SARI KIZIM BENİM

fjhys.jpg

Ynt: SARI KIZIM BENİM

Abdullah78 link=topic=59629.msg644230#msg644230 date=1351805618' Alıntı:
76 model.
Pulluk ayarıyla ilgili bir soru sorsam yardımcı olabilecek var mı?
Otomatik kaldırma çalışıyor ama tekrar indirmiyor, çift sürmede kontrol kolları pozisyonu nasıl olmalı?
serdar 43 cevaplasın ben tam bilemiyorum, sadece yaprak yaydaki kilit mandalının açık olması gerektiğini biliyorum.

Abdullah maşallah 480 güzel görünüyor.Fıat kullandıysan en iyi sen bilirsin.Ama pulluk ile ilk sürmeğe başladığında.,batmaz ise eğer. sağ Arkada çeki kolu var onu elinle yukarı asıl bu kolların daha aşağıya inmesini sağlar,pulluk batınca bırakırsın.Bu öneriyi pulluğun daha derine gitmesini isdediğin zaman uygularsın.Hidrolik kollar aşağı inmemesi ,vitesin oralarda daha doğrusu koltuğun altıda kolların kiliti var bu modeline göre döndürülerek musluk gibi kullanılıyor.Amacı uzun yolda kazara kollar aşagıya inmemesi içindir.Ayrıca bununla kolların indirme ve kaldırma hızınıda ayarlayabilirsin.Daha ayrıntı sorununu tam söylersen bilebilirim.
Ayrıca o sağ arkadaki çeki kolunu aşağıya itersen; gübre atarken ve ilaçlama yaparken kullanabilirsin.Yani pozisyon kontrol durumunda.

maygun10 link=topic=59629.msg644363#msg644363 date=1351847009' Alıntı:
Abdullah maşallah 480 güzel görünüyor.Fıat kullandıysan en iyi sen bilirsin.Ama pulluk ile ilk sürmeğe başladığında.,batmaz ise eğer. sağ Arkada çeki kolu var onu elinle yukarı asıl bu kolların daha aşağıya inmesini sağlar,pulluk batınca bırakırsın.Bu öneriyi pulluğun daha derine gitmesini isdediğin zaman uygularsın.Hidrolik kollar aşağı inmemesi ,vitesin oralarda daha doğrusu koltuğun altıda kolların kiliti var bu modeline göre döndürülerek musluk gibi kullanılıyor.Amacı uzun yolda kazara kollar aşagıya inmemesi içindir.Ayrıca bununla kolların indirme ve kaldırma hızınıda ayarlayabilirsin.Daha ayrıntı sorununu tam söylersen bilebilirim.
Ayrıca o sağ arkadaki çeki kolunu aşağıya itersen; gübre atarken ve ilaçlama yaparken kullanabilirsin.Yani pozisyon kontrol durumunda.
O musluğu biliyorum. Birisi bana ağır işler - hafif işler seçenekleri için bu musluğu kullan dedi. Ben de o musluğu hiç değiştirmedim açıkçası. Onunla bir deneme yapmayı düşünüyorum. Hele bi yağmur yağsın. Zira yer kurak çift çıkmadı daha. Bundan sonra işler nasıl yetişecek orası da meçhul. Bilgi için teşekkür ederim. Selam ve saygıyla.