassasiyet ayarı yapılıyor onada baktır

hasanarabacı link=topic=59603.msg651952#msg651952 date=1353499483' Alıntı:
bende de 8075 var aynı sıkıntı bende de oldu alplerin 4lü 13 no tam otamatik pullunu aldım aynı şey opulluktda oldu pulluk ayarsız ise motor çekmez fabrika ayarından bahsediyom alpleri verdim 4lü 14 numara otamatikünlü aldı ve 2 .4 ile gidiyorum alpleri 2.3 ile çekmiyodu motoru kasıyodu bide hidroliklerin hassasiyet ayarı yapılıyor onada baktır
Alpler Ağır Pulluktur...
Bu Yüzden Arazileriniz Sert Değilse Ünlü, Sert İse Alpler Alın Diye Öneririm Çevremdekilere ;)

Bu Arada Arkadaşlar En Stabil Sürüm Vitesi II-3 ' tür...
Seri Takviyede Öğle Sıcağında Farkında Olmasanız Da Motor Sıkışabilir...

8075 yani eski ismiyle 74.80 sanirim.. Cok buyuk bi ihtimal pompa ayarinda sikinti var. Birde 75 beygirlik bir traktorun hakki 4lu 12* pulluktur. Ve kesinlikle bu traktor bu pullukta hizli1 ile gitmez. 2#4 viteste gayet cekisi iyidir. vitesler konusunda haklisn yolda yaavas. Geri vites sesli..